Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálatok a kutya családtag?

Nálatok a kutya családtag?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy a ti családotokban ki hogy viszonyul a kutyátokhoz? Miért van? Hogy bántok vele? Családtag vagy csak egy állatnak számít? Nálunk csak én vagyok, aki emberszámba veszi őt, nagyon szeretem, sokat vagyok vele, beszélek hozzá, játszunk, imádom. A szüleimet meg a tesómat túlzottan nem érdekli. Talán szeretik ők is, de nem foglalkoznak vele. Ha beteg, nem aggódnak érte, majd meggyógyul magától. Sokszor mondják, hogy "ez csak egy kutya". Nálatok ez hogy van?
2013. okt. 20. 18:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

nekem a társam.

Szeretem, mert elfogad úgy ahogy vagyok, feltétel nélkül.

Vele szeretek legjobban sétálni, számomra kedves, hogy hogy úgy tudok kommunikálni vele, hogy nem kell beszélnem. Vele szemben lehetek a legőszintébb, nem kell megjátszanom magam, elég ha csak úgy vagyok, ahogy éppen, és úgy is figyel rám.

Nem kell magyarázkodnom neki, mit miért csinálok, megbízik bennem. Amíg nem volt kutyám, és ilyen nem volt, addig sokkal üresebbnek éreztem magam.

2013. okt. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Természetesen családtagok ők is. Mivel nem a kert végében vanak kikötve egy láncra, hanem közös az életterük velünk, megvan az ő helyük és az ő dolguk mint mindenki másnak a családban, kétirányú kommunikációt folytatunk egymással és közös programokon veszünk részt ezért azt kell mondjam, hogy teljes jogú családtagok. De ettől még nem emberek, hanem kutyák. A kettő nem zárja ki egymást.
2013. okt. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Persze :)


18 éve van velünk, nagyapám eleinte ki nem állhatta, de hamar megszerette.


Apám szereti, de különösebben nem foglalkozik vele (friss vizet se ad neki...). Nagyanyám nagyon szereti, de tipikus öregasszony. Adja a finom falatokat, hiába van diétán a kutya...


Szerintem én szeretem a legjobban a családból és én is foglalkozom vele a legtöbbet. Én etetem, én viszem orvoshoz, ha baja van. Ha kezelni kell, én kezelem (pl. fültisztítás, körömvágás, szemápolás). Pátyolgatom, beszélek hozzá, sokszor csak úgy leguggolok hozzá és átvakargatom :) Ja és az én szobámban is alszik, ha széjjel túrja a fekhelyét, én igazítom meg neki.


Anyukám is nagyon szereti, ő is sokat vitte régebben sétálni, meg ő is vitte orvoshoz meg elkísér minket, de ő nem tutujgatja annyit mint én :D

2013. okt. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az én álmom az volt hogy olyan munkahelyem legyen ahol állatokkal dolgozhatok. Most két 50 kilós kutyáimmal dolgozok. Számomra elsősorban munkakutyák, a mindennapi kenyeret keresik meg a család számára. Éppen ezért nagyra becsülöm őket! Csak rájuk számíthatok éjjel. Mindent észre vesznek, és volt hogy a testükkel védtek. Egyszerüen fogalmazva nálunk sokkal sokkal több mint családtag....
2013. okt. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 zsuzsabazsa ***** válasza:
Az én kutyám, családtag, társ és munkatárs. A fiam csak egy bútordarabként tekint rá.
2013. okt. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nálunk családtag! Mindennél jobban imádom. Minden áron meg szokott védeni. A kutya jobban szereti az embert önmagánál! Nagyon ki tudják a kutyák mutatni a szeretetüket ( nekem 1 db egy éves szuka simaszőrű foxterrierem van)
2015. dec. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!