Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le az...

Princo1310 kérdése:

Hogyan szoktassam le az eggyik kutyámat a másik kutyám megtámádasával?

Figyelt kérdés
Van 1év2hónapos kan Amstaffom és egy 8 hónapos szuka amstaffom de ha elemgy a házunk elött egy kutya vagy egy ember elkezd mind a kettő ugatni de a kan még is valamiért neki táma ha közel ugat melette. Hogyan szoktassam le rolla?

2013. okt. 14. 12:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Vidd el őket kutyaiskolába!
2013. okt. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A feszültséget a szukán vezeti le!


Szerintem inkább ezt szakemberre kellene bízni,mert ha közbe avatkozol,lehet téged harapna meg.Ha egy kutya nagyon magas energia szinten van abból nehéz kizökkenteni.Igazából azt kéne elérned,hogy ne pörögjenek be ha ember/kutya megy el a kerítés előtt.


Rendesen levannak mozgatva egyébként?

Ivarosak?

2013. okt. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Sétáltasd, mozgasd őket minden nap, és nem fogják ezt csinálni.
2013. okt. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Remélem nem kölyköket akarsz gyártani.


Amúgy van 2 kutyád,nem neveled őket és csodálkozol ha összeverekszenek.


Kutyaiskola,kiképző...ha ez nem megy,akkor ajándékozd el megfelelő helyre,ahol értenek is hozzájuk,nem csak farok hosszabbítónak kell "kemény" kutya.

2013. okt. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ez olyan kertes házaknál látható, ahol nem divat a kutyák sétáltatása, nevelése, tanítása.

Ha minden nap rendesen megsétáltatod őket, emellett póráz nélkül tudnak találkozni más kutyákkal, tanítod őket, akkor nem szabadna megesnie a dolognak.

2013. okt. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Tipikusan olyan kutyák szoktak így viselkedni, akiknek a gazdijuk a "minek sétálni, ott a kert" elv alapján ad a kutyáinak enni-inni, néha ha olyan kedve van még labdázni is kimegy talán és ennyi. Remélem te nem ilyen vagy.
2013. okt. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Képzeljétek el napi 2x is el viszem őket futni értem ezt arra hogy én biciklizek és melettem futnak a kant póráz nélkül és elmerem engedni mert melettem jön és nem megy kutyáknak, akkor meg kutyáknak ha porázon van és a kutya megprobálom hozzám közeledni. Ilyenkor mi van okoskáim? Kutya iskolába is szoktam ritkábban hordani mert most fáj a lába a kannak. Hiddjétek el jó helyen vannak nyugodjatok meg nem kell idegeskedneked probáljatok a kérdésemre válaszolni és ne kötekedni. :) Magyar ember mindig kötekszik mindenbe levagyunk maradva sajnos foci kötekedés. Tisztelet a kivételnek akik válaszoltak normálisan és nem egyből elkezdték túl dramatálni. Most fogok el kezdni súlyt is huzatni a kannal. Köszönöm aki normálisan válaszolt
2013. okt. 15. 13:58
 8/12 anonim ***** válasza:
A futás nem biztos, hogy elég nekik, de ha igen, akkor is valami miatt frusztrált a kutya, nézesd meg szakemberrel. De ne ilyen "néha bejárok ültetni meg fektetni a kutyát" suliba vidd, hanem olyanba, ahol viselkedési problémákkal is foglalkoznak.
2013. okt. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyikkel sem kéne még bicaj mellett futni,1,5 éves kor felett szokták ezt elkezdni,mert pl. a kanodnak ettől is lehet baja.Na meg a szukának is.


Itt mindenki segíteni próbál,csak tudod azt nem írtad le,hogy hogy telik egy napotok,mit szoktál velük csinálni,így mindenki első gondolata a nem megfelelő foglalkozás.De ha nem írod le,akkor honnan kéne ezt tudnunk,te kis okoska?


Mellesleg,még mindig fennállhat a nem megfelelő lefárasztás és a tekintélyed hiánya,mint probléma forrása.

Olyan kutyaiskolát kellene találnod,ahol ismerik a falkavezérség kifejezést,és megfelelő oktatás is társul hozzá.

2013. okt. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Jó engem az idegesít akármit kiírok ide mindig a negatív bunkó hozzászólások jönnek... tisztelet a kivételnek. Nemtudom honnan veszik hogy tipikus az a gazdi vagyok aki ed nekik kaját és ennyi mert van egy kert. Szóval a bicajozást napi 2x szoktam vele hogy lefáradjon ne azt gondoljátok el hogy tekerem mint az őrült meg nem angy távokat teszek vele fokozatosan teszek vele nagy távokat kisebb pihenésekkel. Kutya iskolába olyan helyre járok ahol van örzővédő/akadály/engedelmes nemtudom miért cisnálja ezt a kutyám (kan) de én arra tippelek hogy irigy lenne szoktam át vinni szomszédba őt játszani mert ott van egy szuka testvére és ott is ugyan ezt cisnálja mindeggyik kutyával de csak ha ugatnak melette. Pont hogy a szukám nincs annyit sétáltatva meg lefárasztva neki kéne ezt tenni ha erre gondoltok szerintem de fordítva van így. Arra tippelek hogy irigy lenne elöbb került hozzám mint a szuka ő volt a mindena c saládnak most meg probálunk ugyan annyit mindenből adni mindkettőnek. De köszönöm a pozitív hozzászolásokat. A negatívnak ami nekem nem tetszik azt üzenem hogy van jobb mód is az unalom üzésnek mint hogy bunkó módon írjanak ide és akkor gondolom ők a tökéletesek...
2013. okt. 16. 12:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!