Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Argentin dog/Stafford lakásba?

Argentin dog/Stafford lakásba?

Figyelt kérdés

Két kiskutya közül választanánk, mindkettő menhelyen van, még kicsik. Az egyik egy argentin dog, a másik egy stafford keverék. Elég sportosak vagyunk, tehát nem az az otthon punnyadós típus. Viszont csak egy erkély van, kert nincs. A lakás 70 nm. Én időbeosztásban elég rugalmas vagyok, napi 6 órát dolgozom, változó időpontokban. A párom fixen 7-16ig dolgozik. Kutyasuliba mennénk.


Egyenlőre még nem döntöttük el, hogy melyik ebet hozzuk haza, több tényező is van még... De... Mit gondoltok, hogyan kellene egy napunknak kinéznie, hogy elfáradjon a kutya? (Én inkább a dogo felé hajlok)


A rosszindulatú (lakásban tartani nagy kutyát állatkínzás) és hasonló kommentekre nem fogok reagálni. Bármelyik kutyát hozzuk haza, mindent megadunk neki, de most nincs lehetőségünk kertes házat bérelni... Yorkit meg nem akarunk.



2013. okt. 9. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:
2 amerikai bulldogom van bent. Semmi baj velük.
2013. okt. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

staffordom van bent,és laktunk kertesben is.Sok változás nincs,csak annyi,hogyha nem érek rá,akkor nem tudom kiengedni a kertbe gyorsan pisi-kakira,akkor is le kell vinni.Ennyit megér.


Egyébként kertesben is a fő mozgás a séta volt,meg a labdázás,lakásban sem változott sokat a dolog.


Bármelyik kutya mellett döntötök,ha le van mozgatva,akkor nincs vele baj.


Egészségügyi szempontból talán a dogo kicsit betegesebb lehet.

2013. okt. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bármelyiket is választjátok, tökéletesen ellesz a lakásban. Nekünk két kutyánk van, az egyik rotti. Igaz, van kert, de szeret bent lenni, bent is alszanak. Na mindegy.


Az, hogy hogy nézzen ki egy napotok, majd rá fogtok jönni, amint meglesz a kutya, mert igazán akkor fog kiderülni, hogy mennyi mozgásra, foglalkozásra van igénye. Napi 3-szor minimum le kell majd vinni, illetve kicsi korában még többször, hiszen kb. 3-4 óránkét pisi/kaki szokott lenni (kaki ritkábban nyilván). Egyes kölykök nem alusszák át az éjszakát, így lehetséges, hogy egy darabig éjszaka is le kell majd menni vele. Egyébként meg majd beáll a napirend.

2013. okt. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is stafford van.. kertes házba élünk.. de bent van a heverőn :D ázik a feneke :) egyébként nincs vele semmi gond már szétszedte teljesen a lakást, terítőket szétrágott, papucsok, cipők, virág lerántva újságpapír tépés.. de egyébként annyira imádni való, hogy lehetetlenség nem szeretni őket ezeken felül :D nevelés kérdése is, kicsi volt még rendetlen, trehány.. de már változott sokat nem rongál már :)
2013. okt. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekünk egy kan argentin dogunk van lakásban. Reggel fél óra minimum séta. Aztán 13 órakkor is egy fél órás séta. Délután 17:30-kor másfél-két órás séta, ahol kutyázhat, vagy gumit húzatunk vele, erdőben túrázunk, futunk, mikor mihez van kedvünk. Aztán 21 óra fele még egy minimum fél órás séta, de ilyenkor már általában rugdosni kell kifele az ágyból. Főleg, hogy hideg is van :)

Lakásban nagyon jól megvan, nem rombol. Mi egy évesen fogadtuk örökbe, szibatisztán, pedig sosem tanították neki. Előtte egy disznó ólban élte az életét.

De bármelyik fajtát is választod, nagyon toppon kell lenned náluk falkavezérség téren! A dogónál meg főleg!

2013. okt. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja meg még annyi, hogyha allergiás lesz a dogó, akkor fog még nektek fejtörést okozni. És a dogóknál elég sűrűn fordul elő mindenféle allergia.
2013. okt. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Staffink van lakásban, és köszöni szépen jól elvan. Egész nap alszik főleg mióta hűvös van, alig lehet kirugdosni, mert fázik a kis segge:) Kérdezd meg a menhelyeseket, hogy melyik kutya milyen habitusú, mert minden kutya más és más, eltérő igényekkel. Pl ha én annyit akarnám mozgatni a kutymorgómat, mint az előbbi dogot, hát szerintem meg is purcanna
2013. okt. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is 2 amstaff van lakásban, 54 négyzetméteren.El sem viselnék a ridegtartást, nem bírják a hideget.Szerintem minden kutya való lakásba, csak tudni kell kifárasztani. :)

Én szívem szerint mindkettőt hazahoznám. :D

Amelyik szerelem első simire, azt hozzátok el.

2013. okt. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!