Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért néz az emberek 90%-a...

Miért néz az emberek 90%-a hülyének amiért BARF szerint etetek? Ennyire nem elfogadott még itthon?

Figyelt kérdés
Gyenge gyomrú shar pei minden tápot kipróbáltunk, de nem váltak be csak ideig-óráig. A nyers hús a mindene, kap szépen csirkenyakat, farhátat, melle húsát, combot (utóbbi kettő kicsontozva), nyulat, marhát, sorolhatnám... Ezek mellé zöldség+gyümölcs és kiegészítő vitamin. Úgy vettem észre, hogy nem is a hússal hanem a nyers részével vannak problémáik, ilyeneket mondanak hogy "Jézusom..." hüledeznek meg az a tipikus "Hát te tudod, de én biztos nem adnám nyersen a kutyámnak!"... Anyukám is csak hümmög mindig, és időnként megjegyzi, hogy a nem tudom ki azért megfőzte a vizslájának a húst... Most ezekre mit mondjak? Egészséges, fényes a szőre, jó súlyban van, ennél többet nem igen tudok mondani, meg persze árban is jobban kijövök. Ennek ellenére mintha az emberek nem értenék, vagy tartanának tőle, esetleg amerikai hülyeségnek gondolják, ennyire nem elterjedt itthon? Ti mit mondotok az idióta kérdésekre?
2013. okt. 29. 19:20
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
16%
Nem kell koplalni meg egyebek,de a kérdésed az volt,miért néznek hülyének az emberek.Nyilván nem vagy az,de ez egy válsz volt a kérdésedre,amit szemtől szembe nyilván nem mondanak az arcodba,de amint látom,leírva sem könnyű megemésztened.Ez van.
2013. okt. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Persze, nyilván azért tettem fel a kérdést mert érdekelt a dolog, és köszönöm is a válaszod. Csak ezt így nem szoktam kifejteni, addig már nem is jutunk el, mert a nyers etetéssel van problémájuk, azon belül meg már tök mindegy milyen húsról van szó.
2013. okt. 29. 20:13
 13/22 anonim ***** válasza:
49%
Az is rendben van,hogy megdolgozol érte,de a többség is megdolgozik,csak mondjuk az akciós csirkefarhátért.És mivel a többség vagy nagyon sokan vannak ezzel így,egyszerűen felesleges pazarlásnak tartják.Szóval ezért a furcsa tekintet.Mert lehet,hogy a gyenge gyomrú kutyádnak ez tök jó,de lehet,hogy akivel beszélsz,a gyenge gyomrába még ennyi sem jut,vagy eszébe jutnak azok ,akiknek nem hogy naponta,hetente nem jut ilyesmi a gyenge gyomrukba.
2013. okt. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
57%
Bocs,most olvastam a válaszod.A nyers koszt,nem tudom kit zavarhat,de mivel vannak olyan élősködők,amik nyers hússal kerülnek át emberbe,állatba,súlyos megbetegedést okozva,gondolom ezért.Ez főleg a fekete vágásoknál gond,mivel nincs ellenőrizve az állomány.
2013. okt. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Ne lovagoljunk ezen, mert tök fölösleges, kár is volt odaírnom, mert csak elvétve van ilyen.

És nem azon csodálkoznak hogy MILYEN húst kap, hanem hogy NYERSEN kapja. Általában nem azzal kezdem hogy hát én csak nyers csirkemellet adok a kutyámnak, mert az milyen jó... Ha érted ezt a kiforgatott helyzetet. Hanem mondjuk mikor azt hallgatom, hogy mennyire drága a hipoallergén táp (megtörtént eset) akkor felajánlom, hogy szerzek szarvasnyesedéket olcsón, úgyis veszek magamnak 3 ládával, odaadok egyet, a nyers hús csodákat művel a kutyával majd meglátja, és olcsó is. Erre elkerekedett szemmel: Dehát nyersen? Komolyan? Hát nem is tudom...

2013. okt. 29. 20:21
 16/22 A kérdező kommentje:
Én meg a tiedet olvasom most, de nem baj, egyszer csak elér egymáshoz a mondandónk! :D
2013. okt. 29. 20:22
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Ejj, engem meg múltkor azért néztek hülyének, mert nem főzök a kutyának, hanem tápot kap:) De ez kutyás körben volt.

Ott tart az állattartási kultúránk, hogy egy-két barátnő, ismerős ki volt akadva, hogy én egyáltalán FIZETTEM ezért a kutyáért (tenyésztőtől van), ráadásul, hogy mennyit.

2013. okt. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Ha nem a legdrágább tápokat veszed, akkor azért mégis csak olcsóbb. Nem is mindig azok a legjobbak, nekem például nem vált be sem az Acana, sem az Orijen, sem az egyéb hírességek.

Meg azt is elfelejtitek, hogy lehet 1 kg táp drágább mint 1 kg hús, de utóbbiból sokal több kell a kutyának. Szerintem sokkoló, hogy bizonyos méretű kutyák 1 nap alatt megesznek 1 kg-ot, mikor tápból simán elvannak pár száz grammal. Én ebből inkább nem kérek, főleg hogy nem mindenki egyszem kutyuskát dédelget otthon. És mégis mennyi tápanyag van egy nyúlfejben vagy farhátban? Tiszta csont az egész. A maradékban is ezek kerülnek, ami bezzeg ellenezve van. Ha elkapnak egyet az állatok (tapasztalatból tudom, mert nekünk haszonállatok van otthon, és nem celofánban nézem a boltban...) ezek a részek azok amit utoljára hagynak. Már ha egyáltalán megeszik... Plusz az az idő is pénz amíg azzal pepecselsz (kivéve persze a superman gyk használóknak, nekik két perc akármennyi hús eltétele és még élvezik is...), és a konyhai dolgok, a hűtő, a lábasok meg minden pénz.

2013. okt. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

kedves Kérdező!

azért néznek hülyének (leszögezem, én nem), mert ma Magyarországon az ÁLLATtartási kultúra a béka segge alatt van, legyen szó kutyáról, lóról, teljesen mindegy.

tisztelet a kivételnek.

azért is hülyének nézik az embert, mert a 600 m2 es kertből naponta 2szer viszem sétálni a kutyámat. hozzáteszem falun lakom.

szerintem is azzal könnyíted meg a helyzeted, ha szimplán házi kosztot mondasz, tág értelemben az is.

esetleg ha valami értelmesebb körből való a kérdeződ, megpróbálhatod konkrétabban kifejteni.


lenne egy viszont kérdésem:

mennyi időnként kap féregirtót a kutyád?

volt-e valamilyen parazitás fertőzése a barfozás óta?

2013. okt. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert aki most hülyének néz,az nem kutyázott 20-25 évvel ezelőtt. Mert akkor még tök normális volt a kutyákat így etetni. Majd jött a tápos etetés......Egy kutyás,aki nem most kezdte :)
2013. okt. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!