Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam/neveljem...

Hogyan tanítsam/neveljem gyors módszerrel a kutyámat?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy külföldre költöztem kihoztam a Magyar vizsla kutyámat (2 éves) nem volt még tanítva, de sajnos itt nem lehet szabadon, hanem egy jó nagy tágas "ketrecbe" kéne aludnia. Viszont egyfolytában ugat és nem tudom lenyugtatni és a szomszédok megszólnak érte... Alapból mindig be van pörögve. Sajnos odahaza nem nagyon foglalkoztam vele nem sokat tanítottam/játszottam. Ha azt mondom neki, hogy ül akkor leül, de ha megmozdulok ő is elmozdul meg ilyenek... Most szeretnék és időm is lenne bőven foglalkozni vele ma pl. együtt futottunk, sétáltunk stb.

Szóval hogyan kezdhetném el és mik a legjobb módszerek arra, hogy okos, nevelt kutya legyen és hallgasson rám?



2013. okt. 17. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Hát kezdetben a sok mozgatás a kulcsa a dolognak,tudniillik a fáradt kutya a jó kutya.Az nem rongál,nem ugat és nem rosszalkodik.


A sok mozgás mellett,fontos a falkavezérség kialakítása.Ennek szinte bárhol utána tudsz olvasni...Illetve nem tudom melyik országban vagy,de kutyaiskola nyilván ott is van :D

A falkavezérség és a mozgás az alap.

2013. okt. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A ketrecét takard le, amíg megszokja. Oda add az ételét is, amíg hozzászokik a ketrechez. Ahhoz, hogy ülésből ne mozduljon el, sokáig, kitartóan gyakorolni kell vele.
2013. okt. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt válogathatsz a javaslatok között:

[link]

2013. okt. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat!
2013. okt. 17. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!