Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen személyiségű ember...

Milyen személyiségű ember milyen fajta kutyát választ?

Figyelt kérdés

Régen olvastam egy tanulmányt, de nem találom. 10-15 fajta kutya gazdái voltak tipizálva. A tacskó gazdái kedves emberek, a németjuhász gazdáinak nincs humorérzéke és hasonló nagyívű megállapításokat lehetett megtudni. Arra lennék kíváncsi, hogy nem találkozott e valaki hasonló és elérhető, akár angol nyelvű publikációval?

Eseteg ha van valakinek nem kimondottan demagóg, és másokat nem sértő, bántó megfigyelése az is érdekelni.



2013. okt. 15. 19:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Azért butaság, mert nem lehet az embereket vagy akár a kutyásokat betenni mondjuk 5 skatulyába, de ha még is szeretnéd ám tedd, de mi értelme?
2013. okt. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Hatos vagyok, ráhibáztál, nekem is mudi kutyáim (is) vannak, és szerintem tökéletes ez a fajta az én tartózkodó jellememhez. Kérdező, nem a kinézet alapján kell a kutyákat párosítani. Én lány vagyok, szeretek cuki ruhákban járni stb, ennek ellenére a kemény kutyákért vagyok oda, nálunk nincs semmi rószaszín, még a cuki nevektől is rosszul vagyok, becézgetni sem szoktam őket.
2013. okt. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Fajtajellemzők, tulajdonságok alapján kell párosítani, nem kinézet alapján.
2013. okt. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nem szabad skatulyázni, de tipizálni lehet. Ennek csak azaz értelme, hogy érdekes. Például biztos vagyok abban egy pumis ember szereti a tradicionális dolgokat. A kutya külleme is számit, mert az az ember aki érzi, hogy nem sugároz kellő erőt a külvilág felé, az biztosan nagytestű kutyával fog kompenzálni.

Az is érdekes amikor egy harci kutya tulajdonos azt ecseteli, hogy mennyi izom van a kutyáján, ne gondoljuk már, hogy ezek véletlenek és semmi köze az emberi személyiséghez.

2013. okt. 17. 21:19
 15/18 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen.Én pl. kisgyermek (értsd: óvodás kor) korom óta mániákusan rajongok a nagytestű kutyákért.Tökéletesen kiegyensúlyozott gyerekkorom volt,jó tanuló voltam,egyetemre is mentem.Ennek nincs köze ahhoz,hogy azért kell nagytestű kutya,mert kompenzálni akarnék vele valamit.

Ennek ellenére jelenleg staffordom van,ami nem egy hú de nagy testű,de első kutyám is stafford volt (befogadtuk utcáról)és nagyon beleszerettem a jellemükbe.Persze,a szikár,erős,robusztus alkatuk is tetszik,de nem ez az első szempont.


Mellette részt veszek az állatvédelmi dolgokban,lehetőségeimhez mérten,volt már nálunk nem 1 ideiglenes kutyus is a gazdásodásig.Ekkor persze már értettem is a kutyákhoz,és meglepő módon az ideiglenes kutyák közül 2-vel volt meg a tökéletes összhangom.Az egyik egy fekete pincsi,a másik pedig egy zsemleszínű csivava-valami mix.Egyik sem nagytestű,de ők passzolták hozzám.

Megjelenésre pedig nem egy pincsit néznek ki belőlem az emberek,mondjuk nem is egy staffordot.Még is staffordom van,teljes összhangban élünk,már 2,5 éve.


Az ember folyton változik,50 évesen már nyilván nem egy pörgős kutyát akarok,mint ahogy fiatalon sem egy otthon ülős kutyára vágytam.

2013. okt. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Ebben az értelemben nincs jó vagy rossz személyiség, csak valami van valami okán, és sokszor fogalmunk nincs miért vozódunk egy illathoz egy színhez, a szőkékhez vagy a nagyokhoz. Ilyen formán nem ismerjük magunkat, csak valamit gondolunk magunkról vagy a másikról.

Például ha abból indulunk ki, hogy egy nagy kutya védelmet, biztonságot jelent tudat alatt, akkor lehet, hogy pont erre vágysz. Akik kis kutyákat öltöztetnek és gügyögnek nekik és a széltől is óvják őket, azok pedig szintén valamit pótolnak az életükben amit a kutyán keresztül testesítenek meg. Aki olyan kutyát választ amelyiktől elvárjuk a precizitást katonás viselkedést a gyere ide helyett a hozzámot használják, az is nagyban árulkodik a gazda konzervatív beállítottságáról. Szóva, ilyesmi tapasztalatok érdekelnének.

2013. okt. 17. 22:19
 17/18 anonim ***** válasza:

Ja, vagy csak azt tanulta meg másoktól, hogy így kell mondani...

Ismerek pumist, egyáltalán nem érdeklik a tradicionális dolgok. És ez miért csak a pumira lenne igaz? Nekem is magyar fajtám van, mégsem nagyon érdekelnek a tradíciók.

2013. okt. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ez így nagyon sarkítva van és leegyszerűsítve. Nekem egy ausztrál juhászom, mégis mit lehet abból kihozni, hogy közepes testű, és hosszú szőrű? A jellemébe szerettem bele, persze a kinézete is számított, de általában egyedeket nézek. Nem szeretem pl. az uszkárokat, de van egy darab uszkár, akiért odavagyok, mert egyszerűen jópofa. Volt már óriástestű kutyám is, jelenleg egy pincsit bébiszittelek. Ezek a "tanulmányok" az egyes fajtajellemzőkből indulnak ki, mert vélhetőleg mindenki a saját személyiségéhez passzoló kutyát választ, így ha érdekel a téma, én a te helyedben ez alapján keresgélnék.

De arra ne számíts, hogy 10 db embertípus jön majd, 10 db kutyafajtához...hasonló jellemzőkkel bíró kutyákkal is sok van.

2013. okt. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!