Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyolc hónapos német juhász és...

Nyolc hónapos német juhász és valamilyen keverék kutyánk kikészíti az egész családot, nem bírunk vele, mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Az állatorvos szerint talán német juhász roti keverék lehet, minden esetre nagyobb testű, mint egy átlagos német juhász. Túl azon, hogy mindent szét szed, szaggat, nem lehet vezetni, megy mint a traktor, eke elé lehetne kötni, és állandóan össze ugrál és semmiről nem tudjuk leszoktatni. Kertes házban lakunk, tud futni, van területe is. Hat hetes kora óta van nálunk, azóta próbálkozunk az egy helyre piszkolástól kezdve mindennel, de kudarc az egész. Ha valakinek van ötlete, megköszönjük.
2013. okt. 9. 20:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Két dolog a probléma forrása: 1. nagy a mozgásigénye és nincs kielégítve 2. nem vagytok elég határozottak (még ha azt is hiszitek)

Nekem két kutyám van, kertes házban lakunk, labdázok velük az udvarban, kötelet húzunk, ugráltatom őket a fára feltett játékokért, tanítom őket trükkökre, gyakoroljuk a régieket, sétálunk, ha nem foglalkozok épp velük akkor is órákon keresztül rohangálnak, kergetőznek, labdát dobálnak maguknak és egymásnak, kötelet húznak és ez mind édes kevés...ha ezeken felül tudnak más kutyákkal játszani elengedős helyen 1-2 órát na akkor van az, hogy este 9kor már nem birkóznak a szobában hanem kidőlnek vagy fekve rágcsálnak. Ez a napi mozgás sok kutyáknak nem csak elég de még sok is lenne, de minden egyed más. Ha rombol a kutya akkor az azt jelenti,hogy huzamosabb ideje nem elég az a mozgás, az a napi impulzus amit kap. Nálunk ha nincs ennyi mozgás mert valami kimarad vagy kevesebb a szokásosnál akkor érezni rajtuk,de olyan nincs, hogy nem lehet őket fegyelmezni vagy rombolnának bármit. Bár én kis koruktól határozottan neveltem őket így a problémák ki sem alakultak, de ha valamiért egyikük is úgy gondolja, hogy renitenskedik és nem elég egy határozott rászólás akkor lenyomom őket a földre a mai napig. Bár lenyomásnak már nemigen lehet nevezni,mert ha oda állok fölé vagy kicsit ráfogok a grabancára akkor már meg is adja magát és utána megint hónapokig minta kutya lesz, de néha azért ha a viselkedése indokolja akkor minden kutyát emlékeztetni kell rá, hogy még nem ő diktál. A rászólás is akkor határozott ha tényleg komolyan gondolod, hogy te parancsolsz és nem éles hangon vagy félig kiabálva kell rászólni ( sok embernél tapasztalom ezt és ők ezt nem veszik észre, de kívülállóként másképp látom mint ők). Mindig legyél nyugodt ez kulcsfontosságú, mert ha a kutya érzi, hogy ideges vagy akkor már nem fog komolyan venni, nem vagy hiteles vezető a szemében.


Ha ez a két dolog ki lesz pipálva akkor a problémák egy része megszűnik, a másik részét pedig könnyen megoldod.

2013. okt. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ahogy olvasrtam a kèrdést elmosolyogtam mert nemrég mi is ebben a cipőben jàrtunk. 8 hónaposan KAMASZODIK. :) mi is kishíjàn agyvérzést kaptunk minden nap. Ugyan ezeket csinàlta mint a te kutyàd. Ha kitartóan és türelmesen nevelitek akkor hidd el szépen lassan abbahagyja.nem egyik napról a màsikra hanem hétről hétre fogod észrevenni a vàltozàst. Fontos hogy sose kezeljétek indulazból. Nagyon nehéz ilyenkor de nyugodtnak kell maradni mindig. Ha pontosabb tanàcsokat kérsz írj pricàtot. A mi kutyànk is uszonyat problémás volt. Tele voltam lila foltokkal.
2013. okt. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ja és az nagyon fontos hogy ne csak testileg mozgassàtok hanem agyilag us. Az én kutyàm napi 2óra futàs utàn is aktív. Sétát pkàne meg sem érzi. De amióta napi 40percet beiktatok a napomba hogy fejlesszem az agyàt sokkal hamarabb lefárad mint testileg. Ő most kamaszodik. Minden kutya más. Lehet hogy az előzőitekkel nem volt gond de nem lehet minden egyforma. Kitartó, következetes nevelés. Venni kell a fáradtságot az agyacskájànak lemozgatásàea. Minek van annyi játéka ha nem jàtszotok vele?
2013. okt. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Szilvi & Argos ***** válasza:

Mindenképpen kell egy tréner, aki megmutatja gyakorlatban, hogyan alkalmazzátok az elméleti tudást.

Maga sima séta nem sokat ér pórázon, szabadon kéne tudni engedni hosszú, 5-10 km-es séta során, hogy tudjon játszani kutyákkal, veletek labdázni, szaladgálni.

Szigorú napirend kéne neki: adott időben fegyelmezett, pórázon lábnál történő séta aktív tempóban, aztán jutalomból szabadon engedni...tanítani, játszani, kutyákkal ismerkedtetni.

Játék lehet például labdakeresés. Megtanítjátok ülve-fekve helyben maradni, eltávolodtok tőle 20-50 méterre, jól bedobjátok a susnyásba a játékot, visszamentek kutyához, kis rátok figyelés után mehet keresni. A kutyám ezt imádja!!! Egyrészt fizikailag is lemozogja magát, másrészt a szimatolás-keresés agyilag is teljesen kidögleszti...

2013. okt. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Tisztelt Válaszolók! Köszönöm, most már barátságosabb hangnemet és hasznosabb kommenteket olvastam. Kezdem azzal, hogy én vagyok az anyuka! A sógoromék német juhász kutyájának a kölyke ez a kutyus, aki külföldön dolgozik. Mivel vissza kellett mennie, gondban volt a kiskutyák miatt, ugyanis a szomszéd, aki gondját viseli az anyának, nem vállalta a kicsiket, így került hozzánk az egyik. A többi a lányához, fiához, testvéréhez. Sajnos nem rajtunk múlik, hogy nem járhat kutya iskolába, de még a környékünkön sincs. Mint írtam két fajtiszta kutyánk volt és van (az egyik), de velük soha nem volt gondunk. A nevelésben természetesen mindannyian következetesek vagyunk, talán a 13 éves gyermekünk aki engedékenyebb volt, de neki sincs már megengedve. Sajnos naponta csak 2 alkalommal tudjuk kivinni, mivel dolgozunk, de akkor több mint egy órán át úton vagyunk, ami jelen pillanatban nem kis megpróbáltatás, hiszen mint írtam, vissza sem tudjuk tartani. Egyetlen egyszer sem végezte el a dolgát a futás vagy séta során, de amint vissza érünk ez az első a kertben. Fiú léttére még oldalt sem pisil, de lehet, hogy ez még várat magára. Hónapok óta próbálkozunk a lenyomással, mert a kollégám is ezt tanácsolta, de amint meglát minket rögtön ugrik, a fejét elkapja, kicsúszik a kezünk közül. Hát mindegy próbálkozunk, reméljük, egyszer lesz eredmény is. Még annyit, hogy a pulival is sokat játszik, az édesapám kutyájával is próbálkozna, de azt méreténél fogva nagyon fél tőle. Mi is játszunk vele, labdával, a kedvenc csipogó gurigájával, ha eldobjuk, vissza hozza. A focilabdát imádja. Hát ennyi volt ami eszembe jutott. Még egyszer köszönöm.
2013. okt. 10. 17:15
 16/18 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha kutyasuli nem is, de házhoz járó kiképző csak van a környéken. Hol laktok?

Egyszer kellene rááldozni az időt-pénzt és elhívni pár alkalommal segíteni, valszeg tudna mutatni olyan technikákat, amikkel néhány közös foglalkozás után már Ti is tudnátok haladni a kutyával.

2013. okt. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ha rátok ugrik ne nyomjátok le egyből. Lépjetek félre, észre se vegyétek. Próbálkozni fog de ha kitartóan nem veszitek észre, akkor abbahagyja. Enyém kezdetben még harapott és hisztizett is miközben ugrált, mindent megtett hogy ráfigyeljek. Rádugrik. Minden kontakt nélkül félrelépsz, hogy lecsósszon a kutya. Ne menj bele a játékba hogy ellököd, vagy lenyomod, mert a kutya célja az hogy észrevedd. Ha ilyenkor ráfigyelsz vagy rászólsz akkor elérte a célját. Csak akkor tiltsd ha harapdál is közben.


A másik hogy a németjuhászok okos és kitartó kutyák. Sok nyugodtságra lesz szükségetek de ha megvan ez akkor nagyon jó kutyát lehet belőle faragni.


A sétáltatás közben azért húz mert ti visszahúzzátok. Ilyenkor kapásból induljatok el az ellenkező irányba, és minden egyes alkalommal amikor húz. Hamar le fog esni neki hogy ti irányítjátok a sétát. Egyszer se húzzátok vissza, mert akkor méginkább fog húzni. Ezt kutyasuliban tanítják, de otthon is elsajátítható.

Tehát: húz, ti hirtelen irányt váltotok, és ezt MINDEN EGYES ALKALOMMAL amint feszül a póráz. Ne a gyerek sétáltassa mert nem fog olyan határozott lenni mint egy felnőtt. A mi kutyasulinkban is ott szerencsétlenkednek a tizenéves kislányok egy kamaszodó kutyával és nem látják be hogy ők nem fognak tudni olyan határozottak lenni mint egy felnőtt.

A másik a jutalom falat. az én kutyám mindent megtesz egy kis paritzerért. Kis falatokat vágjatok és mindig monjdátok hogy "buksi lábhoz", majd kicsit magatok felé rántsátok meg. Ha séta közben felnéz rátok az jó, akkor mehet a jutalom falat. És így szépen lassan meg fogja tanulni. Nem egyik hétről másikra hanem hónapokon át.


Én úgy vagyok az én kutyámmal (aki husky és alapból imád húzni és tele van energiával) hogy minimálisat sétálok a faluban, majd ki a rétre és ott futunk egy nagyot. Aztán mikor kicsit lefáradt akkor könnyebb vele gyakorolni és hamarabb megérti.


Menjetek olyan helyre ahol nincsenek kutyák nem éri annyi inger a kutyát. Mert ha kapásból mélyvízbe dobjátok nagyon nehezen fog figyelni rátok.

2013. okt. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ugrálásnál pedig ne vegyétek észre. Még szóval se illetsétek. Egy pillantással se méltassátok, és amikor elvonul és lefekszik akkor jó.


Ha hazaértek ne ugorjatok akutya nyakába. Észre se vegyétek. 5-10 percig. Észre fogjátok venni hogy nem rohan majd oda és nem fog ugrálva üdvözölni titeket.


Tehát: semmi kontakt. se szóval se szemmel, se kézzel. Sehogy. Egy falkavezér mindig maga dönti el hogy mikor akar kontaktot. és ha nem akarsz akkor ne vedd észre. Tökéletesen fog működni. Pár nap alatt felfogja. De ne adjátok fel mert első pár alkalommal nagyon nehezen fogja majd fel. Lehet hosszú percekig is ugrál majd rátok.


A gyerekeknek ezt nehéz lesz elmagyarázni mert ők akarva akaratlanul is ránéznek a kutyára. és akkor a kutya már elérte amit akart,m észrevettétek.


Ne felejtsétek hogy egy falkavezér mindig nyugodt és következetes. gha valamit megtiltotok neki akkor az akkor is tilos ha fáradtan hazaesel a munkából.


Kitartás, ez a kamaszkor nagyon sok türelmet igényel.


Jutalom falatot meg alaklmazzatok. tanítsátok ülni pacsit adni feküdni, mindenféle trükkökre. had fáradjon az agya.

2013. okt. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!