Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok nekem megfelelő...

Tudnátok nekem megfelelő kutya fajtát ajánlani? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Most egy kertes házban lakunk de 1-2 éven belül el fogunk költözni valószínűleg egy társasházba,aminek remélhetőleg lesz kisebb kertje,de az sem biztos hogy lesz kertünk.Szóval egy olyan kutyát szeretnék,ami jól alkalmazkodik a környezetéhet,a napi 1-2 séta elég neki,és kedves,könnyen nevelhető,szerethető kutya.Mellesleg 15 éves vagyok és főként én fogok róla gondoskodni.(shar-peire gondoltam),de mindent meghallgatok.
2013. nov. 1. 18:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
lol, attól még, hogy 2x van lent a kutya hétköznap, még felelős állattartó vagyok. nagyon is.
2013. nov. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Napi két séta akkor elég, ha van lehetősége hova (pl. kert) üríteni, egyébként egészségügyi sétákra muszáj vinni, főleg a kölyköt gyakran. Nálunk kint van a kutya a kertben. Meg adott esetben bent is szokott mászkálni, de már ugat, hogy menne ki. Én is napi 1-2 sétát tudok megoldani(bandázós, pórázmentes 1-1,5 óra), plusz tanítás és játék. Köszönöm szépen jól megvan a kutya.
2013. nov. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

AZ én kutyám is csak napi kétszer jár le, és köszöni szépen, nagyon jól el van vele. A reggeli séta 30 perc, az esti minimum 2 óra.

És sosem szűköl a kettő között, hogy mennie kéne. Amikor lemegyünk, még csak nem is azzal kezdi, hogy pisil, csak ha talál valami jelölnivalót.

Ő törpeuszkár amúgy.

2013. nov. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 sippara ***** válasza:
12, magadra ne vedd, nyilván kertben más a helyzet. Utolsó, te viszont fogsz még sápítozni, ha 8-9 évesen elkezdődnek a vizelettartási problémák - gondolj bele egy kicsit, annak a kutyának a hólyagja kb a negyede a tiédnek. Te hányszor pisilsz egy nap? Mindegy, nem szólok bele, mindenki úgy cseszi el a kutyája egészségét, ahogy akarja :)
2013. nov. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
sippara, te mivel foglalkozol?
2013. nov. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 sippara ***** válasza:
Gondolom, a kérdés arra irányul, mennyi időt vagyok távol napi szinten (a foglalkozásomnak nem sok köze lenne semmihez): 7-10 órát (nem teljesen fix a munkaidőm).
2013. nov. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

azt megnézném, hogy a 10 órás munkaidőd után (gondolom nem a szomszédban dolgozol), X óra utazás után, 8 óra alvás, főzés, mosás, takarítás után hogyan tudsz rászánni az ebekre 3-4 órát egy átlagos hétköznap, plusz emellett még ide is tudsz irogatni.


nem akarlak kérdőre vonni, de megteszem, mert túl szép ez, hogy igaz legyen, és ha mégis képes vagy rá, akkor szerencsés vagy.


én ha nem dolgozom, akkor az egyetemen vagyok bent, és vezetem a háztartást is. a kutyám teljesen kiegyensúlyozott, foglalkozva van vele, gyönyörű helyen él, a városliget szívében vagyunk, sokat utazik, és a legjobb pajtija egy 4 éves kislány. tinikoromban kaptam, azóta felnőtt nő lettem, ne legyen már lelkiismeretfurdalásom, és a többi. próbálj meg benézni amögé, amit írsz, mert nem minden fekete, és fehér.

2013. nov. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 sippara ***** válasza:
Igen, szerencsés vagyok. Van egy eszméletlenül támogató párom, aki - bár ő maga 10-14 órákat dolgozik naponta - besegít a háztartásban, mos, mosogat, porszívózik, ha kell, hogy nekem elég időm legyen a kutyá(k)ra, és ha már itt tartunk, azt is be kell vallanom, hogy nem lehet 24/7 enni a padlóról, sőt szinte semmi sem 100%-os a kutyákon és a párkapcsolatomon kívül, és minimális (na jó, szinte nulla) időt töltök a kutyázáson kívül bármiféle hobbival a hétvégéket kivéve (az alvásidőmre most nem térek ki, de szintén minimális). Még azt is hajlandó vagyok bevallani, hogy nem vagyok a szó klasszikus értelmében normális, de épp erről beszéltem - prioritások, illetve mindenkinek arra van ideje, amire szán. Nyilván én extrém eset vagyok kivételesen jó körülményekkel, viszont azt meg én nem tudom elhinni, hogy nem férne bele valahogy még egy 10-15 perces eü séta napközben - nem mintha ettől lenne valaki jobb gazdi, de hosszú távon a kutyának egészségügyi problémákat okoz az, ha évekig napi kétszer van lehetősége üríteni. Ettől függetlenül nem ítélkezem senki fölött (még ha sokszor úgy is tűnik), pláne nem kisgyerekes anyukák felett - egész egyszerűen azért, mert senkinek nem látok bele az életébe, gyermekem pedig még nincs. Bármi, amit itt leírok, túlnyomórészt a saját véleményem, illetve a tapasztalataimon/olvasottakon/dokitól(/kiképzőtől/asszisztenstől/más kutyástól) hallott dolgokon alapszik, nyilvánvalóan nem szentírás, és nem is kell senkinek magára vennie.
2013. nov. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

amikor suliba jártam, 6kor indultam el otthonról és általában 3-4 fele értem haza, attól függően hány órám volt.

Amikor kikönyörögtem és 6 év után megkaptam a kutyámat anyámék közöltek hogy csak az anyaigakban segítenek és csak akkor hajlandóak levinni, ha olyan beteg vagyok, hogy lábra nem bírok állni, mert nekem kellett kutya. Úgyhogy igenis felkeltem hozzá hajnali 5kor, hogy reggel fél órát minimum sétáljunk, amint hazaértem levittem egy órás póráz nélküli nagy sétára, hazamentem, kajáltam tanultam és este 8-9 fele megint lent voltunk egy félórát órát.


Ha jól számolom, 6-15/16 óráig is 9-10 óra van és meg tudtam oldani a minimum 3 sétát. Ha hasmenése volt és éjjel 3kor mennie kellett, akkor is én keltem hozzá és ha más nem pizsamában félkómásan leugrottunk a ház elé.


Az nem mentség, hogy 10 óra meló mellett nincs idő a kutyára. Kedv az lehet, hogy nincs, de idő mindig van..


Bepakolni a mosógépbe két perc. Amíg kimos, lemész a kutyával.

Mosogatni kaja/főzés után ha mondjuk sok cuccot kellett használni akkor is 10 perc, teregetés megint olyan maximum 5 perc. Porszívózás nem lehet több 20 percnél, de akkor egyrészt sok szoba/szőnyeg van, másrészt minden mm ki van porszívózva.

behajtogatni 1 adag kimosott ruhát megint 5 perc, berakni a szekrénybe kettő.


Tehát a napi házimunkára mondjuk maximum, de akkor nagyon maximum és minden csillog-villog rászánsz másfél órát, mert még fel is mosol.

dolgozol és utazol összesen 10et.

Alszol 8-at.

az 19és fél óra, marad 4 és fél óra a kutyára, a nap különböző pontjaira elosztva.

Ha meg nem egyedül élsz akkor a házimunka vagy a kutya sétáltatása ugye megoszlik..

2013. nov. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
gyerek mellé meg úgy ajánlanak kutyát, hogy vagy a kutya vagy a gyerek legyen minimum 3 éves. Egy 3 évessel vígan lehet kutyátsétáltatni, a többsége még élvezi is..
2013. nov. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!