Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ilyen kérdéseknél miért...

Az ilyen kérdéseknél miért mindig a kérdezőt szidja mindenki?

Figyelt kérdés
Adott egy szomszéd, aki enyhén szólva nem megfelelően tartja a kutyáit, ezért azok agresszívak/szöknek/ugatnak stb. A kérdezőt ez zavarja, itt kér segítséget. Ilyenkor rögtön elkezdi mindenki a kérdezőt szapulni, amiért nem rajong a helyzetért, vagy olyan "konstruktív" javaslatokkal áll elő, mint hogy a kérdező sétáltassa, vigye suliba a kutyákat (a szomszédét!). Ha megtámadják a kérdezőt, az itteni válaszolók szerint nem védheti meg magát, mert nehogy baja legyen szegény kutyának. Most is volt nemrég kérdés, hogy a szomszéd kutyái szabadon átjárnak a kérdezőhöz, mert nincs kerítés. A kérdező a saját telkére nem tud bemenni, mert a kutyák agresszívak. Elég sok ellenséges válasz érkezett, mert mi az, hogy valaki nem rajong azért, hogy idegen kutyák kószálnak a kertjében. Nem a gazdának kéne gondoskodni a kutyák testi-lelki jólétéről és egyben arról, hogy másokat ne zavarjon? Most nem azokról beszélnek, akinek az is baj, ha kettőt vakkant a kutya és egy yorkie-t is halálos fenyegetésnek tartanak.
2013. nov. 9. 21:37
 1/4 Grielean ***** válasza:
Mert mint mindenben, az állatvédelemben is előfordulnak fanatikusok, akik már túlzásokba esnek. De azért ne ess te is túlzásba! Vannak valóban idióta válaszok, idióta emberektől, néha nem is kevés, de olyat azért keveset láttam, ahol ne lett volna néhány normális, segítő jellegű komment is.
2013. nov. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem valamit elsarkítasz.

Nekem 2 kutyám van,élek halok a kutyákért,mégsem vagyok olyan fanatikus,hogy valakit leszidjak azért,mert a saját portáján nem akar kutyát látni,főleg nem a másét.


Viszont a legtöbb ilyen jellegű kérdéssel a kérdező a kutyát szidja,nem a kedves szomszédot.Megoldást pedig tőlünk vár,de az a megoldás,nem jó neki,vagy nem hatásos,hogy menjen át a szomszédba és beszéljen vele.

Akkor mégis mit vár tőlünk?

Hogy itt valaki majd azt tanácsolja,hogy lője le a kutyát?

Mert nyilván ilyen válasz nem fog érkezni.


Vannak jogi lehetőségek is,de elsőként mindenképp a gazdával kellene szót érteni.Ha ez nem sikerül,akkor jöhet a jegyző.EZ a megfelelő módja,nem pedig a kutya bántalmazása,vagy kilövése.

2013. nov. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ne értsetek félre, imádom a kutyákat. De elég sok ilyet láttam. Persze azt sem tartom jogosnak, ha valaki el akar pusztítani egy ártatlan állatot, csak mert zavarja. De szerintem vészhelyzet esetén, önvédelemből igenis megengedhető, nyilván nem egy tacskó ellen, de ha valakit mondjuk egy rottweiler támad meg, akkor szerintem joga van pl leütni, ha van rá lehetősége.
2013. nov. 9. 22:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ilyen gazda, ha panaszkodnak neki se tesz semmit.
2013. nov. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!