Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Véletlen leejtettem a 4...

Véletlen leejtettem a 4 hónapos westie kiskutyámat, azóta tart tőlem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

kb 1 méter magasból ejtettem le. Nagyon ordított, és bár azóta kicsit jobban van, olyan furcsa velem szemben, mintha azt hinné direkt ejtettem le. Kerül vagy tart tőlem, nem tudom de el vagyok keseredve emiatt, és félek hogy ilyen marad. Állatorvoshoz még a mai nap folyamán elfogom vinni. De ezen kívül mit tegyek, hogy újra olyan játékos, eleven legyen velem és ne tartson tőlem mint a ezelőtt?

Kérem, hogy csak értelmes válaszok legyenek. Az egyéb szidalmakra nem vagyok kíváncsi, ez nem annak a helye.


2013. okt. 15. 14:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
te mitcsinálnál ha egy nálad kb 10-szer nagyobb fazon felemelne majd ledobna? ugye hogy fosnál tőle egy darabig... még ha nem is direkt csinálta akkor is..
2013. okt. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igazad van, de szeretnék ez ellen mielőbb tenni..
2013. okt. 15. 14:48
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
Előbb utóbb közeledni fog hozzád,Szerintem be vágta a durcit és kicsit sértődékeny .,,legalább is az én kutyám képes egész nap duzzogni,ha valami baj történik rálépünk vagy véletlen neki megyünk.
2013. okt. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Természetes, hogy tart tőled. Pár nap alatt megoldódik a dolog magától, másnál is így szokott lenni. Kell egy kis idő a kutyának, amíg újra bízik benned, mert ő nem érti, hogy nem direkt ejtetted le, csak azt, hogy fájdalmat okoztál neki, amit nem szeretne újra átélni.
2013. okt. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Legyen Neked igazad! Ő is elég sértődékeny, bár ezt most meg is értem. Nem direkt volt, mégis elég nagy bűntudatom van.
2013. okt. 15. 14:51
 6/17 anonim ***** válasza:
Ő nem tudja, hogy te nem direkt csináltad. Megijedt és most fél. Vedd őt fel újra és újra, közben légy nagyon nyugodt. Fogd őt erősen, érezze, hogy biztonságban van. Vedd őt fel több helyen is, pl. a szobában, kint a keretben, stb... Ülj le, és vedd az öledbe, simogasd, beszélj hozzá, érezze, hogy biztonságban van. 1-2 nap és minden rendben lesz! Legközelebb pedig figyelj rá jobban oda.
2013. okt. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Az én kutyám még akkor is duzzog ha kizavarom,vagy rászólók ,hogy csend! Szóval,ha úgy érzed,hogy bűntudatod van akkor ezt ő is érzi és direkt csinálja :)

Ez pont olyan,mint amikor meg érzi hogy ki fél tőle és megugatja.

Vagy mikor látja,hogy sokan vagyunk és elküldöm a helyére még a fejét is leteszi és úgy csinál,mint ha verve lenne.

Nagy színészek ám! Nyugi rendbe jön :D

2013. okt. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutya nem tud megsértődni.Nem is lehet sértődékeny,depressziós,féltékeny stb. Ezek emberi tulajdonságok.


Amikor leejtetted te is megijedtél nyilván,és ő erre reagált így.Ha nem kerítesz nagy feneket a dolognak,ugyanolyan normálisan hétköznapian leszel vele,mint előtte,akkor visszaáll a rend,mert a kutya is megnyugszik.Ő csak a te érzelmeidre reagál így.Te most félsz,hogy ő megütötte magát,meg hogy biztos "haragszik",ezt a kutya megérzi,és erre reagál így.Nem vagy nyugodt és magabiztos,így a kutyánál ez bezavar a képbe.Vidd el az orvoshoz,hogy megnézzék biztosan nincs semmi baja,de ezt is teljesen hétköznapian tedd.Ne babusgasd többet,mert ezzel csak a jelenlegi állapotát erősíted.


Ha kinyílik,újra játszadozik és azt látod rajta,hogy olyan mint ezelőtt,akkor játszatok,esetleg vmi finom falattal erősítsd meg a viselkedését (pl. egy darabka sajt,vagy egy kis sonka).

Ne pánikolj,mert a kutya megérzi és ő is frusztrált lesz.

2013. okt. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Igazad lehet! ő is nagyon megtudja játszani magát.

Viszont még annyi kérdésem lenne, hogy úgy általában egy vizsgálat mennyibe kerül kutyák esetében?

2013. okt. 15. 15:01
 10/17 anonim ***** válasza:
2013. okt. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!