Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogyha kettesben...

Miért van az, hogyha kettesben vagyok a kutyámmal szófogadó, jól nevelt, ha más is van velünk akkor kezelhetetlenné válik?

Figyelt kérdés
2 éves nagytestű kutyus. Láb mellett szépen jön, úttest előtt megáll, nem húz, tud sok parancsot és trükköt, mindig megcsinálja őket. Többször volt már ilyen, de ma elszaladt vele a ló nagyon. Elmentünk anyukámhoz és az öcsémhez meglátogatni őket, velük pedig lementünk egy nagy füves részre ahol tó is van. A kutyám teljesen bolond lett, húzott, rángatott, majd' megfojtotta magát a nyakörvvel, semmire sem hallgatott, hisztizett, nem bírt nyugton maradni, a labdára rá se bagózott ha eldobtam neki, teljesen tanácstalan voltam mit tegyek. Ilyenkor mire kell figyelni? Vagy ennek mi lehet az oka? Vigyem el suliba megint?
2013. okt. 28. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha több ember van a közelében, nagyobb az izgalom, valamint ilyenkor valószínűleg te sem 100%-ig a kutyusra koncentrálsz, és ezt biztosan ő is érzi.

Kutyasuliba mondjuk sosem árt vinni ezeket a kis csintalanokat :)

2013. okt. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én kutyám ugyan ezt csinálja. Kíváncsi vagyok az okára.
2013. okt. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon érdekel miért, mert odafigyeltem rá, nem lettem ideges, nyugodt hangon próbáltam fegyelmezni ahogy mindig teszem, de most semmi sem hatott. Egyszer egy barátnőmmel ketten sétáltattuk- na ott is bemutatta, hogy tud rossz is lenni ha akar, végig húzott az úton, de ma kritikán aluli volt a viselkedése, amúgy meg egy arany kutya. Ciki is, hogy bezengem mennyire jól viselkedik aztán meg így leéget, bár ez a legkevésbé sem érdekel, inkább csak a poén része a dolognak. :D
2013. okt. 28. 17:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk, ha a park felé megyünk, akkor van ez. A park előtt már bekattan.

Ha fáradtabb vagyok, és dekoncentráltabb, akkor megy az őrült rohangálás. Sokszor azt sem tudja, melyik kutyához menjen, mit csináljon...

Ha nyugodt vagyok, és kizárólag rá, illetve magunkra figyelek, akkor viszont tök normális cuki eleven kutyus.


Engem a kisboltban szokott "égetni", ha be kell mennem valamiért, míg velem van. Olyankor átváltozik nyugodt kutyusból. Elkezd a földön forogni, szűkölni, teljesen kétségbeesettnek látszik abban a 3 percben míg benn vagyunk.

2013. okt. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!