Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff kutyámat, hogy szoktas...

Amstaff kutyámat, hogy szoktassam le arról, hogy ne ugorjon nekem akár háttal állok vagy szemben vele?

Figyelt kérdés
Kiskorában nem csinált ilyet de most pár hónapja azt szokta,hogy ha kimegyek az udvarra nekem ugrik majd elszalad vagy ha háttal vagyok neki akkor is hiába fordulok hátra mondom neki nem vagy csapnák felé elrohan és újra kezdi
2013. okt. 7. 22:52
1 2 3
 1/21 sippara ***** válasza:
78%
Akkor végülis mit csinálsz ilyenkor? Mindettől függetlenül ha "pár hónap" alatt nem tudsz leszoktatni egy nem túl bonyolult rossz szokásról egy kutyát, akkor irány egy jó suli, mert ez lesz a legkisebb gondod egy staffal, ha nem tudod tiltani.
2013. okt. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

szerintem ilyenkor akar téged játékra hívni.


itt a környéken van egy kutyus, aki annyira unatkozik a gazdája mellett, hogy mindent összeszed, hátha elkezdk kergetni... multkor pl egy kisszandált lopott el a homokozóbol, és azzal szaladt körbe körbe mindenkinek mutogatva milye van. hátha valaki szalad utána...

2013. okt. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Enyém is szokta de csak elölről én személy szerint ölelgetésnek hívom :D de ezek szerint nálad durvábban jelenik meg ez.. nyugodtan csapj oda neki majd leszokik róla.. Nekem is stafford van és egy tündér légynek se ártana:D kis kényelmes pics*júú :ÉÉÉ
2013. okt. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nem hagyom neki nyilván mert ha már a rászólás nem segít rácsapok a seggére,vagy csak felemelem a pálcát akkor elszalad.

DE mivel egész nap egyedül vannak a kutyák otthon én is arra gondolok örül nekem és játszani akar.

Bár érdekes módon mutatja ezt ki közel 30 kg-val nekem ugrani mikor nem számít rá az ember

2013. okt. 8. 08:52
 5/21 anonim ***** válasza:
Milyen pálca? Minek neked pálca? Na mindegy ha a kutya ugrál, emeld fel az egyik lábad, hogy a mellkasa a térdednek ütődjön. Ez nem fáj neki, de nem is épp kellemes, gyorsan le fog szokni róla. De a kutyával nem ártana kicsit többet foglalkozni...
2013. okt. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Nekem kettő staffim van, a kisebb 9 hónapos kan.Most kamaszodik, próbálgatja az erejét, de hamar rájött, hogy nálam ezt nem igazán kéne csinálnia. :D

Az ötödik válaszolóval értek egyet: ha szemből ugrik, húzd fel a térdedet, és ha tudsz, lökj egyet rajta.Nem fog neki tetszeni, de nem is okoz fájdalmat.Egy idő után rájön, hogyha ugrik, ő fog nagyobbat koppanni a végén.

2013. okt. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 sippara ***** válasza:
66%
De tényleg, mire kell a pálca? Varázsolsz, vagy folyamatábrát mutogatsz vele a kutyának?
2013. okt. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Mikor rossz pl ilyen esetben vagy harapdált régen akkor rácsaptam a seggére fele egy faág darab nem erősen de érezte.Most csak elég felemelni és megy is be a házába.

Ok kipróbálom ajánlották már,hogy toljam el ilyenkor magam elől de annak ellenére visszaugrott rám

2013. okt. 8. 10:31
 9/21 sippara ***** válasza:
66%
Jó, akkor újra, kutyaiskola. Nem neki, neked. Ha bottal kell ütni a kutyát, ott nálad már valami keményen el van cseszve és - bár félre ne érts, én röhögnék a legjobban, amikor a kutya egy ilyen botos faszagyerekkedés közben visszafordul és lekapja tőből, ami a bot végét fogja - ezen dolgoznod kéne keményen, mielőtt szegény kutyának lesz baja.
2013. okt. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Soha nem bántom csak odalegyintek a seggére ebből semmi baja nem lesz.Van,hogy kimegyek az udvarra rohanna felém gyors felkapom és már szalad is tovább vagy megy másfele szaladgálni nem bántom.

Jártunk suliba de semmit nem ért mindent úgy csináltuk ahogy mondtak csak akkor kapta meg a kaját mikor azt csinálta amit mondtam,észre se vettem mikor nekem ugrott de semmi.

Mióta van a pálca azóta ha látom mit akar leállítom ezzel.

2013. okt. 8. 10:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!