Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinál úgy a kutyám,...

Miért csinál úgy a kutyám, mikor megbüntetem, mintha agyon vertem volna? Úgy fél tőlem olyankor, pedig soha nem bántottam.

Figyelt kérdés

Legtöbbször behíváskor van ez. Szinte mindig odajön, ha kedvesen szólok, de néha nem, hanem rámnéz,majd ilyen fejjel "bocs nekem jobb dolgom van" tovább megy és sz*rik rám. Néha akkor is, mikor futok a másik irányba. Ha akkor sem jön, volt, hogy mellé dobtam a valamit figyelmeztetés képp, (a többi kutyámnál bevált) de nála csak azt értem el, hogy elkezdett félni tőlem, de ugyanúgy ment tovább.

Más szituban is, ha rosszat csinál és nem ér semmit a NEM!, akkor kap egy kis koppintást. Tényleg kicsit, nem fájhat neki!! Erre úgy csinál mint akit jól megvertem. Fél és meghuzza magát, ami nem is baj, de pl. behívásnál ilyenkor hívhatom ám, ha fél tőlem...

hosszú póráz detto. Mikor nem jött (nem félelemből csakis épp masmerre akart menni) ráléptem a pórázra, erre megállt, hívtam-semmi. Icipicit húztam rajta, és megint a "jaj gazdi könyörgöm ne ölj meg" viselkedés. Nem az a bajom, hogy így viselkedik, hanem hogy ennek ellenére folytatja tovább a rossz viselkedést és menekül előlem. Arra gondoltam, hogy lehet ilyen érzékeny típus és csak lelkileg kéne nevelni, semmi fizikait nem alkalmazni, de néha muszáj egy - egy orra koppintás, ha a szóra nem hallgat.


2013. okt. 28. 15:23
 1/6 sippara ***** válasza:
85%
...vagy csak látja, hogy működik, és manipulál ezerrel :) Nem hülye, csak kutya :)
2013. okt. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
21%
Totál fölösleges a "koppintás", a kutyáknak sokkal nagyobb a fájdalomküszöbük az embernél + ezzel csak azt éred el hogy ha nyúlnál felé, akkor félni fog, mert az odanyúlást összeköti a büntivel. Vannak más, sokkal hatékonyabb módszerek is. Kutyasulit nem próbáltad?
2013. okt. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Gondoljátok, hogy nem is fél csak megjátsza?


Igen jártam jópár évig kutyasuliba, van másik két BHs kutyám. Más a pályán való kiképzés és az életben ilyen problémák megoldása. Ez váratlanul ért, a másik 2 kutyám teljesen más jellemű.

2013. okt. 28. 17:37
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
az enyém is hajlamos úgy viselkedni odakint, mint akit naponta vernek. :D egy ideig égtem mint a rongy, dehát tiszta a lelkem, még szivaccsal sem csaptam rá soha. megpróbálok nem figyelni rá, és határozottan fellépni továbbra is:D
2013. okt. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Engem is így manipulál a kutyám :-)

Ezzel csak az a baj, hogy nem mindig tudom pontosan, hogy taktikázik-e adott fenyítésnél vagy tényleg fél. Szerencsére már csak ritkán kell megbüntetnem, de míg tanulta a dolgokat, addig elég nehéz volt így. Mostmár általában grabancon ragadom, akkor nem tudja eljátszani a nagy halált. :-) Utána kicsit sunnyog, de jól viselkedik és ezerrel figyel rám.

Ha úgy látom, hogy mégis félne tőlem akkor kioldom egy kis játékkal.

2013. okt. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 sippara ***** válasza:
Az enyém ugyanez (bár nem fenyítésnél, hanem emberekkel, ha rossz napja van), nála még rátesz egy lapáttal, hogy kölyökkorában tényleg félős volt :) A túl okos kutya átok :P
2013. okt. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!