Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen jelekből lehet látni,...

Milyen jelekből lehet látni, hogy a kutya érzelmileg nagyon kötődik a gazdájához?

Figyelt kérdés
2013. nov. 8. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Az érzelmeket hagyjuk, mert egyáltlán nem bizonyított - bár gazdik által tapasztalt - hogy vannak ilyenjeik.

A kötődést nagyon egyszerű tesztelni: ha sok kutya között, nyílt terepen ,ahol ezer más érdekes dolog van, nem tudsz elbújni előle, vagy ha el is bújsz, azonnal megkeres.

2013. nov. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Ha nagyon kötődikről beszélünk akkor pl el se megy tőled távolra..


A kötődés az olyan mint egy gumikötél ha a kutya túl messze megy akkor visszarántja a gazdához.

2013. nov. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Mi kertes házban élünk és nekem az első jel az volt, hogy nem szökdöstek ki. Menhelyről hoztuk őket, és eleinte az egyik rendszeresen kiment, ha kinyitottam a kaput, a másik egyetlen egyszer csatangolt el, de ha láttad volna azt az örömet amikor vissza talált :-D Nem tudtam megszidni, mert annyira látszott, hogy megbánta. Azóta ki sem tette a tappancsait egyik sem. A másik, hogy egész nap követnek, őriznek. Komolyan, mintha tíz lábam lenne :-D Féltékenységi műsort rendeznek simogatásért stb. Sokszor úgy néznek rám, mint valami Istenre, csak ülnek és bámulnak, mintha csodálnának. Nem tudom kifejezni, ez látszik a szemükön.
2013. nov. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Követ mindenhova, lakáson belül és kívül is. Ő az a kutya, akit nyugodt szívvel tudok póráz nélkül sétáltatni, mert az 5 méteres körzetemből bármi érdekes szag miatt sem megy ki. Sőt, ha megáll valahol szaglászni, és én közben lassan továbbsétálok, amint "végzett", rögtön fut vissza hozzám. Olyan mint egy mágnes:) Lakáson belül is ugyanez van, nem csukódhat be ajtó előtte, mert mindig abban a szobában kell lennie, ahol én vagyok.

Szerintem a kötődés jele az is, hogy a lábamnak dőlve szeret aludni, vagy időről időre odajön, megszagol, majd visszamegy aludni, mintha lecsekkolná, hogy vagyok:) Ha hazajövök, 10 percig egymásnak örülés a program, veszettül csóvál, két lábon áll (neki meg van engedve, hiszen 3 kiló, és tiszta a lába:) ), nyalakodik, szóval egészen magán kívül van hogy végre ott vagyok mellette:)

Szerintem az is kötődés, hogy az igazán fontos helyzetekben (úttesten átkelés, kapun ki-be járás) mindig, de tényleg mindig hallgat rám. Ja, és mindig előreenged az ajtóknál, leül hogy menjek át én, és utánam jön be:) Pedig soha nem tanítottam rá:)

2013. nov. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a legtöbb kutya kötődik a gazdájához, csak máshogy "fejezik ki". Ez inkább nevelés, bánásmód kérdése szerintem.

Bár fene tudja. Kölyök kora óta van nálam a kutyám, hallgat, figyel rám, szinte "lemásol" engem. Sokszor olyan, mintha igyekezne a kedvemre tenni - bárhol bármilyen szituációban. Érdekes, hogy amikor tanítgatni igyekeztem, az sosem olyan tartós, mint amikor van egy konkrét elképzelésem arról, hogyan viselkedjen x szituációban. Mintha érzékelné a gondolataimat, és egyből aszerint viselkedik. Akkor is, ha korábban nem volt olyan.


Nem tudom, ez kötődés e, de ha nem kötődne, ezeket biztos nem tapasztalnám nála.

2013. nov. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 gas72 ***** válasza:
A kötődésnek vannak végletei. Ha kutyafuttatóban nem képes a többiekkel játszani, mert téged őriz, akkor betegesen félt, és már te kezded el sajnálni, hogy nem "hagyja a jelenléted" a kutyád felszabadulni. A legjobb, ha bármikor behívhatod, és ha eltűnsz max. 1-3 perc alatt el kezd keresni. A legjobb, ha nem extrémen kötődik, viszont örül neked, szeret és 10-20 másodpercenként rád pillant, lecsekkol.
2013. nov. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 zsuzsabazsa ***** válasza:
Figyel rád, ha szólsz neki és igyekszik megérteni amit szeretnél tőle.
2013. nov. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!