Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges, hogy a nagytestű...

Lehetséges, hogy a nagytestű németjuhász kutyám fázik 12 fokban?

Figyelt kérdés
nem volt jellemzőre rá, hogy remegjen, de ma mikor kimentem, megsimogattam, éreztem, hogy remeg
2013. okt. 30. 10:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
Lehetséges :) Mennyi idős ? :)
2013. okt. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

9 éves

sajnos a gerincével probléma van, így a 2 hátsó lába nagyon gyenge, nehezen mozog

nem tudom, hogy a hidegtől vagy esetleg a fájdalomtól remeg-e

most nem kap gyógyszert, mert 2 kúra közötti szüneten van épp, de a doki azt mondta, hogy ha eszik, iszik rendesen, aktív (amennyire lehet) és jó kedvű, akkor nincs fájdalma

2013. okt. 30. 11:11
 3/22 anonim ***** válasza:

Hát szerintem meg nem lehetséges.. az én rövidszőrű kopszhasú kutyáim nem fáznak, én polóba nem fázom.

Akkor egy németjuhász aki kint élt le 9évet (ha jól értem mivel te mentél ki hozzá) az nem igen fázhat ilyenkor még.

2013. okt. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Hát így hogy ennyi idős,így már valóban nem igazán lehet :/ Próbáld meg kicsit beengedni a lakásba,hogy akkor remeg-e .
2013. okt. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

beengedtem a pincébe kb fél órája

most lementem hozzá és remegett

adtam neki egy láz és fájdalom csillapítót, de ha holnap is előjön, akkor kihívom a dokit

2013. okt. 30. 11:22
 6/22 anonim ***** válasza:
89%
szegéényke :(
2013. okt. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Konkrétan milyen gyógyszert adtál neki?
2013. okt. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Nem fázik, fájdalmai vannak.
2013. okt. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
ma egy aspirint adtam neki (gondolkodtam a rubofen-en is, de neten azt olvaastam h az aspirin jobb), de hnap ugyis kijön a doki
2013. okt. 30. 17:42
 10/22 anonim ***** válasza:
63%

Ha már itt kérdezel, akkor ezt is megkérdezhetted volna mielőtt beadod neki!


"Az acetilszalicilsav (aspirin) is mérgező macskákra és kutyákra egyaránt, a tünetek is hasonlóak. Kezdetben hányás, bágyadtság jelentkezik, majd később vércsíkok mutatkoznak a hányadékban. Ennek oka nem más, minthogy a vegyület erősen izgatja a gyomornyálkahártyát, és fekély, perforáció képzését okozhatja. Előrehaladott állapotban az állat idegrendszeri tüneteket produkál, állapota menthetetlenné válik Mivel a hatóanyagnak nincsen ellenszere, és a kezelés tüneti, ha nem viszik az állatot időben orvoshoz, akkor bekövetkezhet a legrosszabb. Hánytatással itt is meg lehet akadályozni a gyomorban lévő gyógyszer felszívódását, mert a vegyület csak lassan szívódik fel, ezért a bevételt követően 8-12 órával sem késő a beavatkozást elvégezni."


[link]


A Rubophen hatóanyaga paracetamol, az is mérgező.

2013. okt. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!