Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket nehezebb nevelni a...

Melyiket nehezebb nevelni a dobit vagy a rotit?

Figyelt kérdés
Persze tisztában vagyok vele, hogy ahány kutya annyiféle viselkedés, de átlagban melyik fajta nevelhető könnyebben? illetve melyiknek kissebb a mozgás igénye?
2013. okt. 29. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem kb. egyforma, főleg, ha jó helyről van akármelyik fajta. A rotti talán (főleg a kan) nem tűri úgy a fizikai nevelést (grabancrángatás pl.), mint a dobi. Sajnos viszont szinte mindenki le akarja őt verni még kicsi korában, ennyiből áll a nevelés.. szerintük.


Kb. egyforma a mozgásigényük. A rotti eléggé el tud lustulni, ha nincs megfelelően mozgatva és foglalkoztatva.

2013. okt. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagyon kutyája válogatja, rotiból én eddig elég végleteseket láttam, vagy kenyérre lehet kenni, vagy vért izzadsz vele, a dobi meg inkább valahol középúton szokott lenni.

A roti testalkatánál fogva nem egy hatalmas mozgásigényű fajta, a dobit jobban kell hajtani ilyen szempontból. De éppen ezért a dobi szívesebben is dolgozik, mint a roti.

De ez azért mind durva általánosítás, egyedet kell nézni, na :)

2013. okt. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1es vagyok.


Az hülyeség, hogy a rottinak nincs akkora mozgásigénye. De van, az igazi, karakteres, normális rottinak, nem azoknak a malacképűeknek, amik most vannak... Az is hülyeség, hogy a dobi szívesebben dolgozik. A rotti imád dolgozni, de ahhoz elengedhetetlen, hogy nagyon jó kapcsolata legyen a gazdájával és az tény, hogy nem pattog akárkinek, csak a gazdájának, illetve a családnak engedelmeskedik. De még egyszer írom: az igazi, karakteres rotti. Sajnos ilyenből már kevés van az országban, tenyésztő meg pláne! Ha egy rottit kenyérre lehet kenni, az már nem igazi rotti, hanem valamilyen szaporított egyed.

2013. okt. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Imola Ágnes ***** válasza:
A dobi azért kicsit pörgősebb, mint a roti. Nekünk rotink van, és nem az agyonszaporított fajta, hanem tenyésztőtöl. Az tény, hogy egygazdás kutya, nem engedelmeskedik akárkinek...de családi környezetben igenis kenyérre kenhető bújós öleb. Dolgozni imád, ha munka van soha nem mutatja fáradság jelét, sokszor a gazda kell erővel pihenésre bírja a kutyát. Dobiról kevesebb tapasztalatom van, azt elmondja majd már. Összességében én is csak azt tudom mondani, hogy egyedfüggő, hogy melyiket egyszerűbb nevelni..és persze az sem mindegy, hogy mire és hogyan neveled.
2013. okt. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1es vagyok.


Igen, kicsit pörgősebb a dobi. Kicsit. Ez kb. annyit jelent, hogy egy körrel többet fut. Az én rottim és a többi, ebből a kennelből származó rotti, mind nagyon pörgős, egyáltalán nem lusták.

2013. okt. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Imola Ágnes ***** válasza:
Egy szóval nem mondtam, hogy lustább lenne, sőt, ha elolvastad, azt írtam, hogy végkimerülésig képes dolgozni. A Dobi pedig testalkat miatt izgágább...kb ennyi..
2013. okt. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1es vagyok.


Nem írtad, látom. Csak hozzátettem, hogy nem lusta, mert sokan hajlamosak azt hinni :) Ami egyébként sajnos sok nem foglalkoztatott rottira valóban igaz.

2013. okt. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!