Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz hogy a szobatisztaságra...

Igaz hogy a szobatisztaságra nevelésnél hogyha bent végzi el a dolgát akkor nem szabad leszidni?

Figyelt kérdés

2013. okt. 28. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaz.
2013. okt. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

ha rajtakapod, amint épp jön ki belőle a cucc, na akkor szabad és kell is leszidni, ha már eltelt akár 5 perc is a cselekedet után, akkor fölösleges, mert a kutya "nm emlékszik" miért kapja a büntit


Pl:

Kakilok -> büntetés -> a bentre piszkításért kaptam ki

Kakilok -> sétálgatok -> bünti -> a sétálgatásért kaptam ki

2013. okt. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyanért szidod le, amiről nem tehet. Összekapcsolja, h a kakil/pisil, akkor leszidják, ergo el kell tűntetni. Magyarán szólva megy majd kakálni/pisilni az ágy alá, rejtett helyekre, vagy szimplán megeszi/felnyalja, hogy ne kapjon ki érte. A kutya sem szeret ott üríteni, ahol él, de ha nincs más választása, akkor megteszi. Ha ezért leszidják, akkor eltűntetni.


Ellenben ha rendszeresen leviszik, ott juti van meg örömködés, akkor rájön, h de jó, nem kell ott kakilni, ahol él, és még ezért meg is dícsérik.

2013. okt. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapjáraton igen. Ha leszidod, azzal csak stresszeled, ami nem cél, csak hátráltatja a szobatisztaságra szokást. Ha rajtakapod, akkor egy kis ejnye-bejnye mehet, hogy érezze, hogy ezt most rosszul csinálta, de nem kell megbüntetni vagy ráijeszteni, mert legközelebb majd a kanapé mögé fog csinálni, onnan meg egy élmény lesz takarítani.

Mielőtt leszidod ilyenkor, gondolj arra, hogy a gyereket sem úgy tanítod meg bilizni, hogy belenyomod a fejét a használt pelusba, vagy minden pelenkacserénél ordítasz vele, hanem hogy rávezeted, hogy mire való a bili, és baromira örülsz neki, ha sikerül. A kiskutya elég hasonlóan működik :)

2013. okt. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 28. 17:55
 6/9 anonim válasza:
45%
Én azt tudom leirni hogy én hogy neveltem a miénket szobatisztaságra. Mikor még nagyon pici akkor így is úgyis befog pisilni mert még nem bírja tartani. Az elején nem szidtam le, de mikor már rendszeresen lejártunk vele napi 3-4 szer és mégis a szobába pisilt akkor mi a párommal leszidtuk és "próbáltuk" neki mutatni hogy miért kapja a leszidásat. Szerencsére a mi kutyánk annyira imádott sétálni menni hogy már azt várta egész nap. És utána összekötötte a sétálást az űrítéssel, és tudta hogy ha nem nem pisil be akkor séta lesz.:) Ez már pár éve volt, de azóta se pisil be soha.A lényeg a rendszeres sétáltatás, körülbelül ugyanabban az időben ha lehetséges.
2013. okt. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Oké köszi
2013. okt. 28. 21:25
 8/9 anonim válasza:
0%
nem az hogy nen szabad , nem èrdemes. jól rá kell csapni így hamar megtanulja, nâlam bevált
2013. nov. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Anyádnál az abortusz is beválhatott volna....
2013. nov. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!