Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát javasoltok?

Milyen kutyát javasoltok?

Figyelt kérdés
Középméretű kutyában gondolkodunk. Kertes házba lenne kinti kutyaként, de azért be is jöhetne. Fontos lenne, hogy könnyen tanítható legyen, mert szeretném sok mindenre megtanítani, esetleg kutyasuliba is vinni. És az is, hogy valamilyen szinten házat is őrizzen. Ha nem ugatna szükségtelenül egész nap, az sem baj :-) Olyan németjuhász tulajonságú kellene, ahogy így olvasgattam talán. Border colliet néztem a napokban, de ő talán túl hiperaktiv, vagy nem tudom. Mit gondoltok? (külsőre az ilyen "aranyosabb" fajták tetszenek amúgy)

2013. okt. 13. 12:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Skót juhász helyett akkor sheltie? Ugyanolyan jó jelzőkutya, csak ugye kisebb.
2013. okt. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
10-es! Kicsit félreértettél. Azért írtam, hogy biztos nem jutna mindennapos sétára idő, mert úgy láttam, hogy itt gyakorin ha valaki sétára gondol, akkor olyan 1-rás sétákról van szó. Természetesen mindennap lenne foglalkozva a kutyával, pont ez a cél, csak azt akartam írni, hogy mindennap legalább egy órára biztos nem tudom elvinni sétálni, mert biztos lesz olyan, hogy egyik nap kevesebb idő lesz és aznap csak játszunk a kertben stb. A lényeg, hogy sokat szeretnék foglalkozni a kutyával és jó sok mindenre megtanítani, csak azt az időt ki kell még is bírni amikor nem leszünk otthon. Közép schnauzer nagyon tetszik és a szetterek sem rosszak, gondolkodom rajtuk. Sheltie nagyon aranyos tényleg, majd utána olvasok. Viszont a skót juhász- sheltie párosnak mennyire nehéz feladat a szőrét rendben tartani? Nagyon gyönyörűek, de gondolom ezért rendesen meg kell dolgozni nem? Bár ha pár perc alatt át lehet fésülni, akkor az naponta sem sok...
2013. okt. 20. 09:11
 13/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, az se olyan macerás, heti 1-2. Én is annyit fésülöm a kutyám (nem skót juhász), ki lehet bírni, sőt:) Fekszik az ölemben, rágja a kis játékait én meg gyorsan kifésülöm.
2013. okt. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!