Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem publikusak a tenyész...

Miért nem publikusak a tenyésztők árai?

Figyelt kérdés
Ezen már sokat gondolkodtam... Értem én, hogy ne az ár legyen a legfontosabb, de ha pl a tenyésztők kiírnák nyilvánosan az árakat, mondjuk össze lehetne hasonlítani a kennelek árait, stb. Ettől még ugyanúgy megmaradna a tenyésztő joga, hogy válogasson a gazdijelöltek között. Szóval miért szupertitkosak az árak?
2013. nov. 5. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert a kutya nem egy termék, nem egy produktum. Ne kelljen versenyezni az árral, ne azért legyen egy kennel népszerű, mert olcsóbban adja a kutyákat.

Nagyjából hasonlóak így is úgy is az árak, ha nagyon nagy az árkülönbség, akkor valamelyik fél simlis.

2013. nov. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szupertitkosak az árak. Bármely tenyésztő szívesen ad felvilágosítást, ha bejelentkezel hozzá vásárolni szándékozóként.
2013. nov. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Imola Ágnes ***** válasza:
68%
Mert általában nem egységesek az árak...amelyik kölykön pl. már kölyökkorban látszik, hogy díjnyertes lesz, azért többet fog kérni, mint egy átlagos kinézetű kutyáért. Ugyanakkor ha valamelyik kutyának bármilyen szépséghibája van, az nyilván sokkal kedvezményes árú . Szóba jön még az, hogy ahogy nőnek a kölykök, esik az áruk, egy 3 hónapos drágább általában mint egy fél éves... Ha nagyon szimpatikus a gazdijelölt, engedhet is az árból... és ezek csak azok a dolgok, amiket én a saját kutyánk tenyésztőénél tapasztaltam.
2013. nov. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Akiteki ***** válasza:
100%
Ahol darabra vagy kilóra mérik a kölyköket, ott ki van írva az ár. Egy tenyésztőnél nem az a döntő, hogy mennyiért adja.
2013. nov. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nem szupertitkos de az árak szinte egyedenként lehetnek eltérők. Egy killítási minőségű kölyök ára más mint egy hobby kölyöké, egy kizáró hibával rendelkező kiskutya ára megint más kategória. Egy kiállításra árult felnőtt kutya ára simán lehet milliós nagyságrend főleg ha még szűrései is vannak. Egy hobbyra árult növendék ára pedig pont fordítva, mert a korral van, hogy csökken.

Társtulajdonba adott kutya ára megint más, illetve ivartalanítási szerződésben gyakran benne van, hogy az ivartalanítás után a tenyésztő visszaad x összeget...


ezeket ha mind leírná valaki kész árlista lenne...

2013. nov. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Akiteki ***** válasza:
100%
És még akkor nem vettük bele, hogy nem ugyanannyi lesz a kölyök, ha a világ másik végébe kellett utaznom a fedezésért vagy ha az itthoni kanomat használom.
2013. nov. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az árak nagyon változóak. Függhet a színétől, függ, hogy mire viszik a kicsit: továbbtenyésztésre, kiállításra "jobb minőségű" kiskutyákat vesznek, ők drágábbak is, ivartalanítási szerződéssel pedig olcsóbbak.

Az összehasonlítás meg elég gáz egy tár keresésénél, mert nem mosógépet veszel.

2013. nov. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azért ne legyünk álszentek. Mivel pénzért árulja a tenyésztő is a kiskutyát, ezért igenis van ára. És nem feltétlen azért érdekel, mert venni akarok, pusztán így lenne szerintem tisztább és átláthatóbb a helyzet. Pl. A lovaknál kiírják az árakat, mégha milliós nagyságrendről van szó, akkor is. Pedig a lovakat is ugyanúgy lehet szeretni, mint a kutyákat. Sokszor azt érzem, csak azért nincs ár, mert félnek az adóhatóságtól. Amúgy meg ha valakit az riasztana el, hogy drágább egy kiskutya, az szerintem jó is, hiszen akkor nem fut a tenyésztő felesleges köröket olyannal, aki nem tudja vagy nem akarja megfizetni a kutyust.
2013. nov. 6. 06:33
 9/11 Akiteki ***** válasza:
Milyen helyzetet akarsz átlátni? Többen leírták: Nincs egységár. Lehet hogy a lovaknál van, de az nem kutya.
2013. nov. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát, mondjuk azt, hogy egy kennel mennyire jó, ha pl a kutyák sok címet nyertek, attól valóban magasabb-e az ár, vagy lehet, hogy a sok címet nyert kutya tenyésztője még mindig korrektebb árakkal számol, mint a gyengébb eredményekkel rendelkező, csak épp jobb honlappal csábító. Hogy a magyar fajták tényleg olcsóbbak-e, hogy egy tacskó olcsóbb-e, mint egy afgán agár... Ilyenek...
2013. nov. 6. 08:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!