Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komolyan ez lett a divat?...

Komolyan ez lett a divat? Kutyák ketrecben?

Figyelt kérdés

Egyre több embertől hallom, hogy a kutyáját ketrecben tartja. Mármint nem kinti kutyát, hanem bentit. A szobán belül, egy olyan ketrecben, amiben pont elfér. Ez lett a normális? Velem van a baj, hogy engem ez mélységesen felháborít és elszomorít?

Soha nem lennék képes így kínozni egy kutyát, hiszen a kutya nem ketrecbe való. Aki ketreces állatot akar, az miért nem tart egeret vagy hörcsögöt?


2013. okt. 25. 15:26
1 2
 11/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
89%

A kennellel, legyen szó kertiről vagy szobába valóról, akkor van baj, ha a kutya szinte állandóan ott van, akkor is, ha gazdi otthon van, csak nincs kedve a kutyával foglalkozni.

Kertben például a kutya biztonságát szolgálja, ha nappal, amíg a gazdi dolgozik, valamint éjjel el van zárva. Ez esetben fontos, hogy ne csak néhány négyzetméter legyen a kennel, hanem legalább 20-30 négyzetméter, hogy azért tudjon mászkálni...Így nem tudják megmérgezni, ellopni, lefújni, stb.

Lakásban más a helyzet, ott nem érhetik ilyen veszélyek a kutyát. Ellenben a kölyök és fiatal kutyáknak szuper nevelő és pihenő eszköz LEHET, ha a gazdi észnél van. Ha nem 6-10 órákra rakják bele a kölyköt, hanem a játszó-séta-etetési idők közötti 2-3 órákat tölti bent, mikor senki nem tud rá figyelni, akkor biztonságban és nyugiban pihenhet: nem éri felesleges háztartási baleset (vezeték rágás miatti áramütés, sebek-sérülések éles tárgyaktól), nem kerül ellentmondásba, hogy rosszalkodik, de gazdi nem látja, és a szobatisztaság is könnyebben kezelhető így.

Aki nem csak kétszer fél órára viszi le a kutyát, hanem tisztességesen foglalkozik vele, annak klassz segítőeszköz a szobakennel. Ha a kutya sokszor le van hordva wc-re, többször játszanak-sétálnak-tanulnak vele, akkor örül, ha pihenhet a ketrecben

2013. okt. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
81%
2 hete vettem szobakennelt, mert az extra érzékeny huskymat, akit nem tudok senkire hagyni egy hosszú útra magammal kell hozni. Kicsit jutalomfalatoztam velük, és szó szerint már verseny alakul ki, hogy ki menjen bele előbb. Az egyszemélyes kennelbe két kutyám belepasszírozta magát. Elhoztam magammal a kennelt és a huskymat, a kutya folyton mászkált az idegen helyen tág pupillával, nem tudott megnyugodni, beraktam a kennelbe, 10 percen belül aludt. Szerintem nagyon jó, de persze otthon én sem tárolnám mindig abban a kutyákat.
2013. okt. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szobakennel egy extrém módon szeparációs stresszes kutyát segített helyre hozni. Annyira szereti,hogy magától is bemegy,ott alszik,amikor nyitva van az ajtaja. Buszon sokszor megszólnak,hogy hogy lehet az,hogy a kutya farokcsóválva nyomul be egy ilyen kis "dobozba". Szóval nagyon jó kis találmány ez,az biztos. A kutyának egy darabka otthon, egy kis békesziget,bárhol legyen is.
2013. okt. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt szobakennel, 5 hónapos koráig bent aludt velünk, a végén már magától ment be, és reggel nem akartam kijönni belőle. Csak estére meg arra a max 4 órára volt bezárva, amíg nem voltunk otthon.

Most már kint van a kertben(10 hónapos) és a szigetelt háza látja el ugyanazt a funkciót.

2013. okt. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

A szobakennel jó dolog. Az én kutyáim is szeretik.

Mi azért vettük, mert az egyik kutyám szeparációs szorongásos. Nem az a fajta, ami falkavezérségi problémákból ered, hanem az van, hogy nagyon érzékeny, és komoly feszültséget, stresszt okoz neki, ha nincs egy emberi lény társaságában. Így őt bezárom, amíg nem vagyunk otthon. Igen, akár 8 órára is. Amikor pedig hazaérünk, nyugodt, derűs, és nem tett kárt se a lakásban, sem pedig saját magában.

Amikor tudja, hogy megyek el, gyakran kérés nélkül benyomul a ketrecébe, és nyugisan elfekszik. Amikor pedig itthon vagyok, kiengedem, de a ketrec nyitva van, és megy a harc, ki feküdjön benne. :) De amikor ez a kutyám nem a ketrecben van, akkor is szeret behúzódni védettebb helyekre. Szerintem a szobaketrec ilyen jellegű használata is elfogadható (bár én jobban örülnék, ha nem kényszerülnék a használatára).

Akkor van gáz, ha valaki akkor is bezárva tartja a kutyáját, mikor otthon van.

2013. okt. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tapasztaltam,hogy kölyök bullterriernél beválik :)

Különben mire hazaérsz,a lakást atomjaira bontva találod,kutya meg felzabál egy csomó olyan anyagot,amit nem kéne,megrág vezetéket stb.

Mondjuk nem napi 8 órára volt bezárva,hanem míg elmentem vásárolni vagy ilyesmi,melóba jött velem.

2013. okt. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Én éjszakára tartom bezarva a kutyát. Egy tanyán lakunk, gyakran járnak az erdőbe vadászok, a kutyus nagytestű és simán átugorja a kerítést, amikor éjjel hallja, hogy járkálnak a vadak az erdőben. Mivel nem akarom, hogy lelőjjék, ráadásul a vadakat is simán bántaná. Megkötni se merem éjszakára, mert félek, hogy megfullad, ezért muszáj kennelbe zárnom. Nagyon utál benne lenni, pedig elég nagy. Csak kb este 9től reggel 6ig van benne, egész nap szabadon lehet az udvaron. Nem feltétlenül érzem kínzásnak, mivel ez az egyetlen megoldás, hogy életben maradjon.
2020. máj. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!