Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha valakinek agresszív a...

Ha valakinek agresszív a kutyája, miért engedi el pórázról?

Figyelt kérdés
Annyira nem bírom az ilyet. Szabadon sétál az agresszív kutyája, eszébe nem jut megkötni vagy elhivni, és nekitámad ok nélkül az én birka természetű kölyök kutyámnak. Jól megtépte. Természetesen az én hibám is, hogy nem tudtam visszahívni a kutyám, de ő még kölyök, és ártalmatlan, a másik ember is megtaníthatná visszajönni a kutyáját, pláne ha agresszív. És ez nem az első eset. Ez a kutya a parkban minden kutyát megtép,volt akit műteni kellett, hogy túlélje. Azt hiszi övé a park és terrorizálhatja a többi kutyást? Vagy legalább szólhatna, hogy ne engedjem közelebb az enyém, ha nem akarok bajt, de nem, végig nézi egy szó nélkül, sőt hagyja az övét is odamenni verekedni. Hihetetlen. Mit lehet tenni az ilyen emberrel?
2013. nov. 5. 16:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Utolsó: látom te sem érted. Akkor jövök a te példáddal. Nem azért nem engedem oda a gyerekemet idegenekhez mert mondjuk megrúgja, hanem mert nem tudhatom, hogy az idegen nem-e pofozza föl, mert mondjuk utálja a gyerekeket. Ettől még nem tiltom el mindenkitől aki él és mozog, egyszerűen megkérdezem, hogy nem ellenzi-e.
2013. nov. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
11-nek.: Nem engedem én sem oda idegenhez, csak van olyan hogy nem jön vissza behívásra. Figyelek nagyon. Idegen kutya láttán azonnal behívom. Ugyanakkor egy barátkozó kölyköt kutyát miért is támad be egy másik? Ha mérlegre tenném, a be nem hívható kölyköt, a barátkozó kölyköt betámadó felnőtt kutyával, akkor az utóbbi lenne a súlyosabb gond, nem is kicsit. Arról nem is szólva, hogy van olyan, aki odajön hozzánk barátkozni (az enyém már behíva, pórázon) majd egyszer csak megkapja a kutyája az enyémet. Tisztában vagyok azzal, hogy ha elengedem és nem jön vissza baja eshet, de ha nem engedem el, sosem fogja megtanulni a behívást. Egyébként futtatóban is terrorizálták már, szóval ha arra mennék, hogy ne essen baja, akkor otthon ülhetnénk. Meg kell azt is tanulnia, hogyha odamegy hívatlanul megmorogják. De kölyök kutyát akkor sem szabadna megkapnia felnőtt kutyának. Ez ugyanolyan mintha lepofoznám a barátkozó gyereket. Valljuk be ez azért durva lenne.
2013. nov. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
Persze mindig azt mondjuk, hogy nem behívható kutyát ne engedjenek szabadon...de csak szabadon engedve tanulhatja meg a behívást :) Ördögi kör...a szituk megválasztásával lehet elkerülni a konfliktusokat
2013. nov. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Mikor valaki ilyen kérdést föltesz hasznosnak tartanám, ha kb. behatárolná, hogy hol történt!


Mivel a többi esetleg itt olvasó és ott élő kutyásnak is segítene!

2013. nov. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
#12 nekem nem a szabadon engedéssel van alapvetően gondom, hanem azzal, hogy az emberek nem kérdeznek mielőtt cselekednének. Azon nincs mit megvitatni, hogy nyilván a legnagyobb probléma az, hogy egy agresszív kutya szabadon van. De ha kutyát megtépik kölyök korában, és mondjuk olyan maradandó torzulások lesznek emiatt a személyiségében amit aztán vért izzadva nevelhetek ki belőle, pont nem az fog érdekelni, hogy mi van a másik kutyával. Ha elcsap az autó zöld lámpánál nekem elég sovány vigasz lenne törött gerinccel, hogy nekem volt igazam... Kicsit durva példa, de remélem így érthetőbb.
2013. nov. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Primitivje lepontoz...Ha arra az alapra épitkeztek hogy "Há' más is selengedi én mé' ne!" Ugorjatok kútba is! Én is.kutyás gazdi vagyok,de ugy lAtom több ésszel.
2013. nov. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, lett seb a kutyádon? Mert ha nem, akkor nem támadta meg, csak ledominálta és az bizony nem ugyanaz. Ettől még persze én sem örülnék, ha a helyedben lennék, nem védeni akarom a kutyát. De volt labradorom és mikor kicsi volt, annyira erőszakosan ZAKLATTA a kutyákat, hogy játssz játsszjátssz velem, hogy volt, amikor felnőtt kutya ráacsargott, hogy kopjámále, nem játszok! És bizony ijesztő volt, de nem ejtett sebet rajta! Ilyen fegyelmezés kell a kölyköknek! De ha tényleg lett sérülése, az más.
2013. nov. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!