Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Néhány kiállításos miért nézi...

Néhány kiállításos miért nézi le a nem kiállításra járókat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyszer olvastam, hogy nem tudom milyen kutyás szövetség, nem foglalkozik szórakoztató dolgokkal. Ez alatt van az agility, a frisbee, DD, stb. Na most szerintem abban, hogy az ember megtanítsa a kutyáját agilityzni, vagy trükkökre, agy ilyenekre, sokkal több munka van, minthogy egy eleve kiállításra tenyésztett kutyát, végigvezet egy pórázon, aztán beéllítja. Nem a kiállítással van bajom, hanem hogy sok kiállításra járó, nem tudja értékelni máok munkáját. Most a kiállításba mi a munka? legfeljebb megtanítod beállni a kutyát. Míg pl az agilitybn évek munkája, hogy versenyre juss, fejlődj A3 legyél pl. Több kiállításos ismerősöm van, ésmindig az van, hogy rivalizálak, egymással. Mindig az megy, hogy fuu nem nyertem, fuu xy olyan szemét, mert ő nyert stb. Egy ismerősön 10 évig járt kiállításra, eleinte évekig nem nyert, akármit csinált. Aztán vett egy kutyát az egyik bírótól, nagyon drágán, és hoppá, zsinórban nyertek. Szóval ott a bunda is elég nagy eddigi megfigyelésem alapján. Míg pl egy agility versenyen, új ismerettségeket lehet kötni, beszélgetni, ilyenek. Én is szívesen elmegyek kiállításra, szeretem nézni, hisz szépek a kutyák. Csak nem értem néhányn ezek tudatában, miért verik úgy a mellüket, hogy hjajj, Ők kiállításosak, mások meg szar sporkutyások. Nektek erről mi a véleményetek?



2013. okt. 21. 19:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan semmibe veszik pl a kistestűeket. Nagyon sokan semmibe veszik a Nem az ő szíve csücske fajtájúakat, és még lehet sorolni ki, mit vesz semmibe, vagy szól meg. Ezen felakadni dőreség.
2013. okt. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én vagyok a lekezelő??? nem én tettem fel a kérdést. Aki ezeken kinlódik, annak nagyon komoly kisebbségi komplexusa van, esetleg dolgozik benne az irigység is, mert titkon ő is szeretne egy olyan kutyát, csak nincs rá lehetősége. Nekem egy dolog nem tetszik a kiállitásozók némelyikébe, hogy pusztán küllemre tenyésztenek, figyelmen kivül hagyva a fajta eredeti funkcióját. Amugy én kiállitok, és sportkutyázok is ugyanazzal a fajtával, de pont nem érdekel, hogy kinek milyen kutya futkos a póráza végén.
2013. okt. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok. Amúgy, annak ellenére, hogy én nekem van ilyen tapasztalatom én azért nem általánosítok. Van olyan ismerősöm is nem is egy, aki tenyésztő, és nagyon jó fejek velem, annak ellenére, hogy "szapis" a kutyám. Ugyan azt a fajtát tenyésztik, mint ami nekem van, és bármikor segítettek, ha tanácsra volt szükségem. Sőt, a videóimat is osztják, és azt mondják, hogy örülnek annak, hogy ezt a fajtát "népszerűsítem" azzal, hogy az emberek nem csak azt látják, hogy körbe futkosnak velük egy kiállításon, hanem hogy lehet komolyan is képezni.

Sajnos a sportkutyások közt is ismerek olyat, aki lenézi a kiállításra járókat.

Abban egyetértek az előttem szólóval, hogy nem érdemes ilyenekkel foglalkozni, de abban nem, hogy a sportosok azért szidják a kiállításra járókat, mert irigyek...ez akkora hülyeség, mert az az ismerősöm aki szidja a kiállítások szerelmeseit neki is tk-s a kutyája, kitudja, hogy hány 100.000-ért vette, mert külföldről van a kutya csak az munkavonalú, és nem a külleme az elsődleges.

De szerintem ezt felesleges tovább taglalni, ha minden ember egyforma lenne tök unalmas lenne az élet nem?

2013. okt. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!