Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fogyasszam le a kutyámat?

Hogyan fogyasszam le a kutyámat?

Figyelt kérdés
Egy labradorról van szó.Tavaly novemberben 31kg volt, és tudom hogy egy szuka kutyának 25-30kgnak kell lennie.Most nem tudom mennyi lehet a kutyusom, nemsokára megyünk állatorvoshoz, majd valahogy ráállítom a mérlegre.Mit csináljak hogy pár kilót leadjon?Nem volt ivartalanítva.Mindenki azt mondja a kutyámról hogy "aranyos, csak egy kicsit kövér", és ez zavar engemet.

2013. nov. 9. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne a kilóit nézd, hanem hogy a kutya jó kondiban van-e. Ha tényleg dagadt, akkor kevés kaja és sok mozgás a megoldás.
2013. nov. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kevesebb kaja,több mozgás.Illetve,ha nem jó minőségű kaját eszik,akkor váltás jó minőségre,valamint meg lehet próbálkozni diétás tápokkal,így a mennyiség érzete megmarad,csak kevesebb a beviteli kalória.


De a mozgás elengedhetetlen.Sok-sok játék és séta.

2013. nov. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mennyit mozog? Egy labradornak nem elég, ha mondjuk a kertben szaladgál, el kell vinned nagyobb sétákra, még hidegebb időben is vidd ki, tavasszal meg viheted kirándulni is. Vagy legalább játssz vele sokat, ha jobb nem jut eszedbe, dobálj neki botot/labdát.
2013. nov. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Többet kell mozognia. Az ételadagját csak akkor csökkentsd, ha tényleg nagyon sokat eszik, meg inkább az étel minőségére figyelj.
2013. nov. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia.kb. 1 nap hányszor kap enni,és miből?Ha felnőtt kutya akkor csak 1x etessed 1 nap.A mi kutyánk maradékokat eszik,meg szoktam adni neki száraz kenyeret is,de hetente 1-et.Ajánlom hogy sokszor menj el vele sétálni,és menjetek el futni.EGy bizonyos távolság után,ahol nincs kutya,ott engedd el a kutyádat,és kezdj el futni vele.Vagy ülj fel a biciklidre,a kutyádat meg pórázon fogd,és a bicikli mellett fog futni.A fogyás lényege embernél és állatnál:kevesebb evés,több mozgás.Az se mindegy mit eszik. -Mi nyáron mindig a kutyámmal mentünk a mezők fele,és ott futottunk,meg sokszor mentem biciklivel,ő meg jött mellettem.Szép,jó kondis lett.Hátsó lábai is izmosak.Sok sikert hozzá :-)
2013. nov. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A legjobb megoldás az úsztatás.

Az én ducikutyám a BARF étrenddel fogyott le.


Ha csak 1-2 kg felesleg van rajta, akkor mehet a futtatás is.

2013. nov. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egy nap 2-szer kap enni.Brunos, és Butchers kutyatápot szokott kapni általában.Minden nap viszem többször sétálni.Hát, úszni nem viszem a kutyámat, mivel nincs a mi városunkba olyan hely ahol lehetne.Amúgy mindenkinek ment a zöld pacsi. :)
2013. nov. 10. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!