Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi az esélye hogy megbeteg...

Mennyi az esélye hogy megbetegszik a kutyám?

Figyelt kérdés

Prak tic nevű csepp és Forest nyakörv van rajta, mégis sorra szedjük össze a kullancsokat. Minden nap szedegetem belőle ki a kullancsokat. A Praktic elvileg elpusztítja a kullancsot mikor az beleharap a kutyába. Találtam a kutyámba most egy fehér kullancsot. Nem volt megszívva. Lehet hogy már kicsit el volt száradva nem tudom megállapítani, de nagyon-nagyon nehezen jött ki. És elkövettem egy hibát: Megnyomtam a potrohát.És nem tudom eldönteni hogy beleszakítottam e a fejét vagy sem. Már nézegettem a kullancsról képeket a google-n, hogy hátha segít de amikor megnéztem úgy láttam mintha meglenne a feje de nem merném biztosra mondani.....


Nagy az esélye hogy beteg lesz a kutyám? Mindenképp figyelem a tüneteket, de most nagyon aggódok.



2013. okt. 15. 08:06
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja, és dudoros a helye ahonnan kiszedtem a kullancsot.
2013. okt. 15. 08:06
 2/16 anonim ***** válasza:
Ha levert lesz, étvágytalan, lázas, vidd orvoshoz. Nem feltétlenül betegszik meg, mert nem minden kullancs fertőző, de nagyon figyelj oda rá, hogy változik-e a viselkedése. Valamint használj Frontline Combot, kicsit drága, de nagyon jó. Az én macskám is mindig tele volt bolhákkal, kullancsokkal, az állatorvos ajánlotta, egy éve használjuk, azóta egy élősködőt se láttam rajta!
2013. okt. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Azt is már próbáltuk, de nem hatott. Practik, adventix, frontline kombó. Plussz még mellé van 7500 FT-os Forest kullancs nyakörv ami még a Kiltix-nél is jobb a patikus szerint. De így is tele van kullanccsal. Már próbálok vele földesúton futni, de még ott is van fű néha és onnan is összeszedi. na meg itthon a kertben...


oda fogok figyelni a tünetekre köszönöm a segítséget!

2013. okt. 15. 08:54
 4/16 anonim ***** válasza:
És figyelsz arra is, hogy x termék meddig tartja távol a kullancsokat? Mert a nyakörveknek is megvan, hogy meddig hatásosak.
2013. okt. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
0%

Az én kutyám rendszeresen szed össze kullancsokat. Néha beszakad a fejük, amikor kiszedem. Igaz nem úri kutya, csak csüngőhasú vizsla, és sosem kap flancos nyakörveket. Ha túl bolhás, beszórom némi porral. Aztán megvagyunk itt a faluba.


Sosem volt semmi baja.

Azt gondolom, a kullancsos dolgokat a bolhanyakörv gyártók és a tévéreklámok együtt gerjesztik túl. Nem érdemes görcsölni ezen.

2013. okt. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
Több embert ismerek akinek halt meg kutyája babéziában és van pár akinek túlélte de megbetegedet.. ha valami akkor ez nem akkora kamu.
2013. okt. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mi is túl vagyunk egy babézián, elhiheted nekem ez nem kamu. Nálunk egyébként a klasszikus tünetek közül csak a barnás vizelet volt meg, a kutyának semmi látható baja nem volt, csak egyik pillanatról a másikra bepisilt a lakásba, miután visszajöttünk eü sétáról, és az már barna volt. Szóval nagyon figyelj oda rá, ha más jele nincs de már barnás a vizelet akkor szó szerint azonnal orvos, mert pár óra alatt elviheti szegényt, és ez sajnos nem túlzás...
2013. okt. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Sebacilt!
2013. okt. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Igen figyelek mindig. még bőven kell hatnia a cseppnek is és a nyakörvnek is. De akkor is sok volt benne a kullancs amikor frissen csepegettük.... De eddig még fehér kullancs nem volt benne. Én minden nap járok vele erdő-mezős terepre, így nekem nem elég a por a bolhák ellen. ismerősöm kutyája is babézisben halt meg, nem szeretném én is egyszer átélni.
2013. okt. 15. 11:39
 10/16 anonim válasza:
0%
úgy látom elég sok területi képviselő képviselteti magát a fórumban.
2013. okt. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!