Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ahogy kinytjuk a kaput a...

Ahogy kinytjuk a kaput a kutya azonnal kifut, ha pórázról elengedem akkor elmegy futni!?

Figyelt kérdés
Hogy tanítsam meg neki hogy a kapun ne fusson ki és ha elengedem akkor is mellettem máradjon sôt el se fusson ha kimegyünk??.( a kutya mudi fajta 1,5 éves)

2013. nov. 2. 17:04
 1/3 anonim ***** válasza:

"Ahogy kinytjuk a kaput a kutya azonnal kifut" - Nyisd résre a kaput és ha rohanna, tiltsd. Nyisd egyre nagyobbra, és következetesen tiltsál minden próbálkozást.


"ha pórázról elengedem akkor elmegy futni" - Az enyém úgy van tanítva kiskorától, hogy ha leveszem róla a pórázt, a szemembe néz addig míg nem mondom hogy mehetsz. Ezt úgy értem el, hogy eleinte rajta tartottam a kezem, és rászóltam ha menni akart, később ezt el lehetett hagyni.


"ha elengedem akkor is mellettem máradjon" - Ha a póráz nélküli lábnál követésre gondolsz, azt akkor kezd el tanítani, mikor a pórázas séta már tökéletesen megy, illetve szavakkal is kontrollálni tudod ha eléd megy, megáll, stb. Legalábbis nekem így sikerült.

2013. nov. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget remélem sikerülni fog!
2013. nov. 2. 17:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincsmit. :) Egyébként fontos, hogy ismerje a tiltást és hallgasson is rá, vagyis tiszteljen téged.
2013. nov. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!