Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hónapos kiskutya?

6 hónapos kiskutya?

Figyelt kérdés

Nemtudom gond e egyáltalán ez, azért próbálom meg itt, hátha kapok jó választ.

A kiskutyám olyan, hogyha itthon vagyunk, alszik, szinte végig. Naponta kétszer tudok kijárni vele, ezek két három órás séták szoktak lenni. Indulás előtt, itthon nemigen tudom lefárasztani, kis lakásban vagyunk, nincs udvar.

Indulás előtt már nagyon izgatott, minden alkalommal megy a trükközés, mert hirtelen szánhúzó kutyának gondolja magát. :D

A parkig nyugisan elmegyünk, de amint közelítünk, kissé jobban feszül a póráz. :D. Játszani úgy szeret, hogy abba belead mindent. Ilyenkor, ha azt mondom neki, hogy fekszik, vagy mást kérek tőle, szó szerint a levegőbe ugorva veti hasra magát, de úgy, mintha egy medencébe készülne fejest ugrani. :D szóval elég vehemens jószág. Mindemellett, inkább szubmisszív kutyus.


Szóval, ilyenkor, ha elengedem, hirtelen a kétszeresére nő, cikázva rohangál fel alá, órákon át tud játszani, és nem fárad el, én viszont néha már elfáradok magától a látványtól is. Eddig egy kutya volt, aki nem dőlt ki mellette, egy agár növendék. Ilyenkor minden új dolog érdekli, ha jön valaki, már rohanna oda, ezért folyton résen kell lennem, hogy vissza tudjam fogni idejében... szóval nem érzem egyszerűnek.

Egy levél nem eshet le a fáról anélkül, hogy ne ő rohanna oda először megszimatolni, és kideríteni, mi történt... kis túlzással mondhatjuk.


Igazából, első kutyám, és furcsa hogy más kutyák viszonylag nyugisak (akiket látok) az enyém meg olyan, mintha mindent egyből akarna, mindenhová egyszerre menne... Nyugtassatok meg légyszi, hogy lenyugszik idővel, mert imádom hogy ilyen jókedvű nyitott kutyus, de néha nagyon elfáradok vele.


Olyanok légyszi ne írjanak akik "az én kutyám akkoris lábmellett jön ha ágyúval lövik" véleményt osztják, sem a "nem csinál a kutyám semmi olyat amit nem engedek meg" :DDD Inkább arra vagyok kíváncsi, akiknek hasonló "kaliberű" kutyájuk van, vagy volt: csillapodik ez a vehemencia a kor előrehaladtával?

Ha időm engedi, azt csinálom, hogy kiviszem a közeli erdő felé, és addig megyünk, míg ki nem nyúlik. Ez kb 4-5 óra folyamatos mozgás szokott lenni, de estefelé már ismét full energián van. :D



2013. okt. 31. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:

egész biztosan egy tünemény kutyus lehet, de vigyázz rá, nehogy valaki bántsa

menjetek kutya oviba, iskolába, és neveld meg

el se hiszed mennyi kutya gyűlölő él

2013. okt. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vissza fog venni ebből a sebességből idővel. persze, valószínűleg eleven fog maradni. Kölyök, tele energiával. A kutyák sem egyforma temperamentummal rendelkeznek.

Olyat ne is várj, hogy egy teljes napra kifáraszthatod a kutyát.Pihen, energiát gyűjt és újra a régi.Próbáld meg agyilag is néha lefárasztani.

2013. okt. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Pl ha többen vagyunk lenn, gazdik, az első másfél órában meg sem lehet símogatni. Fut ész nélkül, nem áll meg egy pillanatra sem. Ha az egyik kutya nem játszik vele, rohan a másikhoz, ha az sem, akkor az egyik gazdinál próbálkozik be, de amint lenyúlnának érte, már rohan is vissza a kutyához, hátha bejön egy kis játék. :D

Igazából olyan mintha feleslegesen ácsorognék ott, leszámítva hogy tiltogassam a járókelőkről.

Ha erdőben vagyunk, és nem a parkban, az teljesen más. De sajnos nem mindíg tudom olyan messzire elvinni.


Mindenesetre, tűkön ülve várom, hogy megkomolyodjon kicsit, mert ez már sok egy kicsit. :D

2013. okt. 31. 15:27
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nagyon érdekes egyébként, mert alaphelyzetben nagyon megadó, szubmisszív kiskutya. Ha viszont játékra, kerül a sor, hirtelen olyan lesz mint egy kis bika, aki elől vörös posztóval kell menekülni. :D

Ezt már ismerősök is mondták rá. :D

Azt hiszem, ideje lenne kondizni járnom vagy sportolni valamit, és letenni a cigit, hogy tudjam vele tartani a lépést.:*

2013. okt. 31. 15:32
 5/8 A kérdező kommentje:
A kioktató, gyökérségeket beszélő kommentelő(k) véleményét is nagyon köszönöm.
2013. okt. 31. 15:35
 6/8 Valletta ***** válasza:
Agyilag próbáltad már fárasztani? Esetleg klikkereznél vele? Amellett, hogy egy csomó hasznos és haszontalan dolgot megtanulna, jól el is fáradna.
2013. okt. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a kioktató, gyökérségeket összehordót, ugye nem rám értetted? :(


(első voltam)

2013. okt. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Óó, ez ismerős. :) Nekem 2 staffordom van, a kisebb 10 hónapos.Ugyanolyan, mint a te kutyusod:ha a társaságban fingik egy kutya, ő már a fenekében van, hogy megtudja, mi volt az. :D Alig bírom én is energiával, szerintem végtelenített Duracell van beléjük építve.Nem áll meg soha ő sem; pórázon gyönyörűen közlekedik, szót fogad, behívható, de ha játékról van szó, olyan, mint egy atombomba.A felnőtt kanok agyára megy, addig piszkálja őket, amíg meg nem kergeti valamelyik. :D

Én is csak reménykedem, hogy valaha is lenyugszik.Iszonyatos, nézni is fárasztó, ahogy már mondtad. :)

2013. okt. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!