Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a kutyamat...

Hogy szoktassam le a kutyamat a jutalomfalatrol?

Figyelt kérdés

Sok mindent megcsinal,nagyon ugyes,de csak ha adagolom neki a jutifalatot.

Mimdent csak ugy hajlando elkezdeni,ha latja,hogy a kezemben van valami,vagy pedig latta,hogy pl.zsebembe tettem valami finomsagot.

Minden jutifalat adasakor jol meggyomoszolom,agyondicserem,de ha pl.neha neha csak simit kap a kaja helyett,kb.2 egymast koveto alkalom utan feladja az egeszet,es mar nem fogad szot.

Ha viszont kajat lat,egy angyal lesz ujra.

Mit lehet tenni?

Olvastam,hogy fokozatosan le kell a jutifalatrol szoktatni.(10 honapos)


2013. okt. 31. 23:15
 1/7 sippara ***** válasza:
100%
Fokozatosan. Most minden feladatért kap, aztán már csak minden másodikért, ha úgy is stabilan dolgozik, akkor minden harmadikért, és így tovább. Közben magadat is próbáld leszoktatni a látványos falatozásról, tehát ne lássa a kutya, hogy van-e nálad jutalom - néha adj neki mindennapi dolgokért úgy, hogy nem látja, hogy elteszed/előveszed, máskor pedig feltűnően legyen nálad falat, de ne adj.
2013. okt. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Hovarju ***** válasza:
100%

Legyél kiszámíthatatlan. Először adj neki mindig, aztán csak minden második, minden ötödikre, elsőre, harmadikra.

Ne tudja mikor jön a falat.


Ha két egymást követő alkalommal nem kapott, akkor a harmadikra készülj ínycsiklandozó finom falattal.


Meg fogja tanulni, hogy érdemes figyelni rád.

A lényeg, hogy a gyakorlást mindig olyankor hagyd abba,amikor még élvezi a dolgot, És mindig jól végzett feladattal és hatalmas dicsérettel hagyd abba.

2013. okt. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszonom,jo tanacsokat kaptam.
2013. okt. 31. 23:43
 4/7 anonim ***** válasza:
19%
Kérdező: Te se csinálnál ingyen semmit, csak ha kapsz érte valamit, nem igaz? Örülj neki, hogy okos, élelmes kutyád van. Nincs ezzel semmi baj.
2013. nov. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ok,de azert az zavar,hogy a simogatast,dicserest semmibe veszi,csak a kaja motivalja:)
2013. nov. 1. 09:05
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én emiatt nem dolgozom soha jutifalival.Ne azért teljesítse a feladatot, mert kaját kap, hanem azért, mert én azt mondtam.Két kutyám van, a fiatalabb ugyanúgy 10 hónapos, mint a tiéd.Kajafüggő, ergo ha valami kis darabkát meglát a kezemben, már azzal foglalkozik, tojik arra, hogy mi történik körülötte.Nem számít, hogy nem jutifalat, csak ehessen. :D

Fokozatosan, sunyin szoktatsd le róla, ne tűnjön fel neki, hogy kaja helyett simi van.Ahogy előttem is írták, légy kiszámíthatatlan.A kutya nem számolja, hogy most jön-e falat, vagy most nem, de biztosabb, ha kétszer kap, utána háromszor nem, utána megint, és utána kétszer nem.

Sok sikert!

2013. nov. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden kutyával lehet dolgozni jutifalat nélkül.. Sőt gazdi függő is hogy megy e.


Tanításba mindenképpen ajánlatos a falat használata. Persze meg lehet tanítani(idomítani) a kutyákat máshogy is, az a kérdés hogy a kutya ezt mennyire tolerálja.


Ha már a kutya 100hogy tudja a feladatot, akkor lehet elkezdeni az említett módokon leszoktatni a falatról. És idővel ha már csak minden 10 meg 30 dig feladatnál adnál neki akkor elhagyhatod.


1-1szer egyébként én még mindig adok neki falatot ha van nálam. De amúgy már elvárás az alapfeladatok nagy része.

2013. nov. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!