Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki lakik albérletben...

Valaki lakik albérletben kutyával?

Figyelt kérdés

Persze az ok, hogy nem tesz tönkre semmit a kutyád, stb, de pl. ha kertes házba viszed, akkor egyszer csak elkezdi azt magáénak tekinteni?

És ha mondjuk jönnek a tulajok az albérlet díjáért, akkor össze kell velük szoktatni?

Vagy addig bezárod, megkötöd valahogy?


2013. nov. 8. 20:51
1 2 3
 21/22 anonim válasza:

Tavaly év végén kiadtam a felújításra váró ikerházamat (lakható épület Budapest külvárosában) egy kis kerttel határozott időre június végéig. A telken van még egy kisebb épület (lakhatatlan) is, mely szintén felújítandó volt. Mindkét épület külön helyrajzi számmal. A bérleti díjat 25.000 Ft/hóban állapítottuk meg, de a szerződésben benne volt, hogy pontosan mit is bérelnek, mármint csak a lakható házrészt és hogy a lakhatatlan házrészt már elkezdjük felújítani.


Volt kutyájuk is és nekem is, de soha nem volt gond abból, hogy odajártunk (nem is mentem soha be hozzájuk) csak a kertet és a másik házrészt használtuk. Sajnos muszáj volt, mert panellakásban laktam és a kiskutyámról kiderült, hogy siket, így csak a kertben tudtuk elengedni tanítani.


Valószínűleg, ha nem engedték volna (bár én a szerződésben ezt kikötöttem, akkor nem is 25.000 fizettek volna)

2013. nov. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Megpróbálom normálisan megbeszélni velük.

A szerződésben csak annyi van, hogy 2 ember nincs semmi kitétel a padlásra, a sufnikra, az udvarra a kertre.

Amikor ide jöttünk akkor már a macskánk megvolt, így eleve úgy kerestünk albérletet, hogy kertes ház legyen, illetve vihessünk házi állatot.

A macska sem került bele a szerződésben, de hát vele nem is volt semmi gond.

Amikor a kutyát hoztam, akkor jóval előtte megkérdeztem, hogy biztos, és hogy nagy testű és mindent részletesen, és nem is volt gond ezzel.

Igaz, az sem túl kellemes, hogy csak úgy bármikor beállítanak, viszont én attól félek, hogy a kutya bántaná őket egyszer ha nem vagyunk mi itt.

2013. nov. 11. 14:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!