Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki volt a hibás?

Ki volt a hibás?

Figyelt kérdés

Van egy nagy tisztás", amin egy szép horgásztó helyezkedik el. Vannak fák, bokrok, kulturáltan rendbe van tartva ez az egész hely.


Nos.. van egy 2,5 éves kan bullterrier kutyám, színe tricolor. (Kennelből vásároltam, tenyésztőtől még anno')


33 kg, izmos, tisztelet parancsoló tekintélye van. Napi rendszerességgel foglalkozom vele, emellett járunk futni, labdázunk, szeret rongyozni is. (alapokat tudja, ül, fekszik, marad, hallgat a nevére) (elég sok időm, s pénzem van az én drágámba)


2,5 éve alatt SOHA, SOHA NEM bántott se más kutyát, se embert, mivel jól szocializált kutya.

(mindig erre a helyre szoktam kihozni, a horgászokat szinte már ismerem, a törzsvendégeseket) Soha egy panasz sem volt rám, és a kutyámra.


Történt egy nap, hogy dobáltam neki a labdát, futkosott érte, elvettem tőle(valamikor vissza adja,hehe :)


Megláttam ezt az ürgét, a kutyáján nem volt póráz. (Enyémen se, de az enyém legalább szocializálva van, és kb b*szik mindenre rajtam és magán kívül)


Magamhoz hívtam az enyémet, ráraktam a pórázt. A kutya észrevett minket, és elkezdett rohanni felénk. Az enyém csak nézte, a háttérbe meg az idióta gazdája ordibált neki.

(ja hozzáteszem sétált) Ez a kutya egy amstaff volt. kb 2 év körüli.


Lecsatoltam a pórázt, ahogy közelebb ért. Hátraléptem kb 1,5 métert. Szagolgatták egymást, a staff eléggé dominánsan lépett fel. Nekiment a bullomnak, megharapta a fejét oldalt, de az kifordult belőle és ráharapott a nyakára/fél feje, nyaka) A staffnak már halálhörgése volt, vinnyogott/visított nem is tudom milyen hangokat adott ki. Meg fogtam az enyém nyakörvét és mondtam neki, hogy "HÉ, HÉ, Engedd, ENGEDD" El is engedte, de a másik kutya feküdt a földön és vérzett nagyon.


A paraszt pali meg még velem üvöltött. Úgy gondolom nem én voltam a hibás, mondtam neki hogy pénzt adok orvosra ha kell, bármiben segítek. Ő elhordott mindenféle tajparasztnak, összevakarta a kutyáját azt elmentek.


Most akkor ki mit b*szott el? Őszinte leszek, én nem feltétlen érzem magam hibásnak.


Sziasztok



2013. okt. 15. 12:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Én sem hinném, hogy Te lennél a hibás, elvégre nem Te voltál az, aki nem tudott parancsolni a saját kutyájának. Valamint még fel is ajánlottad, hogy állnád az állatorvosi költségeket..neki ez nem kellett (vajon miért?). Ennél többet nem tehettél volna. Annak a pasasnak meg nem ártana kutyaiskolába járnia.

Ha legközelebb meglátod őket, akkor meg el kell menni onnan.

2013. okt. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
8%
Alapvetően rossz döntést hoztál, mert egy ilyen verekedés mindkét félnek sérülésekkel járnak és azért valljuk be, tudtad, hogy mi következik. Ez felelőtlen és veszélyes, raádásul ha a te kutyád támad először, akkor megsz.pod, mert abban a pillanstban te vagy a támadó fél és mind anyagi mind más felelősséged van. Igazság szerint csak szerencséd volt, hogy nem a te kutyád kezdeményezett és csak szerencséd volt, hogy ő nem kapott komolyabb sebeket. Szóval nem gyengén van ott hiba nálad is...
2013. okt. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
31%

mind ketten hibásak vagytok, ő nagyobb mértékben. (nyilván abban, hogy nem nevelte meg a kutyáját, aki még domináns is. - nekem is viszonylag domináns kutyám van, mégis ha látok másik kutyást, magamhoz hívom, és pórázra teszem.) te abban voltál (csak) hibás, hogy a kutyádról levetted a pórázt, és elléptél.


törvnyileg meg ugye azért is vagytok mindketten hibásak (hurrá a törvénynek) mert minden kutyát tilos szájkosár és póráz nélkül sétáltatni (azt tökmindegy hogy némelyik kutyára nem is lehet szájkosarat kapni- vagy hogy mennyire behívható a kutya, vagy hogy mondjuk fél méterre se megy el tőled..)

2013. okt. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 sippara ***** válasza:
60%
A hibás nem te vagy, ettől függetlenül te álltál ott, nyilvánvalóan te is értesz jobban a dologhoz, így ezt az egészet megelőzhetted volna, mielőtt vér folyik, akár azzal, hogy eleve nem engeded be a szituba a kutyádat, ha a másik domináns, akár azzal, hogy amint szaglászás közben kiszúrtad, hogy paraszt a másik, magad mögé küldöd a sajátot, és elzavarod a staffot.
2013. okt. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
64%
Vsz.hamarabb ki kellett volna vonni a kutyád ebből a szituból,mert már csak a két fajta jellegzetességei miatt is mindig számítani lehet összeröffenésre.Te nem voltál elég éber ,sajnos,a másik fél is nagyot hibázott,mert nem behívható kutyát ,főleg ilyet,az ember nem visz póráz nélkül.Amiatt pedig,hogy vsz.beledöglött a kutyája,nem hibáztathat,lehetett volna fordítva is.
2013. okt. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy egy ilyen szituációban van idő magad mögé küldeni a kutyát. Én egyszer hívtam ki a kutyámat ilyen helyzetből, amint hátat fordított a másiknak, az már rá is ugrott. Olyan töredék másodpercek alatt történik egy ilyen harapás, hogy azt csak megelőzni lehetne, de amikor már kialakult a szituáció, akkor késő. És csak amiatt nem rúghatok fel minden felénk közelítő kutyát, mert 1000-ből egy támadó szándékú és mi van ha épp ez az az egy.
2013. okt. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
59%
Ha a kérdezőnek volt ideje levenni a pórázt, akkor alighanem maga mögé is küldhette volna...
2013. okt. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy ilyen szituációnak annyi összetevője van amin a végkimenetel múlik, hogy egy leírás alapján a gép mellől nem tudjuk megítélni, hogy lett-e volna lehetőség a békés megoldásra.
2013. okt. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

# 7, és szerinted a közeledő kutya nem tudja kikerülni az illetőt és nem tud oda jutni az ő kutyájához ha az mögé van küldve? Kac-kac... ;)

Ilyen helyzetben én is elengedem a kutyámat, mert nagyobb az esély a békés megoldásra, ha mindketten szabadon vannak.

2013. okt. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

Ez alapján nem hinném, hogy sokmindenben hibás lettél volna. Az ilyeneket nehéz előre látni, sok balhésnak kinéző kutya megelégszik a magamutogatással, nem lehet mindet elzavarni "hátha balhé lesz" alapon, mert akkor te leszel a környék hisztériás gazdája, és lesz egy magányos kutyád, aki senkivel nem tud bandázni, aki nem viselkedik tökéletesen. Pláne ha még olyan fajta is, aki nem törik ketté, ha ráfújnak, akkor nem kell túlparázni.


Az, hogy elengedted pórázról, szerintem kifejezetten jó döntés, mert azzal lehet leginkább megelőzni a konfliktust, meg ha verekedés lesz, akkor is praktikusabb. (A kötekedőknek mondom, hogy ez nem általánosítás, de ilyen szituációban így biztonságos, hogy a kutya meg tudja védeni magát adott esetben, és ne kelljen még a rájuk tekeredő pórázzal is megküzdeni. Nyilván az agresszort senki ne engedje el pórázról, de békés kutyánál sokkal biztonságosabb, ha szabadon van, tud menekülni, küzdeni, a gazda is szabadon mozoghat, és még fegyvere is marad póráz formájában.)

2013. okt. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!