Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen helyzettel? Már nehezen viselem, pedig imádom a kutyámat.

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves, kis termetű keverék kutyánk, akit imádunk(panelben lakunk, szobakutya). Eddig ő volt a kis kedvenc a családban, azonban egy hónapja megszületett a kislányunk. A baj az, hogy azóta nagyon kevés időnk jut a kutyára. A párom dolgozik egész nap, nekem pedig napi 24 órás elfoglaltság a pici baba, sokszor azon kapom magam, hogy még enni, meg zuhanyozni sem volt időm. A kutya ezt borzasztó nehezen viseli, randalírozik egész nap a lakásban. Mindent széttép. szétszed, szétrág, teljesen kezelhetetlen és rossz. Tudom, hogy nem az ő hibája, ha több időnk lenne foglalkozni vele, akkor nem lenne ilyen siralmas a helyzet, de valahogy meg kéne értetni vele, hogy nem ez a megoldás...:( Szerintetek mit csináljunk?
2013. okt. 16. 16:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két fiam van és 4 kutyánk, mellette baromfi, kecske, nyúl. Arról nem beszélve, hogy anyósomat is én ápolom... Csak időbeosztás kérdése, hogy mire jut időd...
2013. okt. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jut rá idő azért, sétálunk vele naponta 3x meg ilyenek, de előtte hónapokig itthon voltam, mert veszélyeztetett terhes voltam, szóval tulajdonképpen az egész napomat vele töltöttem. Ráadásul most a baba miatt még a szobából is ki van zárva. Tehát ahhoz képest jut rá nagyon kevés idő, ami ezelőtt volt.
2013. okt. 16. 16:43
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek a gyerekekhez, remélem, nem írok butaságot. De 1 hónapos gyereket már ki lehet vinni, nem? Lehet kapni ilyen kengurut vagy mi a neve, abban magadra kötheted a babát és tudod vinni a kutyust sétálni. Én is így tervezem, ha gyerekem lesz, pedig nekem 3 kutyám van, akik igen mozgékonyak:)
2013. okt. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Fáraszd őt labdázással, futkossan szabadon, akár ha időd van, bringázni is elmehetsz vele, ne csak pórázon sétáljon, mert az nem fárasztja őt.

Megfelelő fárasztás mellett fontos a nevelés, próbálj meg kiegyensúlyozott és határozott lenni, úgy tiltsd őt a nem kívánt viselkedésről. És ne érezd rosszul magad: ha sétáltatjátok, foglalkoztok vele, megadtok neki midnent, akkor semmi gond.

2013. okt. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Fizikai lefárasztás nélkül fölösleges bármilyen fegyelmezési tanácsot adni, mert úgy se működne.

Ettől függetlenül érzem a sorok közt, hogy gond lehet a korlátok felállításával, és szabályok betartásával, de ezeknek az alapja is a fizikai lefárasztás, anélkül nem lehet elvárni semmit.

Arra pedig időt kell szánni.

2013. okt. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ráadásuk a babának is jót tesz a friss levegő :) persze nem a legnagyobb esőben gondoljuk de egy kis hideg nem fog megártani neki ha beöltözteted.
2013. okt. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja, később olvastam, hogy azért jut rá idő...


Hát bizony akkor marad a következetes fegyelmezés.

Valószínűleg azzal kéne kezdeni, hogy birtokba veszed a szétszedni kívánt tárgyakat, aztán az egész lakást, mert jelen állás szerint az eb meg van róla győződve, hogy az az övé.

2013. okt. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hogyha minden nap igyekszünk az egyik sétáltatáskor beiktatni egy olyat, hogy elvisszük egy kutyafuttatóba, ahol kicsit kitombolhatja magát akkor az valamilyen szinten megoldás lehet? Mennyi idő kéne, még ha fél órát szaladgál az is jó lehet???
2013. okt. 16. 16:50
 9/14 A kérdező kommentje:
Pl ha mániája széttépni a szőnyeget akkor mit csináljak? Jelenleg azt csinálom, hogy leszidom, vagy kizárom a szobából, ha meglátom, hogy ezt csinálja, ez nemjó megoldás?
2013. okt. 16. 16:52
 10/14 anonim ***** válasza:
16%
A gond az eleve, hogy nyilván mindaddig a napig, míg a gyerek meg nem született, ő volt a család kedvence, és ez egy pillanat alatt megváltozott. Fel kellett volna készíteni erre a helyzetre, fokozatosan kicsit kevesebbet foglalkozni vele, hogy a kialakult helyzetet elkerüld. Vigyázz, nehogy megtámadja a gyereket, mert ilyen helyzetben előfordulhat ez is, nem buta ő, tudja ki az oka annak, hogy ő el van hanyagolva. Sajnos a helyzet úgy ahogy van, el van rontva. Két dolgot ajánlanék. Bérelj fel valakit, vagy kérd meg egy ismerősöd, hogy vigye a kutyát sétálni, foglalkozzon vele, hogy ha tőled nem is, de mástól kapja meg a szükséges mennyiségű törődést, akkor kapja meg mástól. Vagy szervezz egy kis "nyaralást a kutyádnak", hátha van valaki barátod, rokonod, aki tud gondoskodni róla, amíg neked nincs időd.
2013. okt. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!