Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem altatják el az...

Miért nem altatják el az öreg, beteg, vagy más szempontból esélytelen állatokat?

Figyelt kérdés
Szerintem ez is egyfajta állatkínzás, gazda nélkül, súlyos műtéteken átesni, hogy aztán hosszú ideig fájdalommal, esetleg örökre egy kis kennelben tartva "éljenek".
2013. okt. 10. 23:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
93%

Nem lehet megmondani,hogy az adott kutya mennyire esélytelen.Sokszor olyannak is jut gazdi,akiről azt mondanád,sosem kell senkinek,pl.idősödő,közepes méretű fekete keverék.

És sok olyan kutya van a menhelyeken hónapokig is,akikről azt gondolnád,pillanatok alatt gazdisodik és mégis ott van.

Nagyon régen az Illatoson melóztam.Jött oda nem is egyszer olyan gazdijelölt,aki a legesélytelenebb kutyát akarta kivinni.

2013. okt. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
91%
Senki nem tudja megmondani mikor mosolyog rá a szerencse az adott kutyára. A szfvári menhelyen 4 évig élt egy kutyus, pár hónapja gazdisodott!
2013. okt. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Imola Ágnes ***** válasza:
67%
Könnyű mondani, hogy altassák el... áttoni másra a döntést, és a végrehajtást... Gép elől könnyű beszélni, de ott lenni fizikailag...látni azt, ahogyan ragaszkodik az élethez, mert a legtöbb kutya ezt teszi, megint más.... Egy gerinctörésées esélytelen kutyát is borzasztó dolog elaltatni, úgy az állatvédelmnisnek, mint az orvosnak...akkor nehéz a kutya szemébe nézni, és elbócsózni, mikor tudod, biztosan, hogy az a legjobb döntés... soha nem felejtem el az első elaltatott kutyát, amit én vittem az orvoshoz, én reménykedtem, hogy van esélye, és én simogattam meg életében utóljára... soha nem felejtem a tekintetét...
2013. okt. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
91%
Gyepin altatnak,mert nincs hely és kötelező bevennie a kutyákat.Menhelyen nem altatnak,mert nincs közegészségügyi feladatuk,így figyelembe vehetik a kutya élethez való jogát.Így humánus.Bár szerintem is praktikus lenne,mert míg mondjuk százezreket költenek egy egy kutya mentésére,addig a minden szempontból gazdi esélyesebb kutyák meg ott halnak meg a gyepin,vagy nincs pėnz szállításra,ivartalanításra,oltásra.
2013. okt. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
93%

Te miért nem ölöd meg az öreg vagy beteg rokonaidat? Te vajon akarnád, hogy ha megöregednél, hogy csak úgy elvegyék az életedet?

Tudom, hogy az állatok nem olyan tudatos lények, mint az emberek, de úgy gondolom, az élet egy meglehetősen nagy érték, még ha állatról is van szó.

2013. okt. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 zsuzsabazsa ***** válasza:
92%

Sajnos a menhelyeken is altatnak el kutyákat /mégpedig egészségeseket/ csak nem verik nagydobra. Aki előzőleg látta utána meg nem annak úgyis azt mondják, hogy örökbe adták. Ezeket néhány menhely titokban csinálja, akkor mikor sem az aktivisták se más emberek nincsenek ott.

Én sem értek vele egyet az biztos . Még ha a kutya beteg is akkor is esélyt adnék neki az életre és a gyógyulására.

2013. okt. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

zsuzsabazsa


a nálunk lévő menhelyről tavaly adtak örökbe egy kutyát, aki 2004-ben került be kb 3 évesen. mivel nem rég volt az évforduló így jelentkezett a gazda az éves tájékoztatóval

2013. okt. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
91%

'Te miért nem ölöd meg az öreg vagy beteg rokonaidat? Te vajon akarnád, hogy ha megöregednél, hogy csak úgy elvegyék az életedet?'

Azért mert mondjuk nekik ott vannak a rokonaik, akik szeretik és gondoskodnak róluk? Míg a gazdátlan kutyánál pont az a lényeg, hogy nincs senkije? Nem a gazdás öreg kutyákkal van a baj.

Én személy szerint nem értem az olyan állatvédőket, akik görcsösen küzdenek minden halálosan beteg állatért. Persze néha csoda történik, de legtöbbször nem. És akkor meg csodálkoznak, hogy hát meghalt szegény, mégis miért... És amíg szenvedett a betegségeivel addig nem sajnálták? Szerintem az rosszabb mint egy injekció. Azt a rengeteg pénzt a többi, esélyesebb állat segítésére is használhatnák. És az ilyenektől csak egyre jobban megkeserednek. Én még nem találkoztam vidám, barátásgos menhelyissel. Úgy néznek rád mintha már eleve egy undorító állatkínzó barom lennél mikor még nem is ismernek...

2013. okt. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
72%
Akkor ennyi erővel a halálos betegségben szenvedő embereket is el kéne altatni.Vagy minden 65 év felettit mert már nem bír dolgozni!Ha annyira beteg a kutya ,hogy nincs esélye a felépülésre akkor úgyis elaltassák.
2013. okt. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!