Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok nekem megfelelő...

Tudnátok nekem megfelelő kutya fajtát ajánlani? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Most egy kertes házban lakunk de 1-2 éven belül el fogunk költözni valószínűleg egy társasházba,aminek remélhetőleg lesz kisebb kertje,de az sem biztos hogy lesz kertünk.Szóval egy olyan kutyát szeretnék,ami jól alkalmazkodik a környezetéhet,a napi 1-2 séta elég neki,és kedves,könnyen nevelhető,szerethető kutya.Mellesleg 15 éves vagyok és főként én fogok róla gondoskodni.(shar-peire gondoltam),de mindent meghallgatok.
2013. nov. 1. 18:57
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

PittiPöttömPannácska, annyit nem veszel bele, hogy munkahely meg munkahely, gyerek meg gyerek, egyetem meg egyetem között is van különbség. Nekem hálistennek egyikből sem az "ottvagyok oszt jóvan" fajta jutott, és persze kutya, meg kutya között is bőven akad difi. Így jött össze. ha te meg ezt, amit felsoroltál, minden nap módszeresen meg tudod csinálni, reggel kutyaséta, gyerek teleportálása az oviba, bemenni dolgozni, majd átmenni az egyetemre besegíteni a gyakorlatokon, majd neadjisten tanulni, hazamenni, kutyázni, főzni, mosni, takarítani, megint kutyázni, de akkor már játszótérrel egybekötni, majd a gyereket fenthagyni egyedül, csak hogy egy harmadik esti pisi is beleférjen(???), majd az ágyban tanulni, hogy azért a maradék agyad se sorvadjon el, és ezek után sem ájulsz el nap végén, akkor le a a kalappal előtted. 6kor esünk haza az oviból, nyilván az első az lesz, hogy őt megetessem, mert megy a hiszti, szóval vacsi összedobás, evés, másnapi cuccok előkészítése, és AZTÁN indulhatunk ki a kutyával az esti túrára.


egyébként tettünk egy próbát, hogy a kutya hétköznap legyen a nyugdíjas öreganyámnál, akármennyire is szeretem, gondoltam rá, hogy milyen jogon korlátozom őt, erre a kutya egy hétig nem evett, és kínlódott, úgyhogy abból kösz, nem kérek. valahogy pont leszarta a napi 5 óra mozgást, meg a többi kutyát, akivel játszhat egész nap. Amint meglátott engem, meg a gyerkőcöt, le se szakadt rólam órákon át, pedig ismeri, szereti öreganyámat, nála laktunk mikor kölyök volt, nem idegen helyre ment. amíg én azt látom rajta, hogy egy kiegyensúlyozott, játékos kutya, aki imád minket, addig nem érdekel a savazás.


állatorvos is megmondta, egyáltalán nem tűnik 7 évesnek, és bárcsak negyedennyi törődést kapna a többi kutya, nagyon jó bőrben van, makkegészséges, a 2 sétára is rákérdeztem, szokás kérdése. tudja már, hogy hogyan ossza be magának a vizet, mert óramű pontossággal járunk ki a pajtikhoz. az esti séta a nap csúcspontja, akkor sok gyerekkel, sok kutyával megy rohangálás, játék, és bár nem tudom, hogy azért, mert megszokta, hogy kb. mikor megyünk be, vagy szimplán neki elég, mindig ő jön oda hozzánk vissza, hogy indulhatunk befele.


ja, és nem, nincsen apuka egy ideje, de az kit érdekel, én ember vagyok, a kutya legyen lent 8 órát, anya igényei, pofáraesései le vannak szarva. kétlem, hogy bárki többet adhatna ennek a kutyának, mint mi ezen a Földön.


egyébként ha panaszkodásnak tűnne, imádom az életemet, úgy ahogy van, minden beolajozottan működik, geológus vagyok, hétvégén ez a kutya olyan helyeken jár, amiért más összetenné a két mancsát a természetben, már bejártuk az egész országot, egyszerűen nem vagyok hajlandó elviselni azt a mentalitást, hogy napi 2 séta?!?! állatkínzó!!!! azám.


nem tudom, mit vártok az emberektől. tisztelem azokat, akik kiállnak a felelős állattartásért, hogy végre valaki az ő jogukat is emlegeti, és megpróbálják felnyitni az emberek szemét, rávezetni a megoldásra, de nem csináljátok jól. ha van valaki, aki betegségről kérdez, akkor "takarodj az orvoshoz vele, te mocsok", majd valaki feltesz egy kérdést, hogy műtét után váladékozik a seb (tehát ő már elment orvoshoz), akkor "hívd fel az orvosodat, tee, tee anyaaszomorító".


Szerintem ti még egymást is szeretitek bántani, mintha valami erőharc lenne, de ez nem jó módszer. van elég acsarkodás így is. ha valóban a mai nézetek megváltoztatása lenne a cél, egyáltalán nem ilyen szögből kellene megközelíteni, mert nem értek el vele semmit, az emberek hajlamosak mindent bántásnak megélni, és a tartalmat nem is figyelik. tehát, akkor valójában itt csak a saját pocitokat simogatjátok azzal, hogy mennyire különbek vagytok, mint ők, vagy tényleg csinálni is akartok valamit? mert akkor ideje változtatni.

2013. nov. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 sippara ***** válasza:

Nem arról volt szó, hogy technikailag állatkínzás-e a két séta, vagy nem - nyilván képes hozzászokni a kutya, képes lenne napi egyhez is, maximum becsinálna. Itt most arról van szó, hogy egy kutya hólyagja kb negyede a tiédnek, és hidd el, neked is komoly vizelettartási problémáid lennének idősebb korodra, ha csak kora reggel és este üríthetnél, el lehet képzelni,milyen hatással lehet - illetve lesz - ez a kutyára pár éven belül.


" ha van valaki, aki betegségről kérdez, akkor "takarodj az orvoshoz vele, te mocsok", majd valaki feltesz egy kérdést, hogy műtét után váladékozik a seb (tehát ő már elment orvoshoz), akkor "hívd fel az orvosodat, tee, tee anyaaszomorító"."


Durvák vagyunk? Ebbe én sosem tudtam belegondolni, mert- mint említettem - nincs gyermekem, de adott esetben ha a gyereked lenne beteg, gyakorira írnál kérdést? Ha a gyerekednek váladékozna a sebe műtét után, ide írnál kérdést? Gondolom, nem - és itt most nem arról van szó, hogy egy lapon emlegethetjük-e a kutyát a gyerekkel, hanem arról, hogy mindkettő FELELŐSSÉG.


Az összes többit te vetted magadra, senki nem próbált téged specifikusan sértegetni itt - bár ne haragudj, de abból is sokat le lehet vonni, hogy mindent automatikusan magadra veszel.

2013. nov. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

persze, magamraveszem, mert nem két perc volt megemésztenem nekem sem, hogy a kutya 2x van lent, nem viccből kértem ezer véleményt, és szar, amikor mindezek ellenére még mindig kapom az oltást, és természetes, hogy megborít, mert akármennyire hihetetlen, imádom a kutyámat, és nem akarok neki rosszat, de az orvosnak valahogy jobban hiszek.


amúgy, ha benéznél a gyereknevelés topikba, szerintem mennél, és felvágnád az ereidet.


az emberek borzasztóak, kegyetlenek, de az egészen máshol kezdődik.


egyébként osztom szinte az összes kommentedet, elhiszem, hogy nagyon elhivatott vagy. de nem alakul mindig így, mint ahogy te sem tudhatod, hogy 6 év múlva hol leszel. én is a nyakamat tettem volna rá, hogy semmi nem fog változni, közben meg minden felfordult.


ezért elajándékozni meg nem fogom a kutyát, mint ahogy a gyerekemet sem adom árvaházba, ha nem jön össze a hétvégi arcfestéses progi egy terepgyakorlat miatt, és akkor sem kötöm fel magam, ha veszek neki egy csomag Haribot, hiába méreg. szar, de ez van.

2013. nov. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!