Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoljak még át, ha...

Mit gondoljak még át, ha szeretnék egy kutyát?

Figyelt kérdés

Sosem volt kutyánk, se nekem, sem a férjemnek. Van egy áldott jó macskánk, aki nem ver le semmit, nem mászik fel sehova és nem tépi szét a bútort.

Van egy 3,5 éves kisfiunk is. Egy 70 nm-es panel lakásban lakunk, viszonylag tágasan. Viszont keveset vagyunk otthon, én tudnám stabilan sétáltatni de én 8 körül elmegyek otthonról és kb 6-f7 körül érek haza.

Nincs nagy igény, semmi extra pedigré vagy elképzelés nincs, csak hogy ne szedjen szét lehetőleg semmit és szintén lehetőleg ne ugasson ha nem vagyunk otthon. Szeretjük az állatokat, de nem a kutyaszájpuszilós szeretettel. Fontosabbnak tartom azt, hogy pontosan átgondoljuk azt, hogy biztosan alkalmasak vagyunk-e boldog életet teremteni egy kutyának, mint hogy szerezzünk egyet és meggondoljuk magunkat...

Szerintetek jók lennénk kutyatartóknak? Mire kell figyelni? Mit gondoljak még át?


2013. okt. 28. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nektek még egy macska kéne. Két macska nagy királyság, jól elvannak egymással, valójában a macska társas lény, ha van lehetősége társas életet élni. A kutya ennél több emberi jelenlétet igényel, mint amit írsz, én nem javasolnám. Tíz-tizenegy órát egyedül, kilencet alszik a család/rohan dolgozni, suliba, mennyi marad kutyázni? Egy óra? Fél óra? Öt perc, amíg üríti a hólyagját? Kert annyiban jobb, hogy ott elég ingergazdag környezetben van az állat, elég amennyit rá tudsz szánni. Panelban napi egy óra nagyon kevés egy kutyának.
2013. okt. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nincs nagy igény, de azért ne szedjen szét semmit, ne ugasson, és legyen el egyedül úgy általában? Bocsi, de nektek nem való kutya.

Nincs olyan, hogy nem szed szét semmit, meg nem ugat. Ellenben van olyan, hogy jól lemozgatott kutya szellemileg/fizikailag, tanulással egybekötve, na az nem szedi szét a lakást, és nem fog unalmában nekiállni ugatni. Kölyök kutyát szobatisztaság eléréséig (akár 2-3 hét is lehet!) minden egyes nap, ha fúj, ha esik, ha havazik két óránként le kell vinni sétálni. Menni fog?

Ha már, akkor inkább menhelyről javasolnék felnőtt kutyát, elmondjátok az igényeket, és megkapjátok a tökéletes társat. Mert ugye egy tenyésztőnél vett kölyök 100 ezres tételnék KEZDŐDIK, mellé oltások, minőségi kaja, stb... 200-300 ezer egy kutya alapcsomagja, vele együtt persze. Erre is lesz pénz?

2013. okt. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondanám, hogy menhelyről vagy fajtamentőktől vigyetek haza felnőtt (minimum 1,5, de inkább 3+ éves) kutyát. Több okból is jobb, mint a kölyök, egyrészt kialakult jelleme van, ki tudtok választani egy nem túl pörgős, aranyos, nem tolakodó, gyerek- és macskabarát kutyát, másrészt meg nem kell vele átszenvedni a kölyökkort meg a kamaszkort, ami azért kisgyerek mellett első kutyásoknak baromira nem sétagalopp, nagyon sok figyelmet és türelmet igényel egy kölyök, mire felnő, és szinte biztos, hogy ez-az áldozatul esik neki a lakásban.

A nem rombolás persze nagyrészt nevelés kérdése, a falkavezérségről olvassatok sokat, hogy az első perctől kezdve jól tudjátok nevelni a kutyát, így megelőzhettek egy csomó problémát. Például a pitbullomat, akit olyan 10-12 hónaposan fogadtam örökbe, úgy tartották előttem két hónapig (de lehet, hogy a megtalálása előtt is), hogy egy percre nem maradhatott egyedül, mert hisztizett és mindenhonnan kikaparta magát, konkrétan alig volt karma, amikor elhoztam. Én a harmadik napon elmentem dolgozni, és megúsztuk pár karcolással az ajtófélfán, az is talán csak azért, mert a szobába volt bezárva, és anyós mászkált odakint, lehet, hogy hozzá akart kijutni. Az ugatás ugyanez a problémakör, csak egy másik tünet, szóval az ilyeneket falkavezérséggel meg reggeli sétával meg lehet oldani, főleg ha egy ilyen nyugdíjas tempójú kutyát visztek haza.

Ha már itt tartunk, fontos, hogy ne essetek bele semmilyen nagyon élénk cukiságba, maradjatok meg a lassú, megfontolt kutyáknál, ők jó eséllyel problémamentesebbek, és nem pöccennek be tőle, ha beteg lesz a gyerek és keveset fogtok tudni sétálni.

Az is fontos, hogy tudjátok, hogy az állattartás anyagi terhekkel jár, néha súlyosakkal. Nem szabad spórolni a dokin, meg "majd ha még holnap is rosszul lesz, elvisszük délután", mert az az életébe kerülhet. Ha egyszer elkötelezitek magatokat, akkor az ő élete is rajtatok múlik. Bocsánat, ha ez nektek triviális, de sajnos sokaknak nem az, ez az oldal rá az élő példa... :)

2013. okt. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#2 Nyugi bele, ha a kutyatartás egyetlen kritériuma a pénz lenne, már több kutyám lenne, mint a te hozzászólásodban a jóindulatú gondolat.
2013. okt. 28. 22:32
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Ez a kérdés már hónapok óta motoszkál, mivel gyerekem is van és folyamatosan van kiskoromtól háziállatom (nagyrészt macska) ezért tudom, hogy óriási felelősség.

Persze lehet, hogy jobb lenne maradni a fenekemen, csak mindig felmerül bennem, főleg ilyenkor, mikor hidegedik az idő, hogy egy kisöreg kutyának nem lenne-e jobb nálunk, mint egy telepen, melegedni meg elbóklászni itt is lehet, vigyáznánk rá.

2013. okt. 28. 22:38
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha meg idősebbekben is gondolkodtok, az még jobb, nekem rögtön valami ilyesmi kutya ugrott be az alapján, amit mondtál. Ők annyira nem népszerűek sajnos a befogadók körében, pedig hát semmivel össze nem hasonlítható élmény egy bölcs öreg kutya, aki megbecsüli, hogy szeretik :) És velük általában tényleg nincs sok gond az egészségügyieket leszámítva.
2013. okt. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Valletta ***** válasza:
100%
Reggel nyolctól este hatig szinte mindenki dolgozik, szóval inkább az a kérdés, hogy reggel és este mennyi időt szeretnél a kutyára fordítani és azt milyen módon. Ha ölben fekvős-TV-nézős kutyát szeretnél, akinek elég 30 perc séta a ház körül olyat is találni, főleg ha nem zárkózol el idős kutya befogadásától (ami nagyon nagy öröm és ritkaság). A lényeg, hogy gondoljátok át, mit szeretnétek (és tudtok) a kutyának megadni és ehhez mérten válasszátok ki. A menhelyeken végtelen a választék.
2013. okt. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is egy idős kutyára gondoltam, olyan jó lenne valamilyen békés macska-gyerekszeretőt találni :) Még ezt megrágom azért, mert tényleg nagy felelősség...
2013. nov. 3. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!