Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki lakik albérletben...

Valaki lakik albérletben kutyával?

Figyelt kérdés

Persze az ok, hogy nem tesz tönkre semmit a kutyád, stb, de pl. ha kertes házba viszed, akkor egyszer csak elkezdi azt magáénak tekinteni?

És ha mondjuk jönnek a tulajok az albérlet díjáért, akkor össze kell velük szoktatni?

Vagy addig bezárod, megkötöd valahogy?


2013. nov. 8. 20:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Albérletben lakok, igaz, ez lakás. A kutyust csak akkor ugat, ha valaki sokáig ácsorog az ajtó előtt, pl. a villanyszerelőt meg a pizzafutárt szokta megugatni:D A tulajt is, de ő már ismeri, és tudja hogy csak addig ugat ameddig kint vár az ajtó előtt, bent már puszit osztogat neki:)

Szüleim viszont laktak kertes albérletben, volt kutyájuk is. Ha a tulaj annyira féltette volna a kertjét akkor nem kutyásoknak adta volna ki a házat. Így meg kellett barátkozzon az új kertrendezővel:) Csomó lyukat ásott a kutya amíg kölyök volt, aztán lecsillapodott, megnevelték.


Szóval a lényeg, hogy ha a tulaj belemegy a kutyatartásba, akkor annak minden nyűgjével és következményével együtt vállalja, hogy egy kutyás lakik a házában. Aki meg félti a kertjét, házát, az ki fogja írni a hirdetésében, hogy kutyával nem lehet költözni.

2013. nov. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

albérlet - lakás. nem jön a tulaj, számlára utalunk. :D

Amúgy tényleg vannak ilyen nyominger tulajok akik bejárkálnak a lakásba kedvük szerint... ezért kell kikötni a szerződésben hogy a tulaj köteles tartózkodni a lakók indokolatlan zavarásától. Illetve kerülni kell a Piri néni, illetve reszketek, hogy egy porszem tönkreteszi az értékes 1000 éves bútoraimat tulajokat. :)

2013. nov. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Akkor most már leírom az igazságot.

Több mint 4 éve lakom különböző albérletekben, de csak kb. 2,5 éve olyan helyen ahol lehet kutyát tartani.

Na ezzel eddig nincs is semmi gond.

Tavaly októberben került hozzám a kutyám (már akkor felnőtt volt).


Mi mindig úgy fizetünk, hogy átjönnek a tulajok (idősebb házaspár) és mindent részletesen megbeszélünk. Számlák, stb.

Volt eddig is olyan, hogy valamiért átjöttek, de át telefonáltak.

Aztán amióta a kutya van valahogy mindig volt indok, hogy átjöjjenek.

Szóltam nekik, hogy ha jönnek, akkor csengessenek (persze én éreztem magam hülyének, hogy utasítgatom őket).

Becsengettek, majd nyitottak is be a kapun. Alig tudtam visszahívni a kutyát.

Majd később kitalálták, hogy barátkozzon össze velük.

Úgy voltam vele, hogy végül is nagyon sokat vannak itt (nem csak havonta) hát miért ne.


Majd pár hete kitalálták, hogy az egyik távoli rokonuk itt tartaná az udvarunkon a kocsiját (sok hely van, tehát akár 8 személyautó is lazán elfér)

és néha hozza meg viszi.


(nem kérdeztek meg minket, csak úgy bejelentették)


De valahogy mindig késő esti, vagy nagyon korai időpontban voltak ezek.

Még mindig ok.


Aztán kitalálták, hogy "ne zavarjanak" minket, mi lenne ha hoznának valami kaját a kutyának, hogy a rokonukat "megkedvelje" és simán be illetve ki tudjon állni a kocsival minden alkalommal.


Na ekkor kicsit kiakadtam.

És igazából nem tudtam leteremteni őket, mert idős emberekről van szó, és talán nem is értik az egészet.


Ha megharapja a rokonukat akkor én leszek a hibás.


Hogy értessem meg velük ezt az egészet, hogy közben ne sértsem meg őket?


Amikor ideköltöztünk, és a szerződést aláírtuk még nem volt kutya, így erre nem tértünk ki.

Utána simán belementek, tehát NEM az ő engedélyük nélkül hoztuk ide a kuty-ot.

De valahogy nem tudják vagy nem akarják megérteni, hogy nem egy nagyra nőtt plüss kutyáról van szó.

2013. nov. 9. 18:57
 14/22 anonim ***** válasza:
Atyaisten. Ott kezdődik, hogy ehhez eleve nincs joguk! Nincs joguk sem sokat ott lenni, sem csak úgy benyitogatni meg bejárni, és ahhoz sem hogy akárki ott tartsa az autóját. Ti bérlitek az ingatlant, mindehhez csakis nektek van jogotok. Mi van egyáltalán a szerződésben, ha ez nincs benne? Mert ha a kutyára nem is tértetek ki, ennek azért alapból szerepelnie kellene benne....
2013. nov. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Kutyáról nincs szó a szerződésben, mert őt utólag hoztam. Az itt tárolt kocsiról sincs szó, mert az sem volt akkor még.

Igazából nem érdekel az autójuk, meg hogy ide járnak, csak hát a kutyám nem egy palota pincsi.

És nem szeretném, ha egyszer csak benyitnának a kutya ugye jogosan "nekük esne".

2013. nov. 9. 19:19
 16/22 anonim ***** válasza:
Ezt értem, de az nincs kikötve, hogy ti használjátok az ingatlant, és ők nem mehetnek be? Mert ilyennek kellene hogy legyen a szerződés. ez amit ők csinálnak, egyáltalán nem jogszerű!!!!
2013. nov. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Kellemetlen szitu. Vagy keress egy másik albit, és figyelj ezentúl erre a pontra, amit írtam fentebb.

Nyugodtan mondhatod nekik,hogy bérled az ingatlant, és akármikor jönnek,hoznak dolgokat, a privát életedbe avatkoznak be. Ami számodra kellemetlen, és sérti a bérlői jogaidat.

Amennyiben nem biztosítják számodra a nyugodt lakhatás körülményeit, akkor adják vissza a kauciót, és keresel másik lakást, ahol nyugodtan élhettek. Vagy, keresel egy ügyvédet, ha békésen nem sikerkül rendezni ezt a szituációt.


Amúgy, ha ki van kötve hogy a tulaj ne zavarjon az sem biztosíték semmire. Legutóbbi albink pl 1 éves szerződéssel volt kötve, és a 8. hónaptól elkezdték hirdetni a lakást. Aztán az ingatlanossal harcoltam azért, hogy akkor jönnek, amikor mi mondjuk , nem fogjuk azt várni reggeltől estig, hogy vadidegenek vizslassák a lakást amiben élünk. Aztán sikerült eladni a lakást, és a bútorokat akarták vinni a tulajék.

Másnapra már ott sem voltunk kb. Viszont otthagytunk nekik 2 havi számlát, a csekkeket meg elvittük. Nem csináltam korábban ilyet, de annyira fel*szott ez a helyzet, hogy így döntöttem.

Amúgy tényleg az ilyen nyugdíjas, meg pattogós embereket jobb kerülni, mert hülyék.

2013. nov. 10. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Meg lehetetlen velük beszélni szitne, mert azt hiszik, hogy a másik embernek nincs privát élete, vagy hogy, mert bérlő vagy köteles vagy mindent eltűrni tőlük.

Ha bérlek egy lakást, a tulaj nem a haverom, aki naponta meglátogathat, hanem egy "ügyfél" tulajdonképpen.

Ja, és még valami: gondolom, nem jelentették be az adóhatóságnak az igatlant, így végülis, bármi adódik, te vagy nyerő helyzetben.


Mi nem kaptuk vissza a kauciót, de otthagytunk annyi számlát, hogy abból kb azt tudták kifizetni. Plusz, egy kis nehezítés, hogy utána kellett járniuk mindennek úgy, hogy a tulajdonoscsere megtörtént.Elég kellemetlen, de nyugodtan vissza lehet nekik adni a "kéretlen" dolgokat, ha megérdemlik.

2013. nov. 10. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Illetve a kaució kétszeresét kell visszaadniuk ebben az esetben.
2013. nov. 10. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Szóval, szerintem legyél tökös. Tisztázd magadban, hogy kinek mihez van joga, mihez nincs. És látni fogod hamar, hogy ők azok, akik messzebbre merészkedtek.

Nyugodtan fenyegetőzz ügyvéddel, bármivel, mert megérdemlik.

De ha így sem értenek, akkor meg lehet őket szivatni.

Nem azért mert nekik akarsz kárt okozni, hanem mert a viselkedésükkel zavarnak. Néha ilyen kard ki kard helyzet áll elő, sajnos. :D És ha ők alattomban sértenek úgymond a legnagyobb jóindulatot színlelve, akkor nyugodtan megteheted ezt te is velük szemben.

2013. nov. 10. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!