Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Úgy érzem már nincs meg a...

Úgy érzem már nincs meg a kutya-gazdi bizalom. Már nem tudok a kedvére tenni! Hogyan lehetnék az ő szemében én a gazdája?

Figyelt kérdés

Úgy viselkedik a kutyám mint ha már nem is érdekelném. Már játszani se akar velem (de mással játszik csak velem nem). Nem tudom hol ronthattam el. Igaz 1 éves koráig (és még most is) anyámhoz ragaszkodott a legjobban. Amit totál nem értettem hisz én is ugyan úgy adtam neki a kaját. Aztán mikor édesanyám elköltözött teljesen egyedül én foglalkoztam vele napi 2-4 órában, és szerencsére már az időm is engedte hogy foglalkozzak vele ennyit. Aztán kb. 1 hete az igazat megvallva már félek is a kutyámtól! Kivittem sétálni mikor oktalanul odaakart futni a mellettünk elsétáló kiskutyára és én gyorsan a bőrénél fogva (mert nem volt időm a nyakörvért nyúlni) megfogtam. Pedig eddig soha nem csinált ilyet! Biztos fájhatott szegénynek ezért gyorsan visszafordult és megharapott. 1 évig jártunk kutyaiskolába amit sikeresen teljesítettünk. De persze ha édesanyám jön hozzánk neki annyira örül. Nekem még soha nem örült annyira mint édesanyámnak szokott mikor hazajön.

Gondolkoztam már rajta hogy szakértőt hívok mert ez így nem jó hogy soha rám se bagózik, mindenkinek engedelmeskedik (aki nem foglalkozik vele) csak nekem nem.



2013. okt. 29. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Először is, nem fájt neki a nyakbőr megfogás. Egyszerűen nem tűri. Az én kutyám sosem tűrte a nyakbőr fogást, és sok kutyás számolt be még ilyen tapasztalatról. Persze a harapás az csúnya dolog, azt nagyon meg kell tiltani. Ha úgy érzed nincs meg a kapocs kettőtök között, mindenképp vidd el egy trénerhez. Lehet dominancia probléma, de egyszerű kommunikációs zavar is. (Nem értitek egymást)Így első olvasatra a fejedre nőtt...
2013. okt. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Falkavezérségi problémát szimatolok, tényleg jó lenne szakértőt megkeresni vele, háznál, vagy sulin, mert ha már harapdál is, az nem vicc...
2013. okt. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Persze mindenképpen hívok szakértőt!

2013. okt. 29. 14:51
 4/4 anonim válasza:
Az én kutyám is jobban szereti anyukámat, pedig én vagyok a gazdája. Ugyanannyit foglalkozok vele, sőt amikor még pici volt én foglalkoztam vele a legtöbbet, de anyukámnak jobban örül mindig és velem nem hajlandó aludni. Nem tudom miért..
2013. okt. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!