Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1,5 éves kutyám, hogy tanítsam...

1,5 éves kutyám, hogy tanítsam meg, hogy érdekelje a bot vagy labda? Amstaff

Figyelt kérdés

Kiskorában sem érdekelte hiába dobtam el, odament utána megszagulta és otthagyta.Semmi játék nem érdekli szeretném lefárasztani de nem tudom mivel.Csak a futtatás megy amit szeret úgy ahogy.Se lógás,se súlyhúzás.

Sok kutyát látok,hogy szeretik a botot vagy fára felszaladás ami fel van kötve.

Nagyon hiperaktiv


2013. okt. 27. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hiperaktív, és nem érdekli semmi? Az elég fura. Konkrétan hogy próbáltad vele pl. a rongyozást?

Amúgy ha nincs benne sok ösztön, akkor veszett fejsze nyele, max. örömteli feladatot tudsz csinálni ezekből, de nem fog úgy kinézni, mint azok a kutyák, amik merő élvezetből játszanak ilyeneket. Húzass vele autógumit valami húzásra alkalmas hámmal, az tuti kifárasztja, és ahhoz nem kell semmiféle vadászösztön :)

2013. okt. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Húzni nem szeret próbáltam leül és hiába csalom bármivel nem jön.Rongyozás úgy,hogy előtte húzgáltam de az sem érdekelte ment tovább.Labdát eldobtam többször utána sem megy.DE nagyon mozgó egész nap pörög látszik,hogy nincs lefárasztva.Egyedül futni szeret de az sem elég ,mert ahogy kipiheni magát újra nem lehet birni vele
2013. okt. 28. 09:11
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát vagy érdekli vagy nem, próbálkozni kell különböző színű, nagyságú labdákkal, rágókákkal akármivel. Ez nem egy tanulható valami, neked kell eltalálni, hogy mivel tudod a figyelmét lekötni. A játékok remélem nincsenek egész nap előtte, mert ez a kulcsa az egésznek, hogy csak addig dobálod a labdát, vagy addig van rongyozás amíg még élvezi, utána jól el kell rakni, ettől jobban megbecsült lesz.
2013. okt. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nincs mert mindent pár perc alatt miszlikekre szed szét:((
2013. okt. 28. 09:23
 5/11 anonim ***** válasza:
a súlyhúzás se olyan egyszerű dolog mint ahogy azt emberek gondolják, esetleg keresd fel Pitbullland-et tatbányán vagy akármilyen sulit ahol foglalkoznak ilyennel, esetleg facen súlyhúzós oldalakon is érdeklődhetsz hogy tud e valaki segíteni neked a környékedről.
2013. okt. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hogy kezdted vele a húzást? Kicsi súllyal kell, amit alig vesz észre, és fokozatosan növelni, nem rögtön traktorgumit rakni mögé :)
2013. okt. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Elsőnek a hámhoz szoktattam,majd jött egy üreg üveg na onnantól kezdve megállt nézett és nem mozdult nagyobb dologgal már is próbálkoztam.Párszor megpróbáltuk de semmi így nem erőltettem tovább.Ahogy nézett rám szomorú fejjel láttam nem jó ez neki nem élvezi.
2013. okt. 28. 10:06
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát ha mindent ilyen gyorsan feladsz, nem is fogja szeretni. Elsőre nem feltétlenül látja, hogy ez neki jó, meg kell neki mutatni. Megfogod és viszed, nincs kérdés, aztán majd rájön, hogy jé, ezzel lehet küzdeni, de jó. De amíg nem tudja, mire való ez az egész, persze hogy nem szereti :)
2013. okt. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Zsákmány szerző ösztön a kutyádnál igen aláment ama leveli fenekének. Amíg nem tudod feléleszteni benne, nincs motivációja a húzáshoz, a labdázáshoz sem. Fiatal a kutya, így hozzáértő segítségével meg lehet próbálni felébreszteni .
2013. okt. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kölyök kora óta fura.Mikor más kutya labdázott vagy mást csinált állandóan odament hozzájuk zavarta Őket.nyalta falta őket aminek nem örültem.Mikor én dobtam el kicsiként neki a labdát ellenkező irányba szaladt és keresett más kutyásokat akivel játszhat.Ez a mai napig megvan elég kellemetlen mikor mások zavar.Olyan mint egy gyerek össze vissza rohangál nem nyugodik le.

Mindenki nézte,hogy ilyet még nem láttak.Pecázni néha szoktunk azt szereti de azt is úgy,hogy nem a kötél végén levő cuccért ugrál hanem nekem és rám erővel.Aztán leszalad majd vissza.Nem tudom mi a baja.van,hogy a kezemet kapja el és erősen fogja pecázás közben.Szaporítótól van sajnos arra gondolok ezért ilyen gyenge idegrendszerű már ha erre mondják.


Fél mindentől,pedig naponta viszem sétákra megugrik ha valaki mellettünk le ejt valamit vagy egy görkoris megy el,idegen emberek ugat hörög rájuk aki neki nem szimpatikus,ha megakarja valaki simogatni tolat hátra közben hörög.(

2013. okt. 28. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!