Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az hogy a Labrador...

Miért van az hogy a Labrador kutyám minden kutyának nekimegy. Még séta kozben is? Lehet az kis illetve nagy termetu. Nem érdekli?

Figyelt kérdés
2009. nov. 10. 12:48
 1/7 anonim válasza:
0%
az én francia bulldog kutyám is minden kutyának neki megy,legyen az akármilyen nagy kutya!nem merem sehol elengedni mert ha meglát egy kutyát is rohan mint egy őrült és megy neki!pedig nem nagy termetű kutya!nem tudom mért csinálja!de állatorvos szerint szoktatni kellett volna kiskorában,meg többet vinni kutyák közé!pedig még csak 1 éves,de néha már kikészít:Dföleg mikor egyszer nekiment egy miniyorkinak...:Sjáj..volt ott nemulass és rohangálás utána!..
2009. nov. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert nincs megfelelően szocializálva. Kutyaiskola sokat segíthet rajta! Enyémmel is ez volt a baj.
2009. nov. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Vicces hogy kikészít, csak a kutya szenved tőle, hogy ilyen természete, mert nem poénból csinálja. Az nem baj. Vidd kutyaiskolába, olvass könyveket. A kutyádnak valami viselkedésproblémája van. Fél, túl domináns, nem tudja hogy kel viselkedni, esetleg főnöknek képzeli magát stb.
2009. nov. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A labi nagyon jó természetű kutya. Ha ütöd, sem harap, támadni is csak ritán, házőrzésre sem jó, kifejezetten ajánlják családi kutyának, annyira kedves és szelíd, barátságos (nekem is az van, mázlista vagyok:)). Jellemzője, hogy könnyen tanul és jól tűr egyéb állatokat, pl. macskákat. (Nekem 2 macsekom van a labi mellett, de volt már négy is, összebújva aludtak, egymás hegyén-hátán.)

Ha támad, annak valóban lehet oka, hogy nem volt rendesen szocializálva, emberekhez, más kutyákhoz szoktatva, és ezen segíthet a kutyaiskola.

De rosszabb esetben valószínűleg túltenyésztett is lehet, gyenge idegrendszerrel, közeli rokon szülőktől-nagyszülőktől, idegi rendellenességekkel. Akkor pedig (nem szabad tenyészteni) kénytelen vagy elzárni más kutyáktól, mert nem fogja megszokni.

De mondom, a labi jó természetű, sok mindent, majdnem mindent megtenne a gazdiért, remélem, bejön az első. Drukkolok!

2009. nov. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
mondjuk az enyém kiskorában sok kutyával volt, és rajta kívul még van ketto.es jelenleg macskánk is van akivel jol kijon!csak az idegen kutyákat nem.egyszer nekiment egy stafordnak, majd kézben kellet ot hazacipelnem,mert a másik kutya az én gatyámat tépte.... koszonom mindenkinek a segítséget:D
2009. nov. 11. 11:18
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján igen komplex lehet a probléma: dominancia és ideggyengeség vaalmint nem kizárt a falkavezéri szerepek összekeveredése.

Nem írtad, de gondolom kan kutya. Első körben: ivartalanítás. (tenyészteni úgysem lehet egy ilyen természetű kutyát)

Második kör: kutyaiskola (pl. Cerberos - kifejezetten agresszív kutyákkal foglalkoznak) + Jan Fennell könyvét elolvasni, átrágni és alkalmazni.

2009. nov. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
az én kutyusom nostény, és 2 éves volt a nyáron...
2009. nov. 21. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!