Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű kutyával utazni...

Kistestű kutyával utazni nemzetközi vonaton. Jó ötlet vagy őrültség?

Figyelt kérdés

Külföldön élö magyar vagyok, szeretnék örökbefogadni egy kutyàt. Évente àtlagosan hàromszor utazom Magyarorszàgra meglàtogatni a csalàdomat, természetesen vinném magammal a kutyust is. Ez közel 14 oràs vonatutat jelent, a leghosszabb idöszak amikor nem tudunk 10 percre leszàllni a vonatrol 6.5 ora. Szerintetek mennyire megoldhato a dolog? Föleg kaki-pisi szempontjàbol...

Van valakinek esetleg tapasztalata?



2013. okt. 14. 17:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Megoldható simán,csak legyen egy box,amiben viszed és tud benne pihenni,elvonulni.
2013. okt. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem oda sem adnának menhelyről ilyen feltételekkel kutyát... Nagyon ne jó ötlet, egy családi kutyának is nehéz ennyi időt kibírni de egy befogadott még nincs is megnevelve, lehet nem szobatiszta, ugat stb...
2013. okt. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ugy tervezem, hogy ideiglenes befogadohoz kihelyezett kutyàt hozok el, akiröl kapok böséges informàciot is a kutya viselkedésével kapcsolatban is, nem pedig egy vadidegen ebet valamelyik gyepi kenneljéböl. Több menhellyel is felvettem màr a kapcsolatot, van ahonnan elhajtottak, és van ahol érdeklödtek. Ahol élek jogositvàny kell a kutyatartàshoz, kötelezö az évenkénti àllatorvosi ellenörzés, az ebado, és az önkormànyzattol bàrki bàrmikor idejöhet megnézni milyen körülmények között él a kutya. (ÉS jön is, amint bejelentem, hogy kutyàm van.)
2013. okt. 14. 18:18
 4/19 anonim ***** válasza:

Megoldható persze, nem tudom nálad hogyan élne úgy egyébként, de legtöbb ember dolgozik vagy iskola, 6.5 órát otthon is kibírnak a kutyák nap mint nap.. szóval ezzel nem lehet gond.

Feltételezem ha meglesz a kutyád, nem másnap indulsz vele útnak, tehát kölyök esetében lesz idő a szobatisztaság megtanítására, meg úgy egyáltalán ,hogy megszokja az új helyet , téged..stb.


Én a kutyámmal még csak két órás vonat úton voltam, nem pont összehasonlítási alap , de leírom hogyan zajlott egész. Nagy séta, játék, fárasztás az vonatozás előtt, az utat nagyjából végig aludta, néha felkelt nézelődni, de nem ugatott, nem zavart senkit. A vonat után meg majdhogynem egyből következett a metrozás majd még 1 óra buszozás , de itt se volt gond. :)


Utazás előtt mindenképpen vidd el egy jó nagy sétára, szellemileg is fáraszd le, és nem lesz probléma.


Plusz szoktathatod is az utazáshoz, városon belül buszozás pl.

2013. okt. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Vàroson belüli utazàs alap, plàne, hogy itt a busz kutyàknak ingyenes, vonatozni is viszonylag gyakran fogunk kisebb tàvokon.

Viszont nem màsnap, hanem lehetöleg màr aznap estére tervezem az indulàst, ugyanis az "ottalvos" dolgok édesapàmnàl zajlanak, akinek van egy màs kutyàkkal szemben elég harcias terrierféléje, nem szeretném az egyébként is környezetvàltozàst megélö kutyàt apàm kis méregzsàkjàval sokkolni.

2013. okt. 14. 18:32
 6/19 anonim ***** válasza:

Ezt most nem teljesen tudom összerakni.. :D

Azt hittem külföldön ahol élsz ott fogadsz örökbe egy kutyát és majd valamikor utaztok Magyarországra.

Na most akkor itt fogadnál örökbe egy kutyát és vinnéd egyből külföldre? ( kölyök kutya nem fog kibírni 6.5 órát pisi-kaki nélkül, őket még 2 óránként minimum ki kell vinni, bár ezt biztos tudod)

De viszont ha itt fogadsz örökbe később hogy utaztok ide? - a másik kutya miatt kérdem -

most hogy is van ez??

2013. okt. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Igen, làtom, kicsit nem egyértelmü a dolog. Külföldön élek, de itt nem nagyon vannak menhelyek, àllatvédö szervezetek hoznak külföldröl mentett kutyàt, de nem szeretnék egy délspanyol valakit, nem mellesleg itt brutàl költséget elkérnek az örökbefogadàsért, hiszen az àllatorvosi költségek is többszörösei a magyarorszàgiaknak.

Tehàt. Magyarorszàgon valahol szeretnék egy kutyàt örökbefogadni.

Apàm kutyàja nem annyira cikis, de gondolj bele: engem is alig ismer a frissen befogadott kutyàm, nincs szüksége arra, hogy veszélyben érezze magàt apàm lakàskutyàjàtol. (Elzàrni nem igazàn lehet a dögöt, övé az egész kégli :) ) épp elég sokk lesz neki az uj kétlàbu meg egész éjszakai vonatozàs, nem?

Persze ugy tervezem, hogy valamikor délelött megyek érte, kicsit megismerjük egymàst, és valamikor délutàn nekiindulunk, hogy legyen pàr orànk sétàra a vonat indulàsa elött.

Ja, és nem kölyök kutyusra gondoltam, hanem inkàbb 1-2 évesre, ök màr biztos nem lesznek nagyobbak, az engedélyem ugyanis max 30 centi marmagas kutyàra szol.

2013. okt. 14. 19:37
 8/19 anonim ***** válasza:

Pár óra séta, új ember, egész napos programnak néz ki :) ..hát szerintem eléggé kifárad majd a kutya, simán lehet hogy aludni fog a vonaton szinte végig.

Ha kutya előtte nem élt lakásban , nem szobatiszta lehet kellemetlenség az utazás során a 6.5 órában, de erre meg rátudsz kérdezni... ja meg írtad, hogy olyan kutyát szeretnél aki volt ideiglenes befogadónál ha jól emlékszem, akkor elvileg ez is megoldva.


A véleményem: megoldható ez az egész utazás, lényeg hogy légy nyugodt, séta előtte. :)

2013. okt. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
A másik kutyához való hozzászoktatás az meg már egy következő kérdés :D
2013. okt. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ja még valami, nem tudom mennyit vagy Magyarországon, de eltudom képezlni, hogyha megbeszéled az ideiglenes befogadóval akkor lehetne az csinálni , pár napig az utazás előtt kijársz hozzájuk, hogy megismerd a kutyát, ő is téged és úgy indultok útnak. (persze utazás előtti nagy séta elmaradhatatlan akkor is, de mégis már "ismeritek" egymást) :)
2013. okt. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!