Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyusomat...

Hogy tanítsam meg a kutyusomat a pacsi parancsra?

Figyelt kérdés
Hiába mutatom neki a jutalomfalatot, lehajtja a fejét és nem akar rámfigyelni.
2013. okt. 11. 10:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem mutatni kell neki a falatot, abból nem találja ki, hogy mit szeretnél.


Fektesd le a kutyát, majd tegyél az egyik kezedbe egy jutifalatot, zárd össze a tenyered és tedd le a kutya elé a földre. Amint hozzáér a mancsával (még ha először csak végigkarmolja, arra is dícsérj), azonnal nyisd ki és add oda neki a falatot. Ezt ismételd többször, majd emeld a kezed mindig egy kicsit feljebb. Mikor már rájött, hogy a mancsát kell a kezedre tennie, akkor felültetheted és úgy is gyakoroljátok párszor. Majd mikor már tudja, akkor társíthatod hozzá a parancsszót is és kész. Illetve a végén ugye már nyisd ki a tenyered és a másik kezedben legyen hátul a kaja, majd ha a nyitott tenyeredbe teszi a mancsát, akkor fogd meg egy kicsit (nem kell szorítani, csak hogy tartsa ott a mancsát egy kicsit), aztán add neki oda a falatot.


Én így tanítottam mind a két lábával.

2013. okt. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1es vagyok.


Meg persze az is fontos, hogy motivált legyen a kutya. Ha pl. nem éhes, vagy fáradt, stb., akkor nyilván nem fog rád figyelni.

2013. okt. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Miket tanítottál neki eddig? Mert ha még a szemkontaktust se tudja tartani veled, akkor lehet, hogy azzal kellene kezdeni és nem a pacsival!
2013. okt. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

1es vagyok.


A szemkontaktusnak nem sok köze van a pacsihoz :D Azt, hogy a kutya figyeljen a gazdájára, nem tanítani kell, mint egy trükköt, hanem szeretni a kutyát, foglalkozni vele, vezetőjének lenni és akkor alapból figyel a gazdájára.

2013. okt. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyeske, tanítottál már kutyát? :) Vagy bármilyen élőlényt? :) Embert? Nehéz úgy kommunikálni valakivel, ha nem figyel rád. Persze, hogy nem előfeltétele a szemkontaktus a pacsinak, de mégis sokkal egyszerűbb a gazdi dolga a tanítás során, ha a kutya figyel rá. Amúgy is csak egy ötlet volt, nekem nem probléma, ha valaki nem akarja megkönnyíteni a saját dolgát.
2013. okt. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 zsuzsabazsa ***** válasza:
92%
Emeld fel az elülső lábát és mondd közben, hogy pacsi. Addig csináld ezt míg a kezed a lába közelébe ér és megemeli magától. Ha már magától megemeli a lábát akkor dicsérd meg,és adj neki jutit.
2013. okt. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, képzeld, tanítottam és tanítok is :) Ezért tudom azt, hogy az, hogy rád figyeljen a kutya, nem azon múlik, hogy megtanítom-e neki, hanem azon, hogy foglalkozom-e vele rendesen. Ha egy kutya nem szereti a gazdáját, mert az rosszul bánik vele, vagy csak simán le se tolja, az a büdös életbe nem tanulja meg a "figyelj" vagy semmilyen más szemkontaktust kérő parancsot.
2013. okt. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
És hol írtam én olyat, hogy tanítsa meg neki a szemkontaktust? :) Csak kíváncsi voltm rá, hogy tanított-e már bármi mást neki korábban. Ezen kívül azt javasoltam, hogy gyúrjon rá a szemkontaktusra, mert az már régen rossz, ha a kutya "lehajtja a fejét és nem akar rámfigyelni" miközben én tanítani szeretném. Tehát valószínűleg alapvető problémák vannak a kutya-gazda kapcsolattal. Amíg ezt nem teszi helyre, addig javasolhatsz neki százféle tanítási módot mindenféle trükkökre, csak kínódni fognak.
2013. okt. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt javasoltad neki, hogy előbb a szemkontaktust tanítsa meg neki, majd aztán a pacsit (vagy többi trükköt). Erre én írtam, hogy a szemkontaktust nem tanítani kell.. az jön magától, ha foglalkozik a kutyával rendesen.
2013. okt. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sehol nem írtam ilyet. Azt javasoltam, hogy a szemkontaktussal kellene kezdeni (mivel a kutyája nem figyel rá, elfordítja a fejét), csak utána célszerű mindenféle másra tanítani. Egyébként akár tanítani is lehet a szemkontaktust, például úgy, hogy ráerősít arra, amikor a szemébe néz. Ehhez még a "figyel" vagy "újkrumpli" vezényszót is hozzá lehet kötni, ha szeretné. De ha a te verziódat nézzük, akor is fennál a kérdezőnél az a probláma, hogy nem tud dolgozni a kutyájával, mert az nem figyel rá, sőt, ami rosszabb, hogy kifejezetten kerüli is a kontaktust a gazdival, mert elfordítja a fejét. Továbbra is tartom magam ahhoz, hogy ilyen helyzetben nem a pacsi a legfontosabb teendő. Ha kutyákat oktatsz (illetve gazdikat) akkor bármi is a gazdi vágya, neked észre kell vedd azt is, ha más valami is fejlesztésre szorul. Ezért is nehéz neten keresztül tanácsot adni, mert ha látnánk élőben a kutyát és őt, akkor olyanokat is észrevennénk, amit így nem.
2013. okt. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!