Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a helyes viselkedés abban...

Mi a helyes viselkedés abban az esetben, ha egy kutya rátámad az emberre?

Figyelt kérdés
ma majdnem ez történt velem,a kutya gazdája a kerítéstől elment kb 5-6 méterre,és a kutya ki tudott jönni,és épp a cipőmet kötöttem be,mikor észrevettem,hogy hirtelen meg akar indulni felém támadó pozícióbol.Hát már attól nagyon megijedtem,pedig nem vagyok annyira ijedős. Körülbelül 7-8 méterre lehettem tőle. Mi lett volna abban az esetben,ha a gazda hirtelen nem veszi észre,és rámtámad? mi ilyenkor a helyes viselkedés? egyébként egy németjuhász volt. A kutya gazdája hirtelen rákiabált,mire visszament az udvarukba.

2013. okt. 15. 22:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
18%
Üvöltesz mint az állat,közben elkezdesz rohanni és futás közben kövekkel,vagy egyéb kemény tárgyakkal dobálod.
2013. okt. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
43%
Mármint a kutyát,nem a gazdát.
2013. okt. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
34%
Guríts el egy teniszlabdát, vagy kapj elő egy marhalábszárat.
2013. okt. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

hat ha egy kicsit is felsz akkor aszt a kutya megerzi es akkor meg mer tamadni nem szabad kimutatni a felemet jo igy konyu mondani mert azert amikor ott alsz egy kutyaval szemben ak megakar tamadni mas a helyzet de a felelmet el kel felejteni

mivel eleg nagytestu kutyarol van szo ezert mikor te lehajoltal vagy legugoltal ami meg roszabb mint ha lehajonal mert akkor kisebb vagy mint a kutya ha viszont lehajo;sz akkor meg lehetsz akkora mint o es akor kisebb az esely arra hgy megtamad

a lenyeg hgy ne felj tole es mindig legyel magasabb nala vagyis ne gugolj ulj hajolj le semmi olyan helyzetet poziciot ne vegyel fel amiben a kutya magasabb vagy ugyan akkora mint te

neked mindig muszaj magasabnak lenni es masik dolog ami fontos az az hgy ne szaladj es ne is fordulj el tolle mindig ot nezd es a szemebe

ha van nalad esetleg kitaska vagy valamilyen taska es abban van valami etel aszt add oda neki akkor beken hagy vagyis nem bisztos de nagyobb ra az esej

esetleg ha eleg nehez a taskad es nincs benne semmi torekeny vagd hozza

2013. okt. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

szerintetek abba mi a jo ha szalad a kutya elol az ember ahogy mar leirtam az csak rosszabb hisz a kutya gyorsabb mint te

es mert kene nalad legyen teniszlabda ,csak azert legyen nalad hgy nehogy megharapjon/megtamadjon egy kutya akkor mar jobb az altato pisztoly enel ami jobb egy sinter

2013. okt. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

mondjuk egyedul ami helyes a valaszotokban vagyis mar csak az elso valaszaban hogy uvoltesz ez jo otlet de nem bisztos hgy bevalik

ocsem te mekora egy barom vagy te a varosba labszarakal kulombozo husokal jarkalsz azert hgy nehogy megtamadjon egy kutya es ha netlan megtamad akkor hozavagod a hust

2013. okt. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Futni szerintem nem túl jó ötlet, kb 90%, hogy ösztönből utánad szalad, és majdnem biztos az is, hogy utolér. Két verzió van szerintem: lepd meg és indulj el felé, nagyon magabiztosan, kiálts rá, mutasd, hogy te vagy az erősebb. Vagy maradj egyhelyben, semleges magatartásban, és ne nézz a szemébe.
2013. okt. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

"Üvöltesz mint az állat,közben elkezdesz rohanni és futás közben kövekkel,vagy egyéb kemény tárgyakkal dobálod."


lehető legrosszabb reakció. üvöltéssel és rohanással felkelted benne a vadász ösztönt. ezek a kétségbe esés jelei és pont fontos ilyenkor hogy a hidegvérünket megőrizzük. nem szabad ilyen helyzetbe a kutyának hátat fordítani szemtől szembe kell az esetleges támadást fogadni. ha már megindult a kutya támadó állásba kell állni első láb előre és egy egy gyors határozott lépéssel ki erélyes rászolással kell zökkenteni ha erre nem reagál akkor már a támadás fogadására kell készülni a kart ki kell nyujtani hogy arra kapjon és ne a nyakra bár német juhász mindig végtagra megy álltalában. legjobb ha van nálad mindig gázspray vagy paprika. hanem támadna a kutya akkor oldalazva ott kell hagyni . ha rajtad a kutya és nem tudsz felállni akkor a szemét kell megcélozni egész egyszerűen ki kell nyomni, nincs más esély azzal hogy ütőd rugod csak felbőszíted. ha van társad ő ugy tudja levenni rolad hogy neki futásból az öklét a szájába dugva lerohanva leszedi rólad de ő se álljon neki semmikép ütni. rugni vagy akkor akkorát üssön hogy a kutya padlót fogjon. tisztelem a kutyákat szeretem őket nagyon de ilyen esetben nincs más megoldás a kutyának meg kell sérülnie vagy az ember fog.

2013. okt. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Egy kiképzett kutyánál, ha te elkezdesz üvölteni és rohanni, pláne hadonászni akkor a kutya azt fogja hinni, hogy te vagy a csibész, akit el kell fognia.
2013. okt. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Tökjó, és miért támadna kiképzett kutya random emberekre az utcán? xD

Bár, lehet én nem vagyok elég jó szakértő. :*

2013. okt. 16. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!