Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennétek, hová fordulnátok...

Mit tennétek, hová fordulnátok, ha?

Figyelt kérdés
Egészségügyi és anyagi okok miatt, meg kellene válnotok a kutyátoktól? Ami biztos, hogy menhely szóba sem jöhet (mert a szaporítók lecsapnának rá egyből, mivel egy törzskönyves kutyáról van szó.
2013. nov. 9. 17:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Igyekeznék ismerősök között gazdit keresni neki, vagy legalább ismerősök ismerősei között.

Ha jó menhelyre, vagy fajtamentőkhöz kerül a kutyus, akkor ők nem fogják engedni, hogy rossz kezekbe kerüljön a kutyus, sőt.. Fajtamentőkkel talán azt is megtudod beszélni, hogy segítenek neked alapszinten ellátni a kutya szükségleteit, amíg ők új gazdit igyekeznek találni.

2013. nov. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Alapszinten én is el tudom látni, itt inkább összetettebb dolgok merültek fel sajnos, eü okok és emiatt is időhiány. De a fajtamentőkhöz biztos, hogy nem viszem el, mert jártam ott már többször és egyáltalán nem lenne szivem oda vinni. Hova tegyem fel szerintetek, amit sokan megnéznek? Valami minimálisat kérnék érte, hogy nehogy szaporítóhoz jusson.
2013. nov. 9. 17:08
 3/18 A kérdező kommentje:
Pedig még csak egy éves és boxer. Akárkinek nem adom.
2013. nov. 9. 17:14
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A tenyésztőjét keresd fel, ők sokszor tudnak segíteni. Másrészt pedig valahogy kapard össze a pénzt az ivartalanításra, így már nem pálya a szaporítóknak. Amúgy milyen kutyusról van szó?
2013. nov. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Most látom, hogy boxer. Tegnap még ajánlkoztam volna, mert karácsonykor megy el az ideiglenesem, de sajnos már lett új jelölt:( Mindenesetre sok sikert!
2013. nov. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Első körben meg KELL keresni a tenyésztőt, mivel neki JOGA van hozzá, ha te lemondasz róla. Ha ő is lemond róla, akkor lehet elpasszolni akármerre.
2013. nov. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%
Amúgy olyan nincs, h anyagi okokból lemondja a kutyáról. Holt biztos, h még k-u-r-vá-lkodni is kiállnék, ha az kéne, h megtartsam. Nekem ő nem kutya, hanem a családtagom. Attól, h csóró vagyok még nem passzolok el egy családtagot.
2013. nov. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van egy mopszink, meg egy francia bulink(törzskönyves), és szeretnénk még egy nagytestűt. Én tényleg nagyon szívesen megnézném, ha szabad :)) (Csakis hobbi célra) :))
2013. nov. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Fajtamentőktől nem kerül szaporítókhoz a kutya, ugyanis a Noé fajtmentés csak úgy ad örökbe kutyát, hogy előtte ivartalaníttatják.

Ha te keresnél neki mégis gazdit, mindenképp ivartalaníttasd előtte! Fb-ra rakj fel róla fotót és leírást, kérd meg az ismerőseidet, hogy osszák meg.

Egyébként, ha törzskönyves a kutya, feltételezem, hogy tenyésztőtől van. Nem tudom milyen szerződést írtatok, de a tenyésztők java része beleteszi a szerződésbe, hogy elővásárlási joga van a kutyára, amennyiben a gazdi időközben megválna tőle! Még ha ez nincs is benne, mindenképp értesítsd róla a tenyésztőt, ő is tud segíteni gazdikeresésben!

2013. nov. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Igazad van Little red, csak ha mégegyszer átolvasnád a hsz-eket, akkor látnád, hogy nem az a fő ok. De hagyjuk. Biztos vagyok benne, hogy ha Te kerülnél ilyen váratlan eü helyzetbe, akkor el kellene gondolkodnod! Ja, és abban is biztos vagyok, hogy amikor valaki tenyésztőtől vásárol, erre a dologra nem gondol, mert lehet, akkor sosem venne kutyát! Annyira nagyon nem jellemző az én helyzetem!És igen, lenne pénzem ivartalaníttatni is. Más a fő gond. Ja, egyébként, erre nem is gondoltam, hogy a tenyésztőnek is szólhatok, mondotok valamit! Köszi!
2013. nov. 9. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!