Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi alapján válasszam ki...

Mi alapján válasszam ki leendő westie kiskutyámat a kennelből?

Figyelt kérdés
Mikre kell odafigyelni? Vannak-e olyan látható "hibák", amelyeket egy laikus is észre vehet?
2009. szept. 14. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


A lényeg nem az hogyan választasz...nem fogsz tudni megállapítani semmit egy pár hetes szőrgolyóról ...még egy hozzáértő sem biztos hogy tudna nemhogy egy laikus.


A lényeg hogy szerződéssel és tenyésztői garanciával vedd, olyan helyről ahol a szülők szűrve vannak a fajta jellegzetes betegségeire.


ez a legtöbb amit tehetsz!

2009. szept. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem értek teljesen egyet az első válaszolóval. Persze, mit laikus, nyilván nem fogod látni egy pár hetes kölykön, hog ígértes tenyészpéldány lesz-e, mint ahogy azt sem, hogy hordoz-e bármi betegséget. De a viselkedését látni fogod, és ha jó a szemed, akkor pár dolgot ki lehet szúrni. Pl: etetéskor ki mennyire erőszakos, és ki az, aki mindig lemarad - akár szopizás, akár már tápos etetésnél-; játéknál melyik kölyök energikus, esetleg már ugat is, és melyik csendes, nyugis, vagy ki az, aki a birkózásban mindig alul marad.


Általánosságbn pedig figyelni kell arra, hogy mennyire tiszta a mamakutya és a kicsik is, a környezetük, a helyük ahol alszanak, van-e játékuk, vagy csak magukban gubbasztanak egy dobozban, hogyan nyúl feléjük a Tenyésztő, és ezt hogyan reagálja le a mamakutya (félti-e a kicsiket),stb. Ha mindnek nagy a pocakja, esetleg lehet gyanakodni a férgességre - mert nem a jóltápláltság jele a nagy poci feltétlenül!


Szóval szerintem rengeteg olyan jel van, amiből olvashat a leendő gazdi.

2009. szept. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

9.31 vagyok, amit lehagytam: Természetesen a szerződés, a garancia és a felmenők szűrési igazolása - és nem csak bemondás! - valóban alap, ahogy az első válaszoló is írta. Én az egyebeket soroltam fel, példálózva.


Amit még javasolni szoktak: hagyd, hogy a kutyus válasszon ki téged; melyik kölyök közeledik feléd érdeklődve (általában több is odajön elsőre), de melyik jön vissza többször, ez is lehet egy jel, hogy jó lesz köztetek az összhang.

2009. szept. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!