Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya póráz nélkül rám...

Ha egy kutya póráz nélkül rám támad az utcán, az enyém pedig engem védve megöli, akkor nekem van felelősségem az elpusztult állatért? (ELMÉLETI A KÉRDÉS! )

Figyelt kérdés
Viszont már gyakorlatilag is majdnem történt ilyen. Az enyém nagytestű, pórázon szoktunk a futtatóig elmenni, mire egy amstaff rontott ránk, illetve főleg rám. Nem értem miért nem a kutyám érdekelte, de egyenesen nekem akart ugrani de fejbe rúgtam (tudom, nem túl etikus de arcon harapott volna ha közel engedem), mire odaért a gazdája és a nyakörvénél elrángatta. A kutyám SOHA, SEMMILYEN KUTYÁVAL SEM agresszív, de azonnal meg akart védeni, így még nehezebb volt hogy ő ne tegyen kárt az amstaffban, az meg bennem. Ha tegyük fel a kutyám megölte volna őt, akkor milyen felelősségem lett volna? (És igen, meg tudná ölni szerintem.)
2013. okt. 27. 18:32
1 2
 11/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
72%

Ha az ember pórázon viszi a kutyáját, és önvédelemből súlyos sérülést okoz a másiknak, nehogy már a védekező kutya gazdája legyen a hibás!!!

Ilyen esetben a gazda IS besegít a kutyának jó esetben és együtt próbálják meg leszerelni a támadót...gazdi sokszor nincs is ott, vagy ha ott is van, cart sem ér :(

2013. okt. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, én is azon vagyok, hogy elég röhejes lenne ha engem büntetnének meg, amiért az életemet védem. Arról nem tehetek, hogy a srác akié a staffi nem bír vele, és mondom már pórázon is kivan a kutya, normálisan sétáltatni nem lehet, tiszta idegbeteg.

Egyébként meg lehet, hogy most gonosz leszek de ha nem tudom leállítani/nem bírok vele, akkor inkább leveszem a saját kutyámról a pórázt és védjen meg minket, minthogy egyikünknek az életébe kerüljön. Az meg nem fair, hogy ő pórázon van a másik meg szabadon marja őt.

2013. okt. 27. 19:55
 13/13 anonim ***** válasza:
kérdező , figyelj legegyszerűbb ha beszerzel egy gáz vagy paprikasprayt és lefújod a a támadó kutyát. ezért tényleg nem szólhat senki ehhez jogod van megvédeni a saját testi épségedet és a kutyádét. így nem szerez össze se te se a kutyád semmilyen sérülést
2013. okt. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!