Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti örökbe fogadnátok egy egy...

Ti örökbe fogadnátok egy egy éves Dobermannt, miközben lakásban laktok, és van egy két hónapos kisgyermeketek?

Figyelt kérdés
A kutya a rokonoknál van, így a kutyát már ismerjük valamennyire. A probléma a rokonok életmódjának a változása, ami miatt nincsen kapacitásuk foglalkozni a kutyával. Így aztán naponta egyszer kiengedik a kennelből pár percre, max. fél órára és mivel a kutya ilyenkor energiabombaként viselkedik, nem igazán tudnak vele mit kezdeni. Legutoljára amikor náluk voltam, akkor kértem, hogy egy órás séta-futás után hadd vigyem be a lakásba. Kíváncsi voltam hogy fog viselkedni. És láss csodát, ez a kezelhetetlen kutya olyan szépen el volt a házban, hogy öröm volt nézni. Kicsit körbeszaglászott, aztán szépen lefeküdt a szőnyegre, és onnan figyelt minket, ahogy beszélgetünk. Ekkor az jutott eszembe, hogy talán én örökbe fogadhatnám, mivel szeretek sportolni, és így lenne legalább egy útitársam a futásaim, túrázásaim során. Csak az bizonytalanít el, hogy közben kis fiúnk született... Nem előítéletből fakadó sértegetésekre, hanem véleményekre vagyok kíváncsi. Lényegében az a kérdés, hogy "Te mit tennél a leírtak alapján a helyemben? Örökbe fogadnád?"

2013. nov. 8. 15:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
jó neked utolsó, hogy ismered a kérdezőt, tudod mire van ideje, mire nincs. Amugy pedig egy rottweiler nem összekeverendő egy dobermannal.
2013. nov. 11. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
Hogy áll a dolog? Nálatok van próbaidőn a dobi? Hogy szuperál? :)
2013. nov. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudtuk elhozni... Pedig voltunk is látogatóban babástól, de tőlem független okok miatt nem hozhattam el.... :( sajna...
2013. dec. 7. 23:05
 14/19 A kérdező kommentje:
Viszont most összejött egy Staffordshire Bullterrier kiskölyök :)...
2014. febr. 20. 11:06
 15/19 anonim ***** válasza:
Gratulálok hozzá. Ellenben nagyon nagyon nagyon sokat kell még tanulnod a kutyázásról, így aztán kapd össze magad, és ne hagyd, hogy a fejedre nőjön a kutya, mert az nem lesz jó játék. Ha foglalkozol vele is, magaddal is, hálás lesz a kutyád, és Te is neki.
2014. febr. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Szilvi & Argos ***** válasza:

Klassz, gratulálok! :)

KUTYAOVI ÉS SZOCIALIZÁCIÓ!!!!!!!! :)

2014. febr. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Egy kis helyzetjelentés. A kis sztafi nagyon frankó kis kutya. Póráz nélkül sétál mellettem, nagyon szépen behívható stb. A lakásban olyan csendes, hogy a szomszédok volt, hogy azt hitték, hogy már nincs is meg... Napi 3×séta minimum, ebből egy alkalommal kicsit zúzósabbra szoktuk venni a figurát. Viszont azt már tapasztalatból látom, hogy Cesar Millan nem véletlenül tartja fontosnak az energiaszint alapján történő választást... Egyszerűen érzem, hogy bár a kutyámnak nagyjából elég amit tőlünk kap, de nekem ennek érdekében kicsit aktívabbnak kell lennem, mint amilyen alapvetően vagyok a jelenlegi élethelyzetemben.
2015. jún. 11. 15:47
 18/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
Szuper :D gratula az új családtaghoz
2015. jún. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
ez nagyon jó hir. és különösen az, hogy érzed, neked kell aktivabbnak lenned. Sokan inkább a kutyát butitják le :((((
2015. jún. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!