Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg nagyon okos a Border...

Tényleg nagyon okos a Border Collie? Van valakinek ilyen fajta kutyája?

Figyelt kérdés
Érdekelne minden ezzel a fajtával kapcsolatban :)
2009. nov. 11. 16:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a csúnya relatív fogalom. Az én kutyám apja innen van (a mai divatborderekhez képest ezek tényleg mondhatók csúnyáknak is akár):

[link]

De azért azt láthatod, ezek a kutyák nem is olyan "szépek", mint a show kutyák. Ők nem arra lettek szelektálva. Nekem mind tetszik amúgy, és nem is akarnék csak küllemre tenyésztett kutyát, mert annak erős hiányosságai lehetnek egészségben, idegrendszerben és munkakészségben egyaránt.

Egy show kutya:

[link]

Nekem pl. már az ilyen medvék nem tetszenek...

2009. nov. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Nem mintha nem tudnék rákeresni a google-ban, de inkább szeretném azok véleményét kikérni a témában, akik tapasztaltak.

Mindenkinek mégegyszer köszönöm.

Nagyon megnyugtattatok, hogy sokat kell vele foglalkozni, ugyanis valószínűleg ki lesz használva a tudása XD (mármint jó értelemben)

Amúgy azt olvastam, hogy a gyerekeket is szereti, és később szeretnénk a férjemmel babát. Jó lenne, ha kutya "mellett" nőne fel :D A kicsi születése alkalmából szeretnénk a kutyust, hogy egyidősek legyenek; addigis minél több infót összeszedek róla.

2009. nov. 12. 17:42
 13/14 anonim ***** válasza:
89%
Én is csodálkoztam, mert a borderesek mondták nekem, hogy csúnya... De szerintem ez nem olyan jó ötlet! Vagy ekőtte vagy később lenne jó, mert egy kiskutyával szabadságot is ki szoktak venni amikor hazahozzák, ha bent van, óránként leviszik hogy szobatiszta legyen. Erre nincs idő egy kisgyerek mellett! És szerinte dolgozni sem lehet vele egy ideig ami nem sok idő de a kutya időszámítása szerint igen. Neki sokat számít 1-2 év. Szóval olyan mintha két különböző kiasbabát vinnél haza. Inkább előbb hozzátok, vagy 1-3 évvel utána. Jól kijön a gyerekekkel, bár hallottam, hogy hajlamos terelni őket, bár én még egynél sem láttam. És az én (nem border kutyám) sem csinálja, csak velem és nem erőszakosan csak néha beáll mögém és megy jobbra-balra, de ha én elfordulok akkor pl nem csíp belém, hogy jó felé menjek xD
2009. nov. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
89%

16:48 vagyok!

Igen, mudis barátnémnak igaza van! Nem jó ötlet egyszerre! Én is kivettem majdnem két hét szabit, mikor hazahoztam a kölköt. És a babád mellett nem tudsz rá úgy figyelni majd. Egy kölök kutyával is rengeteget kell foglalkozni, ha nem többet, mint egy felnőttel... Nem baj, ha nem együtt nőnek fel, ha 3 éves lesz a gyereked, akkor sem marad le semmiről. Nekem soha nem engedték a szüleim, hogy legyenek állataim a lakásban - kivéve papagájt és tengerimalacot - de az állatszeretet úgy belém nevelték, hogy töretlen mind a mai napig. :) Szerintem inkább azután vállalj kutyát, ha már a babád is elég nagy lesz hozzá és Te is felszabadulsz egy kicsit a babázós kötöttségből. Erre pont ideális, ha már a picid úgy 3 éves lesz. De ahogy gondolod persze... :)

Amúgy az én bodrim nem nem tereli a gyerekeket, inkább rájuk akarna ugrani szeretetből. :D De azt nem szereti, ha húzzák-nyúzzák, olyankor mindig elsomfordál. Viszont soha nem bántaná nem hogy a gyereket, még felnőttet sem. Igazi birka. :D

2009. nov. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!