Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam össze őket?

Hogyan szoktassam össze őket?

Figyelt kérdés

Nos, szombaton jött egy új jövevény a házhoz, vele és a nagyobb kutyámmal lenne a probléma. Igazából hárman vannak, de a harmadik az a légynek sem árt, őfelőle nem aggódok.

Az új kutyusról azt kell tudni, hogy 8 hetes, és kb tíz centi, és ahogy elnéztem az őseit, nem hiszem, hogy jelentősen nagyobb lesz ennél.

Ahogy említettem, a nagyobb kutyám úgy egy német juhász méretű, hát, már elég öregecske, de azért jócskán van benne erő. Elég türelmes és jól nevelt kutya.

A problémáim azok lennének, hogy mindkettő kan, és ugye a falkán belüli rang még nem alakult ki közöttük, ami sajnos valamilyen szintű dulakodással jár. Szeretném összeszoktatni őket a lehető legbékésebb és legeredményesebb módszerrel, mert félek tőle, hogyha acsarkodásra kerül a sor, a picinek komolyabb baja esik.


2013. okt. 22. 14:00
 1/8 Imola Ágnes ***** válasza:
Egy normális felnőtt kutya nem bánt soha kölyköt, max helyreteszi ha az eldurvul, de ez még nem dominancia harc. ha pedig te vagy a vezér, és uralod az eddigi kutyáidat, akkor szintén nem lesz gond, a lényeg, hogy az új jövevény a rangsorban az utolsó legyen.
2013. okt. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, ebben igazad van, csak az ilyen "természetes" félelem bennem van. Volt már, hogy kimentem és megmutattam neki a picit, hát:

[link]

ezen a "dominant" pózt veszi fel.

Agyonnyalogatta a picit, felborította és úgy is szaglászta. Ahová ment a pici, szorosan a nyomában ott volt a nagy is. Nekem úgy tűnt, mintha a nyakánál megakarta volna "csípni", bár lehet, hogy rosszul láttam.

2013. okt. 22. 14:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez ugyan domináns, de nem agreszív. Azért megy utánna valószínűleg mert egyfelől kiváncsi, másfelől esélyes hogy védi a kölyköt. Ne hagyd őket egyedűl és ha a nagy kezd "sok" lenni tiltsd le határozottan.
2013. okt. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát, remélem baj nélkül összeszoknak.

Nem szoktam sokáig összerakni őket, meg természetesen folyton ott vagyok és figyelem, hogy mit csinálnak, csak ugye az említett félelem. : )

Egyébként köszönöm mindkettőtöknek!

2013. okt. 22. 14:26
 5/8 anonim ***** válasza:
3 as vaagyok, nekem boxerem van, mellette egy cavalier kölyök. Egyfolytába követi mindenhova, vigyázz rá. Sokszor teljesen kimerűl a feladattól de bántani nem bántaná. Mindkettő kan, de már ivartalanítva.
2013. okt. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ugyan nekünk nincs ivartalanítva a nagy, de most kicsit sikerült megnyugtatnod. : )
2013. okt. 22. 14:42
 7/8 Imola Ágnes ***** válasza:
A kutya akkor is felveszi ezt a pózt (illetve ehhez nagyon hasonlót), ha valami érdekeset talál, vagy lát.... ugyan ebben a pózban várja néhány kutya a labda elrugását, például...
2013. okt. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom, annyira ismerem már a kutyámat, már úgy 13 éve megvan, csak eddig még egyszer sem volt mellette másik kan. : )
2013. okt. 22. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!