Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ősszel kell kullancs elleni...

Ősszel kell kullancs elleni csepp?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem az állatorvostól a kutyámnak cseppet a kullancs ellen (1 hónapig jó)

Jövő hónapban kell venni vagy akkor már nem lesznek kullancsok? Télen is vegyek?



2013. okt. 20. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Folyamatosan kell, egyet se lehet kihagyni. Mindg vannak kullancsok. Illetve -20 fokban nincsenek, de mostanában már nem lehet tudni mikor jön egy felmelegedés és amint pár napig nincs fagy, akkor megjelennek a dögök is. Én januárban találtam egy kutyát amiben hemzsegtek a kullancsok. Csak 1 hetet töltött az utcán, szilveszterkor szökött meg a gazdájától.
2013. okt. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
nem
2013. okt. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kell. Tavasszal és ősszel van a legtöbb kullancs és sajnos már télen is vannak. Az én kutyámba pl. már februárban ment kullancs! Úgyhogy nagyon oda kell figyelni.
2013. okt. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,akkor majd télen is veszek,de most elég hideg telet mondanak. Az úgy milyen lenne,ha megvenném a cseppet és ha hideg van akkor addig nem cseppentenék,de amint jön a felmelegedés rögtön?
2013. okt. 20. 11:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Az is megoldás lehet. Csak számolj rá legalább 48 órát, hogy tényleg hatni tudjon. Én nem tökölök ilyesmivel, évente két nyakörv és le van fedve az összes évszak.
2013. okt. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És te milyet használsz? Mennyibe kerül? Nekem van egy 4 éves szuka beaglem és egy 8 éves szuka skótjuhászom (ivartalanítottak) Nekik is megfelelő lenne csak a nyakörv?
2013. okt. 20. 11:49
 7/9 anonim ***** válasza:

3as vagyok.


Igazából az, hogy melyik kutyának milyen szer használ, ki kell tapasztalni. Az én egyik kutyám nyakörv mellett lett babéziás. Most egy másik nyakörv és csepp is van rajtuk, de persze nincs 100%-os védelem. De a betegsége óta sokkal jobban odafigyelek arra, hogy védve legyenek.


A foresto az ami 7-8 hónapig véd, de hallottam már arról is, hogy nem egy kullancs volt a kutyában mellette, pedig elvileg az távol is tartja. Mi most scalibor nyakörvet és advantix cseppet használunk. Elég drága a kettő együtt a két kutyára éves szinten, de még mindig olcsóbb, mint a kezeléseket fizetni, nem beszélve a beteg kutya látványáról.

2013. okt. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem csak az Ex-spot csepp használt. :s köszönöm a kommentet,utánanézek!
2013. okt. 20. 12:15
 9/9 anonim ***** válasza:

3as vagyok.


Ha az használt, akkor használd azt! :)

2013. okt. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!