Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen oltások kötelezőek...

Milyen oltások kötelezőek feltétlenül a kölyökkutyának? Mennyibe fog ez kerülni nekünk?

Figyelt kérdés
Jó lenne anyagilag nem csődbe menni...
2008. júl. 8. 13:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
61%
Először is a kiskutyákat 8 hetesen szokás elhozni, addig már az első adag oltásukat meg kell kapniuk. Persze a kedves szaporítók ezt szívesen kispórolják. az első fél évben kb 6 különböző oltást fog kapni, utána már csak a veszettség ellenit, illetve betegség esetén a megfelelőt. 5-8000Ft lesz ez. A chip remélhetőleg kötelező lesz a közeljövőben, de addig is érdemes berakatni, mert ha eltűnik, és megtalálják, akkor ez alapján könnyen azonosítható. Ez olcsó, kevesebb mint 2000Ft, de nagyon hasznos. A kutyának se lesz baja tőle, mert olyan kicsi, hogy észre se lehet venni a helyét ahol berakják. Egyébként ha már most azon parázol, hogy mennyibe fog kerülni, akkor hogy akarod tartani? Vagy azt hiszed az ingyen van, kapjon moslékot, oszt jónapot?
2008. júl. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
szerintem meg ne magyarázz nekem,utsóka,mert nem arról van szó h moslékon fog élni,csak azért egyszerre mittomén hány tízezer nem tesz jót a családi kasszának..
2008. júl. 8. 20:25
 13/16 anonim ***** válasza:
55%
Hogyha mindennel beoltatod akkor egy olyan 25 ezer forint lesz kb nekünk is ennyi volt
2008. júl. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
köszönöm!!!
2008. júl. 10. 12:32
 15/16 anonim ***** válasza:
55%

Chipet azért érdemes "berakatni" a kutyádnak mert ha mentek valahova pl. nyaralni vagy ide oda (és nincs chip-je a kutyádnak)el is veszhet(nyugi ha nincs chip-je úgysem veszik el de minden benn van a pakliban). mivel "nincs chip-je" (beviszi valaki a menhelyre és megnézik van e chip-je, és ha nincs akkor nem tudnak téged a kód alapján azonosítani.



Különben az én kutyám 3 éves és ugye már évente kapja az oltásokat, de a "veszettség kombi" oltás nekünk 6500 volt.régen amikor megkaptam 2hetente jártunk dokihoz.


Atz ajánlom nagyon vigyázz a kutyádra minden utazásnál,mert ez egy szép fajta és én se (nem is ismerem) de nem lenne yo ha elveszne. + neked se. (enyémnek útlevele is van. de már nem nagyon szüks.)


Úgy röviden ennyi. Rövid az élet egy kutyának ezért vigyázz rá. ha vigyázol sok időt tudtok együtt eltölteni.

2008. júl. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
55%
én az vagyok aki az előbb írt: csak akkor viszik be a kutyádat, ha elveszik és vki megtalálja.
2008. júl. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!