Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám meggyőzni a...

Hogyan tudnám meggyőzni a szüleimet, hogy legyen egy kutyám?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy csivavát, de anyu és apu nem rajonganak az ötletért. Szerintük szőrös, ugat stb. Mellesleg anyut régen megharapta egy kutya és azóta nem igen kedveli a kutyákat. Apu pedig anyuval van. Nagyon szeretnék egy kutyát, csak előbb meg kell győzni anyuékat. Kérlek adjatok tippet és ne negatív válaszokat adjatok! Köszönöm!!!

2013. okt. 14. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Mennyi időd lenne a kutyára? stb.

13 éves vagyok, legfőbb vágyam egy kutya, de nem könyörgöm: panelban lakunk, napi kb. 10 órát nem vagyunk otthon, stb.


Kutya nem való mindenkinek! Ha apád meg anyád nem engedi, akkor meg hagyd a fenébe!

2013. okt. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudod egy csivava tartása nagyon körülményes, gyakran több vesződséggel jár mint egy nagytestű társa.

1. Van rá 100-150 ezer forintotok? (Tenyésztőnél itt kezdődik, szapis kutyát, főleg csivit meg gondolom eszedbe nem jut venni.) És annyiba csak a kutya kerül, mellé még 50 ezer egy alapcsomag, utána az oltási program részletekben ugyan de 30, és akkor még nem volt beteg, nem evett, nem ment oviba/suliba...

2. Kistestű kutya, sokkal jobban kell rá vigyázni mint mondjuk egy német juhászra. Ha fázik ruha kell neki, naponta 5-6 sétát igényel, mert pici a hólyagja, többször kell üríteni mert kevesebb ideig tartja. Első 2 hétben lehet hogy óránként le kell menned vele, szó szerint óránként, esőben, szélben, hóban, fagyban! Meg tudod oldani ezt suli mellett? Kutyapelenkát, almot el lehet felejteni élből, mert akkor már jó a macska/tengerimalac is...

3. Naponta 2-3 órát rá kell szánni minimum, ebben van a tanítás, szocializáció, séták, stb. Nem unnád meg egy idő után, hogy ennyit kell vele foglalkozni? Őt nem lehet "elrakni" vagy "kikapcsolni". Ha nem szeretik hogy ugat, akkor főleg nem ajánlatos egy csivava... Hacsak nem szánsz elég időt a falkasorrendre, stb.

4. Sosem szabad elfelejteni, hogy attól mert pici, ugyanúgy kutya. Meg kell nevelni, nem szabad hagyni hogy a fejetekre nőjön. Hajlamos azt hinni az ember, hogy jaj de pici aranyos mikor beléd mélyeszti a kis fogait, de mindig arra gondolj a viselkedésénél, hogy ez vajon egy bernáthegyitől hogy nézne ki? Az is olyan kis cuki lenne mikor leharapja a karod?

Ha mindezeket vállalod, és tudatosan kiválasztasz egy kennelt ahonnan elhozol egy kutyát, akkor sok boldogságot vele! Ha újdonság volt az írásomban/valamit nem tudsz neki biztosítani, akkor a szüleidnek igaza van, várj még a kutyussal! Sok sikert!

2013. okt. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) Tudnám neki biztosítani, tudom, hogy nem játék. Nagyon lelkiismeretesen gondoznám, csak anyuéknak ezt nem tudom elmondani. Szín 5-ös vagyok mindenből, tehát a tanulás nem lenne gond. Csak anyunak kéne ezt megmutatni. De azt nem tudom, hogyan.
2013. okt. 14. 17:41
 4/11 anonim ***** válasza:
A csivava macerás és nem tipikus családi kutya,bár sokan megveszik,mert kicsi.Agresszivitásra hajlamos,harap,odakap könnyen.
2013. okt. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A neveléssel nem lenne gond. Csak egy ötlet kéne amitől qnyuék beleegyezek.
2013. okt. 14. 17:48
 6/11 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, próbáld nekik elmagyarázni amiket mondtam, akkor látni fogják hogy utánamentél a dolgoknak és nem lesz baj. Mondd el, hogy nem egy agyonszaporított, összenyomódott szervekkel születő, amúgy nem is létező "mini csivit" akarsz, hanem egy kis társat magad mellé, akiért felelősséget vállalsz. Magyarázd el nekik, hogy nem ölebként kezeled majd, hanem elsősorban kutyaként, és az első lesz a falkasorrend kialakítása amiben természetesen a kis kedvenced lesz legalul -így nem kell félniük az ugatástól/attól hogy a kutya unalmában szétkapja a lakást, stb. Valamint ejts szót a szobatisztaságról, mondd el hogy az elején nehéz lesz, de te semmiképp sem akarsz pelenkára szoktatott idegbeteg szobakutyát, ezért vállalod a nehézségeket. Olvass utána a témának, itt gyakorin is nagyon sok hasznos dolgot leírtak már! Próbáld gyakran felhozni a témát, és meséld el nekik mikről olvastál/miket tanultál már a kutyatartásról. Szerintem ha a szüleid látják mennyire fontos neked és nem teszel le az ötletről egy-két hét után, akkor bele fognak menni.
2013. okt. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2013. okt. 14. 17:51
 8/11 A kérdező kommentje:
Mindent megprobaltam... De nem...:'( nem lehet:'/
2013. okt. 14. 19:38
 9/11 anonim ***** válasza:

Ne azonnal várd a csodát, és semmiképp se legyél erőszakos, mert akkor csak azért sem engedik meg! Lehet eltart majd 2-3 hónapig is, szépen időről-időre hozd fel a témát, lehetőleg olyankor amikor mindenki nyugodt, külön-külön is puhíthatod őket de csak akkor, ha nem éppen más miatt idegeskednek.

Ne erőltesd és ne hisztizz, mert akkor megmakacsolják magukat. Kerüld, hogy "akarok" és ha nemleges választ kapsz, akkor se akadj ki. Lehet ez egy hosszú project lesz, de végül is a kutyus is az! :)

2013. okt. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Ha szüleid nem engedik, akkor az nem is fog változni. Én még meg tudtam őket győzni, de nehezen. Szeretik a kutyákat. Megállapodtunk, hogy ha jók lesznek a jegyeim, akkor jöhet a kutya. Neked is így kéne, lenne motivációd, és a szüleid látják, hogy mennyire akarod és hogy miket megtennél érte. Tedd ezt! Ha ezt nem mondtam volna, valszeg nekem sem lehetett volna.

Azért sok sikert, gondolt át, hogy tényleg akarod-e. Nem javaslom a csivavát. Inkább anti-allergén szőrű kutyát vegyél, biztos ami biztos. Bichon havanese/Yorkshire terrier stb. De te tudod.

2013. okt. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!