Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges, hogy a nagytestű...

Lehetséges, hogy a nagytestű németjuhász kutyám fázik 12 fokban?

Figyelt kérdés
nem volt jellemzőre rá, hogy remegjen, de ma mikor kimentem, megsimogattam, éreztem, hogy remeg
2013. okt. 30. 10:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Viszont felmerül a kérdés, hogy ha "ma egy aspirint adtál neki", akkor vajon tegnap valami mást? Mert könnyen lehet, hogy az általad korábban beadott méreg hatása volt a kutya mai állapota, amire adtál neki egy másfajta mérget. Pedig itt jártatjuk állandóan a szánkat, hogy nem kezeljük otthon saját kútfőből a kutyát, hanem az a minimum, hogy felhívjuk az állatorvost vagy utánanézünk a neten mielőtt puszta jószándékból megmérgeznénk!
2013. okt. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Szerintem ne várd meg a holnapot, hanem tedd be a kutyát az autóba és vidd el egy jól felszerelt, városi állatklinikára!
2013. okt. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Egy rövidke kérdésből,mostmár végülis sok kis részletet megtudunk ....
2013. okt. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

szakorvos által felírt gyógyszeres kezelés kap a kutya, 2 kúra között szünetet kell tartani

ezért írtam, h ma aspirint adtam neki, máskor meg a felírt gyógyszert szedi (de most ugye szünet van)


amúgy nem hinném, h mérgezést kapna 1 szem aspirintől és nyilván nem rendszeresen, nem kúra szerűen adnám neki ezt a gyógyszert

ugyh köszönöm, h ennyire aggódtok a kutyusért, de kap megfelelő, ismétlem szakorvosi kezelést :)


a kezelés már fél éve tart

1 levél a felírt gyógyszerből

majd 1 hónap szünet és jön a következő levél

és jelenleg az 1 hónapos szünet 22. napjánál tartunk


eddig nem tapasztaltam, h fájna neki vagy hasonló, ezért ijedtem meg ma


adtam neki 1 szem aspirin, beengedtem a pincébe és most itt tartunk

hnap pedig jön az állatorvos ismét és elmondom neki a panaszt

2013. okt. 30. 21:06
 15/22 anonim ***** válasza:
Mivel gerinces a kutyád és nem is fiatal, át kellene térni egy állandó gyógyszerezésre. Úgy látszik, már kevés neki a mostani. Beszéld meg a dokival a Trocoxil-t.
2013. okt. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

most van úgymond "próbaidőn", hogy elég-e neki ez amit most kap (nem jut eszembe a neve, jelenleg nem otthon vagyok , így nem tudom megnézni)

a doki azt mondta, hogy amíg nem romlik az állapota, addig nem ad neki állandó kezelést, csak kúrákat (mert ebből a gyógyszerből, amit most kap nem vehet be 1 levélnél többet szünet nélkül)

és eddig nem is romlott neki

hnap kijön hozzá és mindenképp rákérdezek arra, amit Te írtál!

köszönöm


az aspirinnel meg talán nem tettem nagyobb bajt, de egyszer azt mondta az orvos, hogy vészhelyzetben 1 szem sosem okoz baj (ezért döntöttem annál)

2013. okt. 30. 21:23
 17/22 anonim ***** válasza:
Aspirinre biztosan nem mondott ilyet. Láz- és fájdalomcsillapítónak a humán gyógyszerek közül Algopyrint szoktak adni a kutyáknak. (A-A, pirin-pirin, könnyen összetéveszthető.) De ha izületi fájdalma van, akkor inkább mást. Mondjuk Rimadylt, Norocarpot vagy ha ezek nincsenek akkor a vény nélkül kapható humán gyógyszerek közül lehet adni neki Ketodexet. Teljesen felesleges olyan gyógyszert adni neki, amitől gyomorvérzést kap (Aspirin), mikor van más lehetőség is! Mivel a Rubophen is felmerült mint alternatíva, ezért biztos vagyok benne, hogy nem az állatorvos ajánlotta. Remélem, hogy nem lesz semmi baja a kutyádnak!
2013. okt. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

őszintén szólva nem pont az aspirinre mondta a doki, hanem a human gyógyszerekre

amit én bevennék, abból neki sem okoz bajt 1 szem (ezt mondta)ja meg azt h éhgyomorra ne adjak neki semmit sem és sokat kell innia


remélem én is, h nem lesz baja

majd hnap kiderül

2013. okt. 30. 22:16
 19/22 anonim ***** válasza:
Egyértelműen fájdalmai vannak, holnap tényleg mutasd meg állatorvosnak. Mondjuk a hidegfront sem tesz jót az izületes, gerinces kutyáknak. Az én 12 és fél éves német juhászomat idáig izületi gyulladással kezelték, de ma reggel nem bírt lábra állni, gerincsérvet diagnosztizáltak nála. Szteroidot kapott (injekciót), most várjuk a csodát. Sok jóra már nem számítok. Műteni a kora, és egyéb betegségei miatt nem lehet. :-(
2013. okt. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

szegényke :(

jobbulást neki és kitartást Neked!

2013. okt. 30. 22:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!